Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes beszerezni légzésfigye...

Érdemes beszerezni légzésfigyelőt vagy felesleges? Ti vesztek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 13:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Vettünk, mert koraszülött a fiunk és a zárójelentés is javasolta. Mivel a legtöbb babás cuccot rokonoktól kaptuk és tovább is adjuk, ha így nézzük nem volt drága, hiszen több gyerek is fogja használni. Ha úgy nézzük, akkor viszont ez volt a legdrágább felszerelés, amit vettünk neki (25 ezer volt). Engem mindig megnyugtatott, mikor láttam, hogy villog a hasán.
2023. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

Csak akkor van értelme, ha babaelsősegélyt újraélesztést is megtanulod.


Egyébként kis súlyú, és/vagy koraszülés esetén javasolt. Plusz a fiú gyermekek veszélyeztetettebbek.


Nekem fontos volt, mert anyukám testvére bölcsőhalált halt.

Így vettem.

2023. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Első gyereknél kölcsönöztünk, most a másodikkal megvesszük. Nekem biztonság érzetet nyújt.
2023. jan. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Pekka ***** válasza:
35%

Első gyereknél, kezdő szülőkként először akartunk, de rájöttünk, hogy teljesen felesleges. Valószínűleg soha nem használtuk volna, mert az ágyunk mellett volt a babaágy. Így egyszerűbb volt a szoptatás és minden más is.

Második gyereknél már nem paráztunk, a harmadiknál pedig a másik kettő annyira rákattant a kistesóra, hogy azt a leghiperszupermodernebb babafigyelő sem tudta volna überelni. :D :D

Egyéni vélemény, de én nem tartom feltétlenül szükségesnek a légzésfigyelőt, hacsak nem egészségügyi, vagy más ok nem indokolja.

2023. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Vettem, és alatta volt amíg el nem romlott, igaz a bébi őr rész volt már a lényeg így közel 4 évesen
2023. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

According to the CDC, SIDS rates declined considerably from 130.3 deaths per 100,000 live births in 1990 to 35.4 deaths per 100,000 live births in 2017. In 2019, that number dropped even more, to 33.3 deaths per 100,000 live births.



33 baba hal bele 100 ezerbol a mai napig. Es ha epp a tied lesz az, mert ezen sporoltal ?


Aki meg azt irja, hogy nem vett mert az ágya mellett volt a kisagy, meg a testverek figyeltek (WTF ??) azt inkabb nem kommentelnem.

2023. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem vettem, él a gyerekem.
2023. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

El kéne már felejteni ezt a "légzésfigyelő csak akkor ér valamit, ha elsősegély tanfolyamot végzel" mantrát.


Légzés-kimaradásnál hangos csipogó hangot ad ki a készülék, és sok esetben ennyi is elég, hogy újra induljon a légzés, mert elég a babát kizökkenteni pl egy hangos hang hatására, vagy érintés által.


Nyilván vannak komolyabb helyzetek is, de hogy csak akkor ér valamit, ha szakszerűen újra tudsz éleszteni, az nem igaz.

2023. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egy tipikus vitatéma az anyukák közt. A legfőbb ellenérv a nem ér semmit csak ha tudsz újraéleszteni, ami részben igaz csak, de mindenképp megéri hiszen megkapod a lehetőséget legalább hogy időben reagálj. Mi tanfolyamon nem voltunk de a netrn megnéztem hogyan kell újraéleszteni, de ez a légzésfigyelőtől függetlenül érdekelt.

Habár az ágyunktól nem messze van a kiságy, azért engem megnyugtat, hiszen nem mindig hallani hogy lélegzik-e és főleg első babás anyukák szerintem szokták néha ellenőrizni hogy még él-e.

De a napokban volt például hogy reggel még tovább aludt a gyerek és megébredtem aggódva hogy vajon jól van-e de hallottam hogy pittyeg a légzésfigyelő így nyertem még egy kis alvásidőt nyugodtan. Mindenképp megéri szerintem de nyilván enélkül is felnőnek a babák.

2023. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

8-as, ha nem elne a gyereked most a pszichiatrian fekudnel, nem itt irogatnal.


Nalunk volt, hogy bejelzett, odaugrottam, es az irdatlan sipolas hatasara egy hatalmasat sohajtott a baba.

Ha nem kezd el lelegezni mert felriad a sipolasra, ki tudja mi lenne...

Ez a semmit nem er elsosegely tanfolyam nelkul szoveg netto baromsag, az ilyen kormos Gizikek meg fokhagymarako Icuk szoktak itt hangoztatni.

2023. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!