Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Boldogtalan anya, boldogtalan...

Boldogtalan anya, boldogtalan magzat?

Figyelt kérdés

Nehéz időket élünk meg, a férjem beteg. Mentális betegsége van, tourette szindrómás. Vokális tikkjei vannak a nap minden percében. Már kikészültem idegileg. Nem volt ennyire erős a betegsége, gondolom a stressz hatására erősödött fel...


Itt vagyok 34 hetesen és a hajamat tépem, sírok. Tehetetlen vagyok, kikészülök. Féltem a kisbabám. Nincs egy boldog pillanatunk sem mert mindenre rá nyomja a bélyeget...


Szegény baba hallja ezeket a hangokat néha meg is ugrik. Nagyon szomorú vagyok nem tudom mit csináljak.



2023. febr. 8. 15:15
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Aki azt mondja, hogy ne vállaljunk gyereket, az normális? Minden feltétel adott, csak azért mert beteg ne legyen gyerekünk? Ne szüljek olyan embernek akinek problémái vannak? Ő nem érdemli meg, hogy apa lehessen? Ő egy senki, egy nyomorult, egy selejt?...


Végső elkeseredésemben írtam ide, de egyesek csak még jobban lehúznak lelkileg...


Ha nem tudsz csak baszogatni, akkor keress mást, nekem van elég bajom..

2023. febr. 8. 16:06
 12/48 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal fel kéne keresni egy normális pszichiátert/neurológust, aki hajlandó érdemben foglalkozni a férjeddel. Lehetőleg magánúton. Meg persze az is kell ehhez, hogy ő maga ia együttműködjön.
2023. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:
Megvettük a cbd olajat, nem hiszünk abban, hogy segíthet, de kiprobaljuk... 2. Napja szedi. Azt mondta, hogy elmegy pszichológushoz..
2023. febr. 8. 16:13
 14/48 anonim ***** válasza:
45%
Te nem vagy normális,nem mi.Mi van,ha a gyerek örökölte a baját?Mi van,ha agyonvert a gyereket,vagy téged,mert bekattant.Nem egy senki,de igenis beteg.Ha valaki genetikailag beteg,az se vállal gyereket,mert ha örökli a gyerek akkor az nagy szívás a gyereknek.Nem arról van szó,hogy nem érdemli meg,hanem arról,hogy nem képes megfelelően gondoskodni róla,és nem felelős döntés,így gyereket vállalni.Még meg sem született a gyerek,de már te is egy idegroncs vagy.Jobb nem lesz,csak rosszabb ha fáradt is leszel,és egyedül kell megoldani mindent.Jó lesz annak a gyereknek felnőni egy beteg,kiabálós apa,meg egy idegsokkos anya mellett.Igazad van.Csak azért,mert a te párod is megérdemli,hogy lehessen gyereke.
2023. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
94%

Elfogadod vagy sem, de biokémiai rendellenesség van az idegrendszerében, ami miatt az ingerületátvitel az idegsejtjei között hibás. Ezt el kell fogadni, nem teljesen egészséges!


Illetve ha utánaolvastál bármikor is, tourettesek gyermekeinél még gyakoribb a figyelemzavar, kényszeres viselkedés.


Persze ezzel is együtt lehet élni, ahogy a tourette-el is.

TE ezt vállaltad!! Mi pedig elmondtuk, hogy kezelés szükséges!!

2023. febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:

A férjem nem agresszív, nem kiabál.. Törődik velem, tenyerén hordoz. Semmi baj nincs vele, mentálisan csak nagyon szorong és kattog dolgokon, idegeskedik pl a ház felújításon. Igazából bármin tud aggodalmaskodni,ez a betegségből adódik. De ez nagyon sokunkban benne van betegség nélkül is....


Én birka türelmű ember vagyok, valószínű hogy rosszabbul viselem az akadályokat várandósan, nem vagyok olyan önfeledt pozitív, mint előtte. Nyilván ha azt látja szegény, hogy sírok az csak súlyosbítja a helyzetét...


Tehát ne vállaljak gyereket, mert nem jár neki az élet, ha beteg. Igaz? Tehát a férjemnek meg sem kellett volna szuletnie, igaz? Mert nem olyan tökéletes mint te. Inkább keress más topicot, mert itt kevés vagy.

2023. febr. 8. 16:19
 17/48 anonim ***** válasza:
93%
Te ugyanaz vagy, aki pár hete kérdezte, hogy a gyerek örökölheti-e ezt az apjától?
2023. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
81%

Ja igen, és amiről még szó sem esett: a gyereknek meg kell tanulnia helyén kezelni az apja viselkedését.

Amíg nem fogja ezt kellő intelligenciával feldolgozni (18+ évesen) addig marhára ciki lesz neki sajnos az apja a barátai előtt például. Ez pedig neki is feldolgozandó lelki teher lesz.

Ez elkerülhetetlen! Remélem erre is felkészültetek.

2023. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
86%

Remélem, gyorsan törlik a 16.14-est, de addig is nyiss ki egy szótárt, mert fogalmad nincs, miről beszélsz! Nem őrült gyerekgyilkos az apa!

Pszichológus helyett inkább pszichiáter kellene, mert betegség, nem viselkedési zavar. De pszichológusból is klinikai szakpszichológus, nem frissdiplomás tanácsadó.

2023. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
74%

Hát ne, ne legyen vagy ne vérszerinti lepontozhatsz ahogy akarsz de öröklődő betegséggel SOHA nem vállalnék saját vérszerinti gyereket. Ha minden áron gyereket akarnék az is max donortól!

Ja és sose beszélnék így a férjemről ez a kérdés max provokálni jó! Ha te így ismerted meg így szerettél bele akkor így fogadod el és a vele járóit.

2023. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!