Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Boldogtalan anya, boldogtalan...

Boldogtalan anya, boldogtalan magzat?

Figyelt kérdés

Nehéz időket élünk meg, a férjem beteg. Mentális betegsége van, tourette szindrómás. Vokális tikkjei vannak a nap minden percében. Már kikészültem idegileg. Nem volt ennyire erős a betegsége, gondolom a stressz hatására erősödött fel...


Itt vagyok 34 hetesen és a hajamat tépem, sírok. Tehetetlen vagyok, kikészülök. Féltem a kisbabám. Nincs egy boldog pillanatunk sem mert mindenre rá nyomja a bélyeget...


Szegény baba hallja ezeket a hangokat néha meg is ugrik. Nagyon szomorú vagyok nem tudom mit csináljak.



2023. febr. 8. 15:15
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keressen fel szakorvost, aki felír neki olyan gyógyszert, amitől nem belassul, hanem a tüneteit elfedi. Nyilván van ilyen.

Egyébként milyen stressz van most ami felerősítette a tüneteit?

2023. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
66%

Nézd ha tourettem lenne nem akarnék gyereket,mert ez genetikai betegség és rohadtul félnék hogy tovább adom, nem akarnám pont ezt tovább adn9 neki hogy ő is tikkel a barátai megverik e miatt,esetleg neki nem lesz párja stb. Szerintem ezért akadtak ki azon hogy szültél neki mert nagy esély van rá hogy örökli.

Amúgy menjen el magánkórház ideggyógyászati szakemberéhez, ne csak pszichológushoz.

2023. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem elég, ideggyógyász kell. Nekem is több évbe került míg megraláltam a jó dokit. Nem csak frontin létezik.
2023. febr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
93%

A benned lévő feszültséget mindenképpen érzi, szükséged van arra, hogy olyan életet teremts magad körül, ami nyugodt. Ha megszületik a baba, akkor még inkább stresszes lesz az életetek, mert mindenki fáradt, kialvatlan lesz (főleg te). Ha súlyosbodott a férjed állapota, akkor mindenképpen fel kell keresni egy orvost, hogy átsegítse ezen az időszakon. Értem ,hogy a frontin lassít, de egyrészről itt átmeneti kezelésről beszélünk, amíg kicsit helyre nem kottyan mindenki lelkileg, másrészről ahogy előttem is írták, lehet kisebb adagokat is szedni. Azért egy 0,25-ös frontin nem tud olyan sokat lassítani senkin.

Mindazonáltal azt neked is és a férjednek is meg kell értenetek, hogy a férjednek van egy mentális betegsége. Ez akkor is ott van, ha pörög a hátán, mint a büdös bogár, hogy nem akarja. Ez a betegség mindenképpen együtt jár olyan dolgokkal, ami rossz, ami kellemetlen, ha átmenetileg is. Most éppen te és a gyermeked szenveditek meg az ő viselkedését. De ha újra nekiesne egy orvosi kezelésnek, lehet átmenetileg kvázi belassulna, de bakker, ez most nem az a z időszak, ahol a férj szempontjai prioritást élveznének, most te és a babád vagytok a fontosabbak. Így járt.

Az, hogy nem kellett volna így gyereket vállalni. Nyilván rossz így ezt olvasni. De én például legy mentálisan beteg anyával nőttem fel. Gyűlöltem. Utáltam, hogy minden körülötte, meg a betegségei körül forog, hogy minden MINDEN rá van fogra az állapotára, hogy mi, a gyerekek soha az életben nem voltuk prioritások (és szépen jelzem feléd, hogy jelen helyzetben nálatok sem a baba a prioritás, ha nem változtattok valamin). Fogorvos lett belőlem, ha betéved hozzám egy ugyanolyan betegséggel küzdő, addig addig csűröm csavarom a beszélgetést, míg el nem megy máshová, mert nem akarok sem vele, sem a problémájával foglalkozni, kijutott nekem belőle egész életemre. Nem jó az, ha a gyerek felnőttként nem a szeretett szülőt látja apjában, anyjában, hanem a mindig nagybajú, mások előtt elképesztően kellemetlenül viselkedő családtagot, és minden hasonszőrűben egyből a ellenség képe merül fel.

