Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Boldogtalan anya, boldogtalan...

Boldogtalan anya, boldogtalan magzat?

Figyelt kérdés

Nehéz időket élünk meg, a férjem beteg. Mentális betegsége van, tourette szindrómás. Vokális tikkjei vannak a nap minden percében. Már kikészültem idegileg. Nem volt ennyire erős a betegsége, gondolom a stressz hatására erősödött fel...


Itt vagyok 34 hetesen és a hajamat tépem, sírok. Tehetetlen vagyok, kikészülök. Féltem a kisbabám. Nincs egy boldog pillanatunk sem mert mindenre rá nyomja a bélyeget...


Szegény baba hallja ezeket a hangokat néha meg is ugrik. Nagyon szomorú vagyok nem tudom mit csináljak.



2023. febr. 8. 15:15
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
79%

Én voltam terhes, mégsem éreztem ezt a "hormon okozta", dolgot. Inkább az van hogy bizony lassan itt a baba és az agyad tudatalatt most kezdi felfogni,hogy nem csak egy újszülött fog sírni neked,de közben ott fog hangokat adni a férjed is EGÉSZ NAP,ettől én is tiszta ideg lennék hormon nélkül is.

Súlyos betegségem van és bizony kemény gyógyszert szedek,a terhesség előtt már tervezéskor elkezdtem mindennek utána olvasni plusz átállítani a gyógyszerem,pedig UTÁLOK kórházba járni, de ugye gyerekért mindent. Itt a férjed csak most megy dokihoz amikor a fejed már a falba vered,hát lelkileg elég sérült, be lennék tojva hogy ugyan hogy tudna egy ilyen érzelmileg instabil ember támogatni engem,ha már a várandósság maga ront a betegségén? Mi lesz a szülés után? Tuti én ettől akadnék ki.

2023. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
79%

,,Nézd ha tourettem lenne nem akarnék gyereket,mert ez genetikai betegség és rohadtul félnék hogy tovább adom, nem akarnám pont ezt tovább adn9 neki"


Én attól is félnék, hogy mi lesz, ha elválunk? Van egy tourettes volt férjem és egy tourettes gyerek velem. De ha kijön a tourett a gyereken és ketten is betegek lesznek a háztartásban... Kemény.


Vagy -ritka, de megtörténhet- ha én valamilyen módon nem tudok részt venni a családi életben, lerobbanok/ belebondulok és lelépek/ meghalok, akkor mi lesz kettejükkel? Ráadásul ha tényleg kijön a gyereken, ő is gyógyszeres lesz...


És kitudja melyik gyógyszer meddig lesz jó neki.


Hormonok most ide vagy oda, egy gyerek mellett nincsen nyugi. Sose.


Ezt a mondatot is kiemelném:


,,Ne szüljek olyan embernek akinek problémái vannak?"


Erre nem reagálnék, csak érzed benne azt, amit kell, nem?


Azzal egyetértek, hogy egy folyton aggodó, szorongó, betegséggel küzdő ember nem jó "családfőnek". Amíg persze, nincs közös felelősség, addig érezheted jó társnak, van időd lelkisimogatni és segíteni szőnyeg alá söpörni, de ennyi volt számára a gyerek szerep. Most hirtelen felnőttnek kell lennie. Vagy sikerül vagy nem. Te meg már most belebolondultál, mert ÁLLANDÓAN készenlétben lenni, kétfelé aggódni 0-24.

2023. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
82%
Te írtad a múltkori kérdést is, hogy félsz, hogy örökölni fogja a gyerek is. Nem is értem, hogy miért vallaltál vele akkor gyereket, hisz téged is zavar a dolog. Eddig nem idegesített, csak most?
2023. febr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, ha a férjed szégyelli a betegségét, akkor pszichológus is jó lenne neki. Ilyen problémán már egyetlen konzultáción is tudnak segíteni, akár arra is lehet mód, hogy együtt menjetek el. Rengeted ember él valamilyen látható vagy láthatatlan betegséggel, zavarral, rendellenességgel, mássággal, nincs ezen szégyellnivaló, és sokszor nem is maga a betegség stb. a gond, hanem a környezet hozzáállása. Az itteni kommenteken is látszik, mennyire ostobák és kegyetlenek nálunk az emberek (persze élőben már nem lenne akkor arcuk, mint itt írásban, névtelenül). A lényeg: kérjetek szaksegítséget, megbízható orvost keressetek, aki tényleg tud segíteni, ez az egész családotok érdeke.
2023. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
69%
Miben nyilvánul meg pontosan a betegsége? Mi történik olyankor?
2023. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

#45

Ezt írta:

"Vokális tikkjei vannak a nap minden percében"

Ezt pedig a net írja:

"Az egyszerű vokális tikkek rövid hangadások vagy a felső légutakon képződő hangszerű jelenség - zaj - önkéntelen kibocsátása (pl.: szipogás, lihegés, torokköszörülés, visszatérő köhögés (megfázás hiányában), sipítás, kacarászás, dünnyögés, dörmögés, röfögés, ugató, nyivákoló hangok kiadása, visítás, ordítás)."

2023. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer a buszon utaztam ilyen férfi mögött. Nem csodálom, hogy kikészül tőle a kérdező, főleg most.
2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
79%

Nem azzal van a baj, hogy a férjed beteg és ne lehessen gyereke, inkább az a probléma, hogy mindenféle kibúvókat kitalál(szégyelli stb) arra, hogy ne kezeltesse magát! Szerinted ez egy felelősségteljes apa? Te is tudod, hogy nem és erre most eszméltél csak rá, ami feldühít és ezért veszekszel itt mindenkivel, mert nagyon jól tudod, hogy igazuk van. Lehetne szedni, gyógyszert és szépen együtt élni a betegséggel de a párod szarik rá, mert felelőtlen és nem a betegség a baj effektív, de ha képtelen ellátni a feladatát vagy a kitörések miatt okoz a gyereknek egy traumatikus gyerekkorát, akkor valóban nem kellene gyereket vallania.

Nem is tudom mit vártál itt az emberektől, ki tudja megoldani a ti problémáitokat? Mikor meg írjak mit kene csinálni meg sem hallod. Ez van, ez már a te életed, jobb lesz ha meg barátkozol vele és kezén fog ad a férjed és előrángatnád orvoshoz, meg mondjuk magadat is mert nálad is van baj.

2023. febr. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!