Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt aki második trimeszterben...

Volt aki második trimeszterben szedett deadalont hányásra/hányingerre? Akkor mennyire lehet biztonságosan alkalmazni?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 11.hét végén. Eddig egész jó volt a helyzet, émelyegtem, és tudtam kezelni meg maximum 3-4x hánytam összesen, enni is tudtam. De most pár napja nem az igazi. Volt már egy terhességem..na az durva volt. Ott az elejétől folyamatosan hánytam a 20.hétig, félek hogy most is eldurvul. A munkát viszont csak végszükségben szeretném abbahagyni, plusz van egy 4 éves fiam is. A masodik trimeszterben milyen mértékben és mennyire szedhető biztonsággal?

Nyilván orvost is kérdezek majd, de most tapasztalatok érdekelnek.


2023. ápr. 22. 08:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%
Oké, csak ha te nem érsz rá terhesnek lenni, akkor minek vagy terhes?
2023. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

" számít a vadidegen tanácsa, mert ha igazat ír (miért hazudna, egyáltalán miért valaszolna akinek fingja sincs) vszeg több a tapasztalata mint egy kezelő orvosnak, amennyiben egészseges babája született"


Fordítva ülsz a lovon.

Egy nö, aki szült EGY gyereket, annak EGY gyerekröl/terhességröl van tapasztalata, az orvos meg naponta legaláb 10-15 terhes növel áll kapcsolatban, a tapasztalata ebböl adódik, nem az esetleges saját szülésböl, kilenc hónap alatt 2700-4500 terhes nö kerül eléje!

Szóval egy szakorvosnak ezerszer nagyobb a tapasztalata, mint akár egy ötgyerekes anyának.


Emellett olyan gyógyszert szedni, amit nem orvos írt fel, a gyerek minösített veszélyeztetése, ha meg nincs semmi bajod, CSAK émelyegsz, arra épeszü ember még nem-terhesen sem szed gyógyszert. Ez a vészes hányástól igen messze van, az gyakorlatilag minden nap folyamatos hányást jelent, nem hányingert!!!!


A Daedalon meg éppen nem alkalmas terhesek kezelésére, a mellékhatások miatt.

2023. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
De nem érted, hogy émelyeg, és túl jól keres... 🫨
2023. ápr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor minek terhes????
2023. ápr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12%
Amúgy annyira vicces ez, hogy több országban a daedelonhoz hasonló vagy azonos gyógyszer, de még a zofran vagy hasonló készítmény is simán adható, és teljesen normális igény, hogy valaki nem szeretne munkaképtelen lenni hónapokig, addig itthon a minekmentoda hozzáállás dívik, hogy szenvedjen csak az a roh.dék, ha már terhes. Kb mint az epidurális, itthon valami hülyének nézik aki érdeklődik utána, máshol meg egy simán kérhető opció...
2023. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%
Vagy bzdmeg, nézzél szembe azzal, amit vállaltál és ne szedjél olyat, ami árt a kölyködnek. Hát hallatlan, gci, tényleg! Ennyire ne essünk már át a ló túlsó oldalára!
2023. ápr. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

15. én nekem sajnos előzmények miatt kellett járni genetikushoz és ő azt mondta, hogy mivel terhes nőkön nem kísérleteznek (najo.. a nácik kísérleteztek) így általában az "alkalmazhatonak titulált gyógyszerek" használatból eredő tapasztalatok adathalmazának novekedesevel egyenes arányban van azon gyógyszerek számának növekedése is, amirol kiderül, hogy uppszi.. ezt nem kellett vna.


Azt ajánlotta, hogy amíg nem valami olyan bajom van, amivel a saját vagy a magzat élete van veszelyben, addig még egy 'biztonsagosnak' ítélt gyógyszert se szedjek be.


jó példa a paracetamol amit pár éve még ajánlottak terhes nőknek mára meg már felmerült, hogy a gyereknél adhd-t okozhat.


Én nem akarok senkit meggyőzni, tőlem aztán...

2023. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam elég eldurvult rosszulétek,hányások voltak. Elsőnek a 9. héttől a 16. hétig. Volt hogy egy nap kimaradt,de a napi 2 hányás megvolt,volt hogy több (4-5),volt hogy éjszaka is,amellett 0-24 hányingerem volt,émelyegtem,plusz refluxos vagyok és ez is eldurvult. Ilyen rosszul sose voltam,mint akkor. Utána lett jobb, hányinger maradt,majd a 30. héttől visszajött újra az egész. Nekem a dokim a Ludeámat se javasolta a 12 hétig,daedalont pedig egyáltalán nem. Kérdezz meg egy olyan orvost,akiben maximálisan megbízol. Én úgy tudom nem szokták ezt javasolni egyáltalán. Ismerősömnek napi 10 hányások voltak, időközönként kórházba is került infúzióra,de nem adtak neki sem. De járj utána azért.
2023. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

17: készséggel elhiszem, pedig a dymenhidrinattal semmi más baj nincs terhesség alatt, mint hogy koki lesz tőle az anya. Semmivel nem veszélyesebb jelenleg, mint egy methyldopa, aspirin vagy metformin, amit vígan szedetnek rengeteg kismamával. (Helyesen.)


Az hogy a magyar hozzáállás az, hogy inkább forduljon fel a kismama meg hagyja abba a szoptatást akár olyan gyógyszer mellett is, bármilyen egy db tabletta miatt, ami fizikálisan ki sem választódik az anyatejbe, az leginkább a tájékozatlanság és perektől való félelem miatt van.

2023. ápr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18 vagyok. 17# ez is igaz egyébként. De őszintén nem az van amúgy általában,hogy rábólint az orvos,beszédei a nő, véletlen probléma lesz, utána megy a pereskedés az orvos ellen? Nyilvan
2023. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!