Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor jöhetek el táppénzre?

Mikor jöhetek el táppénzre?

Figyelt kérdés
Tavaly júniusban kezdtem el dolgozni, első munkahely viszont nemrég kiderült hogy terhes vagyok. A munkahelyen még nem jelentettem be, viszont terhesen nem szeretnék dolgozni mivel állómunkát végzek 12 órában, és néha nehezet is kell emelni. Illetve mikor jelentsem be a munkahelyen? 4-5 hetes lehetek. Félek, hogy kirúgnak és hogy így CSED-et sem fogok kapni.

2023. márc. 13. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne gyere táppenzre. Amikor az élő terhességet megállapítják, kérd az orvostól, hogy írjon javaslatot, hogy helyezzenek át terheseknek való munkára. Ezekkel behaladsz a HR-re. Ha nem tudnak neked való melót adni, akkor távolléti díjat kell kapnod, ami több, mint a tp.
2023. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az 1-es írja. A távolléti díj annyi, mint a normál fizetésed. Nem rúghatnak ki semmiképp.
2023. márc. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvos veszélyeztetett terhesnek minősít, akkor nem kell dolgoznod, bár így a fizud felét kapod meg, s annyi ideig, amióta be vagy oda jelentve. Ha a szülésig belefér, akkor bár kevesebb pénzzel, szinte semmi pénzzel, de legalább biztos munkahellyel mész el. Mivel nem rég óta vagy ott, járj utána a csednek, gyednek, hogy jár e egyáltalán, mert ha nem, akkor bizony végig kell dolgoznod, hogy járjon majd vmi.
2023. ápr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

De miért menne táppénzre 3-as, amikor kaphat 100%-ot úgy, hogy ugyanúgy nem kell dolgoznia és ugyanúgy megmarad a munkahelye?

Mi lett végül kérdező, sikerült elintézni?

2023. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 - Arra az esetre írtam, hogyha a munkáltató keresné a lehetőséget a simliskedesre. Mivel 12 órában dolgozik a kérdező, S pörgős helyen, így tuti vendéglátás, vagy kereskedelem és ott tudom, hogy a munkáltatók Többsége ilyen esetben azt keresi, hogyan küldhet el, ahelyett, hogy segítene. Így lehet, hogy a kevesebb, de biztosabb tappenzzel többet ér. Ezért javasoltam ezt az opciót is.
2023. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vendéglátásban nem vagyok otthon, lehet, hogy ott más. De ha határozatlan munkaidővel vagy és nem tud olyan munkát biztosítani, amit terhesen is lehet végezni, akkor el ne menj táppénzre, mert nem lehet kifogása. De a vendéglátás szerintem terhesen is végezhető munka. Én rákkeltő anyagokkal dolgoztam kutatólaborban, onnan át kellett tenni engem, de nem jártam jobban, csak a baba miatt muszáj volt.
2023. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vendéglátás és vendéglátás között is van különbség. Nem mindegy, hogy kukutyinban vagy pultos, vagy felszolgáló, ahová betér napi 5-10 vendég. Avagy egy pörgős helyen vagy napi 12-16 órában szakács, ahol se pisi, se ebéd, se semmi nincs munkaidőben és kidolgozod a beled. Az a baj, tényleg nem látsz bele abba, hogyan működik a vendéglátás. Hiába van határozatlan idejű szerződésed, vannak olyan munkahelyek, ahol nem lehet könnyítést biztosítani. Ilyen pl az enyém. Nincs ember sem. Ha bejön a vendég és van rendelés, nem mondhatom, hogy várjon, szólok mindjárt valakinek, hogy jöjjön nekem segíteni, mert egyedül pl nem Tom felemelni ezt a ládát, hogy kivegyem a bort neki, meg megkérek valakit, hogy a fagyasztóba is kapja ki a 15 kilós kiszerelésű húst, amiből vágok majd neki egy-ket szeletet, amit én megsütök, addig várjon türelemmel, mert én veszélyeztetett terhes vagyok, nem emelhetek...érted a szitut, nem életszerű...ahol sokan vannak, ott megoldható, hogy olyan területre tegyenek, ami egyszerűbb. Nálad a laborban áttettek máshová, itt nem tud máshová tenni. Táppénzre meg azért érdemes elmenni még a bejelentés előtt a vendéglátásban, ha olyan a főnök, mert el fog küldeni valami kamu indokkal. Aztán jarkalhatsz pereskedni stb. rengetegen jártak így. A vendéglátós vállalkozóknál nem gyakori, hogy valaki szülni megy...nagyon ritka, jobb helyeken fordul elöl...
2023. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!