2023. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
A CBD-vel kezdünk, tervben van a gyógyszeres kezelés is. A párom nagyon szegyenli, hogy betegséggel küzd. Most jutott el odáig 1 hete, hogy segítséget akar kérni. Ez fontos, mert nem nekem kell akarnom.. Köszönöm azoknak akik segítő szándékkal nem belém tapostak egy nagyon mély pillanatomban ráadásként, hanem segíteni akartak...
2023. febr. 8. 17:56
 36/48 anonim ***** válasza:
77%

Nézd a párod szégyelli, utálja a betegségét ( ez már önmagában egy red flag,hogy ha ebben nem tud erős férfi lenni akkor mire szamithatok később) és ennek tudatában csinált úgy gyereket hogy az a baba is lehet tourettes lesz... anyaként nem vállaltam volna ezt be a én vagyok tourettes,főleg hogy tudom hogy az adott betegség milyen szar és ezt a bajt tovább adnám neki szándékosan hááát...


De most már késő bánat, ideje érted,a gyerekért felnőtt férfiként, férjként és leendő apakent viselkedni és elmenni dokihoz. Lassan 8 hónapja már elkellett volna kezdenie ezt onnantól kezdve hogy tuti lett a baba. Eszem megall. Én nekem is van súlyos betegségem és már a teherbe esés előtt fél évvel átálítottam a gyogyszerem ( mert ez ugye egy fokozatos dolog).

2023. febr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

Szia!nem.olvastam végig a kommebteket,de menjetek el dokihoz

Valamennyire megoldódik a helyzet ga kap kezelést,a babát pedig óvd a stressztől :)ne legyél te is depis haj tépés falba fej verés ilyenek..

Nemár ! Nyugodj meg és együtt megoldjátok a baba meg itt van mindjárt,boldognak kell.lenned :)

2023. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
84%

Jézus, ezek a kommentek. A tourette örökölhető, de amúgy egy ártalmatlan állapot, ami szívás vele az pont ez a társadalmi infantilizmus, hogy képtelen kezelni a helyén így szorongás és depresszió jelenik meg mellette.


Kérdező, a cbds bohóckodás helyett erre szakosodott pszichiátert keressetek. Biztos hogy nem fogja a cbd megoldani, ha olyan súlyos hogy idegbajos vagy tőle. A frontin erre teljes kudarc, de viszonylag sok gyógyszeres lehetőség van (amtipszichotikum, antidepresszáns), emellett viselkedés terápia is jó szokott lenni.


Ezen a betegségen nincs mit szégyellni, nektek kell megtanulni együtt élni vele, és kezelni. Én javaslom hogy keressetek olyan lehetőséget, ahol lehetőség van pár vagy család terápiára is, ugyanis ami nehéz, az a hozzátartozók reakciója, ami ugye ronthat a helyzeten. Mint kb az adhds gyereknél, ahol a szülőket külön kell trenirozni, hogy ne kapjanak agyvérzést naponta. Kitartást, nem megoldhatatlan.

2023. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
69%
És a kérdező nem gondolt bele,hogy bizony ez csak idegesitobb lesz? Tudtommal a korral csak egyre durvább a tourett és én ezt úgy tudom,hogy olvastam róla pedig senki sem él ezzel a közelemben, a kérdező meg ennek sem nézett utána,ezek után egy babát is bevállalt? Ha pedig már megtortent a férj annyira sérült lelkileg,hogy a leendő csaladert nem volt hajlandó dokihoz menni és csak most szanja rá magát, de azt sem a feleség miatt? De jó apa és férj...
2023. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm 38# a többi szarrágónak nem vagyok hajlandó reagálni a mocsokra ami kijön a szájukon.


Meg tanultunk vele egyuttelni, a gond csak most kezdodott 1-2 hete az erősodessel. Mindenképp fogunk tovabb menni az ugy erdekeben. Biztos azert viselem nehezebben mert a hormonjaim ratesznek egy lapattal es nem vagyok olyan elfogado mint eddig, es emiatt stresszelteten a ferjem megjobban.

2023. febr. 8. 19:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!