Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszak az eredményeim?...

Nagyon rosszak az eredményeim?! Rettegek! Valószínű, hogy beteg a babám?!

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok borulva.

Nagyon rossz lett az afp leletem: 0,45

Négyes teszt 1:35 Down szindrómára.

Azonnal soron kívüli magzatvízvételre megyek.

Szinte biztos vagyok, hogy beteg a babám.

El sem tudjátok képzelni, hogy milyen fájdalmat érzek.


Esetleg volt valakinek hasonló rossz eredménye és egészséges babája született?



18 hetes kismama vagyok és meg kell szülni, ha beteg


2010. okt. 8. 14:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
mikor mész a magzatvízvételre? és annak mikor lesz eredménye?
2010. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:

Állandóan kőkemény a hasam, most méginkább, hogy nagyon aggódom.

Félek, hogy a mintavételen márcsak ezért is elvetélek vagy fertzést kapok és amiatt vetélek el.

Szinte biztos vagyok a rossz eredményben, nemtudom, olyan női megérzés.


Ha rossz eredmény jön ki, nem tartjuk meg semmiképpen sem. Egy beteg/fogyatékos embert felnevelni lelki, anyagi és társadalmi teher. Szerintem senkinek sem jó.

Csak nemértem, hogy miért minket súlyt a sors, ha beteg a babánk, hiszen egészségesen élünk (se cigi, se ital, mozgás is megvan, normál súlyuak vagyunk....), tanultunk világ életünkben.


Most csak okokat keresek kétségbeesésembe. Borzasztó érzés ez az egész.

Akkora fájdalom, hogy a szívem szakad meg.

2010. okt. 8. 16:58
 23/67 A kérdező kommentje:

Jövhét kedden. Ha rossz az eredmény, akkor hamar, ha nem, akkor akár 3 hét is eltelhet-neten ezt olvastam.


De nemcsak az afp-m rossz, hanem a nagyon megbízható (80%) négyes teszt is.

És nagyon alacsony az érték.

2010. okt. 8. 17:00
 24/67 A kérdező kommentje:
Attól is félek, hogyha esetleg nem down kór, akkor valami egyéb, ritka kromoszóma rendellenesség.
2010. okt. 8. 17:03
 25/67 anonim ***** válasza:
67%
A 14.36-os vál.vagyok.16.06-os válaszolónak:ez badarság,hogy ha látszik az orrcsont BIZTOS,hogy nem down kóros a kicsi!Én a Magzati Diagnosztikai Központban csináltattam az integrált tesztet és az UH-ot is,személyesen beszéltem Czeizel Endrével(hiszen itt praktizál),és Ő is azt mondta,ezek a dolgok(jó tarkóredő eredmény,orrcsont megléte stb.) csak CSÖKKENTIK A VALÓSZÍNŰSÉGÉT,de NEM ZÁRJA KI,hogy beteg a baba.Én sem voltam még 35 éves,egy egészséges gyerekkel...tehát sajnos ez sem jelent semmit.DE!BÍZZ MAGADBAN,A KICSIBEN,ÉS POZITÍV GONDOLATOKAT!Még annyit,hogy az amniocentézis is csak 99.9%-os,tehát nem 100%.Vagyis benne van a 0.1% tévedés.
2010. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok:tudod jól,hogy ez nem azon múlik,hogyan éltek.Ez GENETIKA!Ha össze találkoznak a hibás gének,akkor van gond...és ez SOKFÉLE betegségre igaz!
2010. okt. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló, aki voltál magzatvíz vételen. Leírnád, hogy mi történt? Mennyi ideig tartott, hogy zajlott az egész?
2010. okt. 8. 17:32
 28/67 anonim ***** válasza:
13%
mit kiabálsz 17:12es, félsz?:DD
2010. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem nem rég volt magzatvízvételem.Soha nem volt jó a vérképem,a teherbeesés előtt állandóan magas prolaktinom volt.Azt mondták,hogy ez korai vetélést idéz elő,agydaganatra gondoltak.Aztán teherbe estem,ekkor már a hcg volt mindig magas.Eztán jött az afp ami 1:93 volt.Kiborultam,megcsinálták a magzatvízvételt és kiderült,hogy teljesen egészséges a kisfiam!Ne aggódj,amikor én voltam mindenkinek jó lett az eredménye,pedig volt aki 3,5mm-es nyaki redő miatt volt ott.Nem mindenkinek tökéletes a vérképe,de ez nem jelent rosszat.

A vizsgálat a következő volt:

Reggel kaptam egy ágyat a nőgyógyászaton,és már mehettem is le a szúrásra.

Egy kedves orvos csinálta.Ultrahanggal megnéztük a babát,megmérte az orrcsontot,nézte hová fog szúrni.Közben végig beszélt hozzám,mutatta a kicsit.Amikor megtalálta a megfelelő pontot szólt,hogy ne köhögjek ne mozogjak,mert most fogja megszúrni a pocakomat.A szúrás nem fájt egyáltalán,hidd el egy vérvételnél nem rosszabb!!!!

Átszúrta a hasfalat és az asszisztens hozott egy fecskendőt amivel elkezdték leszívni a magzatvizet.Ez az egész kb. 2 percig tartott.Utána ismét megnéztük a babát,meghallgathattam a szívműködését is.Beültem egy kocsiba és feltoltak a szobába.3 órát feküdni kellett és jöhettem haza.Ennyi az egész!

Hidd el nálad sem lesz semmi gond,nyugodj meg!!!Én éreztem,hogy egészséges a kicsi és te is gondolkodj pozitívan!!!!!

Nagyon szorítok értetek és minden jót kívánok!

25hetes pocis

2010. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem is magas volt akkor a prolaktinom, mert épphogy abbahagytam a szoptatást, de minimális tej még a pozitív teszt után is volt.

Menstruáció előtt 5-10 napig barnáztam, mégis valahogy sikerült teherbeesnem, nem is gondoltam volna.


Kedves Utolsó!

Köszönöm a bíztatást, de ez a 1:35-höz, ez borzasztó eredmény!

2010. okt. 8. 19:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!