Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor vizsgálatnál...

Terheléses cukor vizsgálatnál alacsony éhgyomri bajt jelez? 3,6

Figyelt kérdés

24.hétbe léptem!

Kötelező cukorterhelésen voltam.


Ujjbegyes szúrás nem volt.


0 perces vénás: 3,6 Itt kaptam egy - jelet a leleten mert 4,1-től indul a tartomány.


Megittam a lötyit.


120 perces vénás: 6,3 lett. Úgy tudom ez rendben van mert kismamáknál 7,8-ig elfogadott.


Aggaszt az éhgyomri érték.


Mitől lehet ez? Semmi tünetem nem volt se előtte se amikor megittam a cukros lötyit.


Ami tény: terhesség eleje óta próbálok figyelni az érkezésre, teljes kiőrlésű dolgok, bulgur, barnarizs stb, lassú felszívódású dolgokat eszek stb.


Néha néha kis cukros dolog de nem esztelenül!


Ezzel érdemes diabetológiára mennem? Árt ez az érték a babának?


2023. jan. 4. 14:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Éjjel nem szoktál megizzadni? Ha igen, akkor az éjszakai hipoglikémia jele is lehet. Nálam valószínűleg az is volt, de senki nem kérdezett rá (pedig kiszűrtek, mint terhességi cukorbeteget, bár az étkezés utáni érték sosem volt magas, inkább az előtte mért ment folyton 4 alá). Esetleg kérdezz rá az orvosnál.


Nálam a lefekvés előtti pár szem korpás keksz megoldotta, amit amúgy is előírtak a diabétesz miatt, elmúlt az éjszakai izzadás is és reggelre 4 fölött maradt. Egyébként ha sokáig nem eszem felkelés után, nekem pont hogy felfelé indul, 5,2 körülre fölmegy, nem pedig leesik.

2023. jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!