Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség bejelentése szűk...

Terhesség bejelentése szűk családban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk picit aranyosabb módon bejelenteni a terhességet, nem csak simán közölni a családdal (semmi nagyon extrára nem kell gondolni, de nem is az UH fotót akarjuk odaadni). Viszont nehézségbe ütköztünk. Az én oldalamon már csak édesapám él, ő évek óta párkapcsolatban van, együtt is élnek a párjával. Mivel én már felnőtt voltam, mikor ők összejöttek, nem tekintem a párját "anyukámnak", mégis ő áll a legközelebb egy anyukához az életemben, jóban vagyunk és bármikor számíthatunk rá, igaz, nem beszélünk túl gyakran. Gondoltam rá, hogy őt is meglepnénk valamivel a bejelentéskor (pl. fogadott nagymama póló/bögre), de nem tudom, hogy venné ki magát. Neki is vannak gyerekei, de az unokák még váratnak magukra. Ugyanakkor kellemetlennek tartanám, hogy mikor apumnak átadjuk az ajándékot és elmondjuk a hírt, ott van ő is, és csak nézi/hallgatja, mintha nem lenne a család része. Viszont férjemmel beszélgettünk erről, ő cikinek tartja az ötletet, nem akarja, hogy a saját gyerekei esetleg rossz néven vegyék, illetve ő úgy érzi, hogy nem is vagyunk olyan kapcsolatban, hogy fogadott nagymamának nevezzük apukám párját. Hasonló helyzetben ti hogy oldottátok meg a bejelentést, bevontátok a szülőtök párját?



2023. jan. 31. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemek anyukám meghalt, apunak már 25 éve van egy párja. 12 voltam amikor összejöttek, nyilván nem anyukámkent tekintek rá de jó a viszonyunk.

Mi nem adtunk ajándékot csak hát apu meg a párom épp koccintottak, akkor szúrtam közbe hogy az unokára.

A fiam Mamának hívja őt, vagyis én úgy hivom, ő meg ezt fogja megtanulni, de majd ha nagyobb lesz (most 1.5 éves) mesélek neki az igazi mamájáról is.

Érdemes lenne valami olyat kitalálni ami nem konkrét nagypapa, nagymama szöveg, ha még nincs konkrét ötlet.

2023. febr. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Én is bőven felnőtt voltam már, mikor az elvált szüleim párra találtak, így egyik se nevelt, de jóban vagyunk. Nem neveztem meg őket külön, hanem többes számban címezve mondtuk el nekik, hogy kisbabánk lesz. Így a nem vér szerinti papa és mama eldönthette, milyen és mekkora szerepet szeretne vállalni a gyerek életében. Úgy alakult, hogy a kicsi papának nevezte el anyám párját, ő örül is neki. Apám párja nem mamaként hivatkozik magára, de ettől még szereti őt.

Szerintem hagyd meg a választást apukád párjának, hadd döntse el ő.

Ui. Láttam olyan pólókat, ami a pocakon kikukucskáló babát ábrázol valami olyasmi szöveggel, hogy "nemsokára érkezem". Ez még aranyos és elég általános is lenne.

[link]

2023. febr. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
“Fogadott nagymamás” cuccot én sem adnék, inkább próbálnám úgy bejelenteni, hogy az mindkettőjüket egyformán érintése. Nagypapa pólót vagy bármi mást a későbbiekben is lehet ajándékozni a nagypapának.
2023. febr. 1. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajándékoznék semmit, csak bejelenteném.
2023. febr. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk elvált a mama meg a papa pár éve van uj párjuk..Egyik megse nézheti a gyerekemet :D a másikkal jóba vagyunk nyaralni is együtt járunk,de ajándékot fényképet semmi ilyet sosen kapott és nem mamának hívjaa fiam.

Viszont ha valalkiévek óta rgyütt van az sztrm más.irtad hogy anya ként tekintessz rá.Egy kis valami ajándék sztem nem megterhelő.

2023. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ha ilyen kínos lenne ajándékozni, akkor egyszerűen ne csináljátok. Ne rontsátok el a nagypapának ezt a pillanatot csak azért, mert erőltetnéd a nagypapás bögrét, az nem olyan fontos, es mondjuk szörnyen elcsépelt is. Ha muszáj cukiskodni, én egy pár kis zoknit vagy cipőcskét adnék, hogy tegye el szépen a fiókba, mikor jövünk majd hármasban, kelleni fog! Tehát valahogy úgy, hogy ne legyen mód semmi kellemetlenségre.
2023. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem apukád párja egyáltalán nem fogadott nagymama. Férjednek igaza van neki vannak gyerekei azoknak lesz a nagyanyja,ne gyalázd édesanyád emlékét
2023. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelentsd be, aztán később beszeljétek meg, ki mit gondol.

Az sem gáz, ha mamának hívja, meg az sem, ha nem ,ha ez így mindenkinek megfelel.

2023. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Jézus, ne vegyetek bögrét meg pólót, rém gáz az ötlet is.

Mellesleg nekem van ismerősöm, aki párjának lett unokája, a nő örül, ha nem kell vele foglalkozni, mert ott sem túl szoros a kapcsolat, babázni meg egyáltalán nem is akar, magát sem tartja a gyerek nagymamájának.

Nem is kell.

2023. febr. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nem bögrét meg pólót akartunk venni, csak az eredeti terv annyira specifikus volt, hogy nem akartam megosztani. 😊 de mindenki megnyugodhat, nem vettünk semmit. 😊


egyébként meg azt gondolom, hogy ez is csak annak elcsépelt, aki interneten mar 100 ilyen bababejelentős posztot/képet/videót látott, nem pedig annak a szülőnek, aki éppen nagyszülővé válik. ☺️

2023. febr. 20. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!