Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló mellett terhesség?

Fogamzásgátló mellett terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jangee fogamzásgátló tablettát kezdtem el szedni 3 hónapja az erős menstruációs görcseim miatt. (Nincs semmilyen betegségen) Semmi probléma nem volt, szépen enyhítette is a tüneteim, premenstruációs görcseim sem voltak.

Azonban észrevettem 13 nappal az esedékes előtt, hogy görcsölgetek minden nap, szúrkál, de nem vészesen, csak néhány mp-ig a nap folyamán. Már nem tudok mire gondolni… 4 nap múlva kell megjönnie.

Tudom, elmondhatatlanul kevés az esélye annak, hogy megfelelő szedés mellett várandós legyek, de ti mit gondoltok? Nem tudom ezt a görcsölgetést hova tenni.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2023. jan. 14. 16:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Ó és elfelejtettem, hogy Miluritot és Euthyroxot szedek. (Nőgyógyászati problémám nincs) Olvastam róla, hogy a hasmenés, hányás is befolyásolhatja a gyógyszer hatását, volt párszor hasmenésem, de nem az a durva, és nem is nem napokig tartó, csak alkalmanként. Tesztet csináltam, negatív, de gondolom nem feltétlen mutatja ki előtte.
2023. jan. 14. 16:27
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasonló tüneteim voltak, amikor tabletta mellett először volt petefészekcisztám. Elmentem orvoshoz, mert eléggé fájt, ultrahangon látták, hogy ez a helyzet. Felszívódott pár hét alatt.
2023. jan. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És ezt a gyógyszer okozhatja? 3 és 2 hete voltam CT-n, aztán MR-en más okból, akkor még nem láttak semmit.
2023. jan. 14. 16:38
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A nem gyakori mellékhatások között ennél a tablettánál is ott van a ciszta.
2023. jan. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Furcsa nagyon nekem, hogy a megvonásos vérzés előtt ennyivel görcsölök. Mindenképp meg fogom nézetni az orvossal, ha nem múlik.
2023. jan. 14. 16:53
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hónapja váltottam gyógyszert.

9 évig ezt szedtem, utána szültem 2x.

A 2.szülés után szoptatás melletti gyógyszert szedtem, de ahogy elhagytuk, úgy váltottam is. A doki csak ugy random felírta a regen szedett gyógyszerem. Ha akkor jó volt, most is jó lesz alapon.


5hónapja szedem. Középidőben folyamat farkaséhes vagyok, az utolsó hetén a levélnek meg folyamat görcsölök, fájnak a melleim.

Én is terhességre gyanakodtam. De hál isten nem.


Elmentem egy dokihoz, az 20ezer ft-ért megvizsgált, tényleg nem vagyok terhes. Majd lerendezett annyival, hogy terhes lettem?! Nem. Akkor hat a gyógyszer. Ha görcsölök, akkor is hatni fog.


Január végére van időpontom egy másik dokihoz, aki hátha komolyan vesz.

2023. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Holnap kellene megjönnie a megvonásos vérzésnek.

Csináltam tesztet, mert nem szűntek a görcseim. Időn belül fotóztam őket, a 3. és a 4. képre raktam kontrasztot, hogy jobban látszódjon. Szerintetek lehet fals?


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. jan. 17. 08:23
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Innen nézve nekem ez pozitív, de csinálj egy másik fajtát holnap reggel.
2023. jan. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ahhoz mondjuk nekem túl halvány ha holnap lenne az esedékes mensi, csinálj többet a következő napokban.
2023. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom már mit gondoljak. Olvasgattam, beléptem csoportokba, és sokaknak ki sem mutatta, csak késésnél nagyon halványan, nem egyértelműen. Úgyhogy ezek után nem tudom mi van, csak rossz ez a bizonytalanság. Azon is gondolkodtam már, hogy rengeteget iszom (4 liter), éjszaka is 2-szer járok pisilni mindig, hogy esetleg ezért nem mutatja rendesen? Vagy mit mutat? Esetleg szellemcsíkos? Reagens helye? Már rendesen félek, hogy mitől van ez a régóta tartó görcs.

Holnap csinálok tesztet reggel. Aztán ha holnap nem jön a vérzés, akkor már elgondolkozom a terhességen… Addig is köszönöm a segítséget!

2023. jan. 17. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!