Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18éves vagyok a barátnőm...

18éves vagyok a barátnőm 14éves és terhes lehetek én a gyerek gyámja? És ez nem törvénytelen (h 14évesen terhes én meg 18vagyok)?

Figyelt kérdés
Kérlek mellőzétek a tul fitalok vagytok és az ehez hasonló válasszokat.
2010. okt. 3. 18:45
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
*baba
2010. okt. 3. 19:27
 12/23 anonim ***** válasza:

Jó, oké ti dolgotok, valamint a ti döntésetek, én csak elmondtam erről az én véleményemet.Mert én 18évesen leszek anyuka, és megjegyezte a doki hogy hát még nem teljesen alkalmas egy 18éves teste egy baba kihordására, épphogy...

Ezért írtam, nem rosszból!

2010. okt. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Gondolom hogy nem rosszból:)és sajnálom ha ugy irtam h megbántotalak csak kicsit ideges vagyok mostanság(:
2010. okt. 3. 19:33
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
szia. te ezt nem tudod megítélni ránézésre, hogy a lány alkalmas e erre. igaz,hogy a romák korábban szülnek, de más a genetikájuk, korán érők, nézz meg egy 16 éves roma lányt..:) teljesen kifejlett, sőt ők már elöbb is menstruálnak, kb. 9 éves koruktól. Én is voltam 14 éves, nem tudtam mit jelent azt, hogy "készen áll a testem, vagy nem", de utólag tudom, hogy nem.. 14 évesen még fejlődő szervezetnek számít egy lány (és egy fiú is ), még nem rendszeres a menstruációja, semmije nem állt be, a mellei, és a teste a fejlődés kellős közepén tart, ha meg nézed 6 év múlva, meg látod, hogy a formája is teljesen más lesz, mert átrendetődik:) Én is abortusz ellenes vagyok, de ezt akkor sem tartom így jó ötletnek.. ezek a diákszerelmek (mégha van baba) sem hiszem hogy örökké tartanának, ha nem is részedről.. de a lány, ha ilyen korán szül, rá fog jönni pár év múlva, hogy nem élte ki magát, és ilyenkor szokott előfordulni az az eset, hogy az anya hagyja el a gyermekét és nem az apa. Mellesleg nem tudom, hogy a szülők ezt megengedik e.. sajnos az ő döntésük lesz, mivel a lány még nincs 18 éves. Tudnak róla amúgy?
2010. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
alkalmatlan vagy szülőnek ha nem volt eszed védekezni.
2010. okt. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha a szülei bele egyeznek, akkor korengedéllyel elveheted feleségül.

De sajna, mivel azt írtad, hogy zizik, és a magyar jogszabályok ("sajnos" ?) mindig az anyák javára döntenek, ha ellened vannak, nem valószínű, hogy megkapod a gyámságot. Kivéve, ha ő és a szülei lemondanak a babáról, Akkor te vagy az első számú gyám lehetőség. Mindenképp próbálj dűlőre jutni a szülőkkel. Mert nem csak a gyámságot, de még a láthatást is elvehetik tőled.

Keress meg egy családjogi szakembert. Ő biztos sokat tud segíteni. A legjobb, ha a gyámügyön kezdesz.

Sok sikert kívánok és még több türelmet! És soha ne felejtsd el, hogy ezt a babát Te/Ti akartátok, nem ő kérte az életet.

2010. okt. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Sosem leszel a gyerek gyámja,ezt már el felejtheted.Be is b@szna,ha a barátnőd felnőtt,felelősségteljes szülei helyett egy taknyos döntene egy gyermek sorsáról...zoknit kellett volna húzni öcsi,nem most felnőtteskedni,meg okoskodni.Szép dolog a naivság,csak sajnos gőzöd nincs a dolgokról.A btk olvasgatása helyett felvilágosító könyveket kellett volna olvasgatni,akkor nem lennél szarban.


Egy 7 hetes felelősségteljes,felnőtt nő,és kismama

2010. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ...Az utolsónak meg azt irom h te nem udodhatod h ki a felelőség teljes attól h 18 vagyok lehetek én is.És már bocsika de ha ők nem ugy álnak sem anyagilek meg szerintem az anyának nem is kéne.Nekem van munkahelyem és a szüleim is támogatnának szóvaé biztos háttér van.
2010. okt. 3. 20:58
 19/23 A kérdező kommentje:
Mármint a bnőm anyának nem kéne...
2010. okt. 3. 20:59
 20/23 anonim ***** válasza:

A felelősségteljesség ott kezdődik,hogy védekezem egy nem kívánt terhesség ellen,hidd el lehet,itt vagyok,én rá az élő példa.Akkor jött amikor akartuk,nem a vakszerencsére volt bízva.Az,hogy 18 évesen dolgozol,szép és jó,meg hogy a szüleid támogatnak,csak tudod nem a szüleidnek kellene...mert nem nekik csinálja az ember a gyereket,hiába állnak melletted,nyilván mi mást tennének,hiszen szeretnek,de mit gondolsz?A párodnak nem lesz hiányérzete?Még gyerek...kimarad a buli az életéből,a tanulás,barátok,minden,na meg relatíve kevés esély van rá,hogy együtt maradtok.


Tényleg nagyon aranyos a hozzáállásod,mert biztos egy jószívű srác vagy,de gyerek még.Remélem nem gondolod,hogy felnőtt,felelősségteljes férfi vagy,mert nyilvánvalóan nem így van.Jószívű kölyök,de gyerek még!


Ne magadra,és ne a lányra gondolj,hanem a gyerek érdekére,akinek nem feltétlen lesz jó,ha szintén gyerekek nevelik.Abortuszt én sem pártolom,az örökbefogadást viszont megggondolhatnátok.Mindenesetre sok szerencsét.

2010. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!