Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes beszerezni légzésfigye...

Érdemes beszerezni légzésfigyelőt vagy felesleges? Ti vesztek?

Figyelt kérdés
2023. jan. 9. 13:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Ismerősök babájának 3 hetesen leállt a légzése. Nem volt koraszülött, nem kis súlyú volt, normális méretekkel egészséges baba. Cispogott a légzésfigyelő, úgy vették észre. Nem végeztek elsősegély tanfolyamot, mégis a mentősök segítségével újraélesztették a babát. Kórházba vitték, bent is tartották, semmit nem találtak nála. Ha nincs a légzésfigyelő, már nem élne a kislány.

Én mindig is úgy voltam vele, hogy inkább legyen alatta, semmi hátrány nem származik belőle.

Barátnőm unokaöccse 2,5 évesen halt meg bölcsőhalálban. Makk egészséges kisfiú volt. Letették ebéd után aludni, aztán gyanús volt, hogy régóta alszik. És akkor már nem élt. Hiába próbálták újraéleszteni,sajnos már nem tudtak rajta segíteni.

Nyilván egy 2,5 éves alatt már általában nincs légzésfigyelő. Ezt a történetet csak azért írtam, mert ebből is látszik, hogy totál kiszámíthatatlan ez a bölcsőhalál.

2023. jan. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként milyen elsősegély tanfolyamot emlegetnek, amit a jogsinál is meg kellett csinálni vagy ez valami spéci?
2023. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%
Nem vettünk, 2 gyerekem is felnőtt, nem bántam meg.
2023. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

#12, ami itt a videóban van, az a lényeg:


https://www.youtube.com/watch?v=ksNItokkKuE


Csecsemőt kicsit másképp kell újraéleszteni, mint felnőttet. A legfontosabb, hogy ne pánikolj be, azonnal hívd a 112-t és segíteni fognak, diktálják, mit tegyél.

2023. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Én fontosnak tartottam, szóval vettünk. Engem megnyugtat.

Kettő is van, egy fixen az ágyában és egy másik, amit az öbölben használtunk, amíg ott aludt, illetve ha utazunk, ezt visszük magunkkal.

Babaelsősegély tanfolyamot is végeztünk, de őszintén? Még felnőttet sem élesztettem újra és valószínű az is csak a mentésirányítő segítségével menne, így nem hiszem, hogy ez alap. Illetve alap kéne, hogy legyen, de szerintem kevesen vagyunk, akik éles helyzetben segítség nélkül alkalmazni is tudják a tanultakat higgadtan (nem kapnak sokkot). A légzésfigyelő legalább esélyt ad, hogy észleld, hogy gond van és tegyél valamit. Részemről oké, ha valaki ezt felesleges beruházásnak véli, attól még szerintem nem az.

2023. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Első baba lesz, inkább be szerzem.
2023. jan. 9. 14:24
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Vettünk. Amíg 3 hétig velünk aludt mindig nyugtató volt nèzni, ahogy villog, most pedig már külön szobában van, így nyugodtabban alszok, hogy tudom jelez ha baj van.
2023. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk a védőnő kifejezetten ajánlotta. Használtan vettem jó állapotban (2 gyerek is ki tudta használni). Azt a pénzt inkább arra költöttem, mint vmi felesleges, flancos dologra.
2023. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, érdemes. Ha telik babafészekre, körforgóra, f*szomtudjamire, ne a légzésfigyelőre sajnálja már az enber.


Persze, most elmondják majd mások, hogy az ő gyerekük sem halt meg. De ha ők lennének azok, akiknek mégis?

2023. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
92%

[link]



Tessék, itt egy októberi hír, miszerint riasztott a légzésfigyelő, és telefonon keresztül adott instrukciókkal sikerült újraéleszteni a babát a mentők kiérkezéséig.


Ennek a babának a szüleinek is megmondaná a sok nagyokos, hogy minek az?

2023. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!