Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg gond lehet ilyen...

Tényleg gond lehet ilyen mértékű hízás miatt?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok (már betöltöttem) és 10,5 kg van rajtam. Az orvos beijesztett már korábban, hogy ebből gond lehet, egyek kevesebbet, diétázzak. Hetekig számoltam a kalóriát 1600-1800 között ettem, de ugyanúgy jöttek a kilók, úgyhogy már nem számolom. Egy kis víz van rajtam, annyi hogy kicsit pufibbak a lábaim meg a gyűrűim nyoma ott marad az ujjaimon, pedig korábban kicsit nagyok voltak rám. Nem tudom, ez mennyire számít sok víznek. Nem tudom, mit kellene most csinálnom, lehet baja a babának emiatt? Az első terhességem alatt is sokat híztam a második trimeszterben, a harmadikban még 5 kg jött fel, így lett 16 a végére. Akkor senki nem szólt érte, de most az orvos nagyon komolyan vette és leszidott miatta... Mondjuk az első babám kicsit nagy súlyú volt, de szerintem az inkább genetika, mert a férjem családjában mindenki 4 kg feletti súllyal született. Amúgy teljesen egészséges vagyok, jó a vérnyomásom is, cukrom is, minden.

2023. máj. 5. 13:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%

Igen, simán lehet gond ennyi hízástól.

Ha valóban jól szamolod a kalóriákat, akkor nem hizhatsz ennyit. Ott valami nagyon félre ment.

2023. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Kalóriabázis alkalmazást használom, grammra mértem mindent, amit megettem/megittam.
2023. máj. 5. 13:45
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
1600 kalória egy óvodás napi kalóriaszükséglete, nem egy terhes nőé. Arra figyelj, hogy az étkezések ne üres kalóriákkal legyenek tele, de semmi esetre se éhezz! Tényleg az átlagosnál picit gyorsabb a hízás, de azért nem extrém. Az orvosnak meg mondd meg, hogy mindent megteszel, legyen kedves ne alázni!
2023. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
43%
Én 2x is 30 kg ot híztam nem volt semmi baj.
2023. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%
Az elsővel én is 14 kilót szedtem magamra, ő is 4 kg felett született, senki nem szólt semmit. Most a 32. hétben vagyok, 10 kg jött fel eddig, az utolsó hónapban csak 1 kg plusz, semmit se csinálok máshogy, mint előtte.. nekem se a doki, se a védőnő nem mondta, hogy baj lenne. A baba is átlagos súlyúra van saccolva (annak mondjuk nem feltétlen hiszek). Egyél egészségesen, mozogj picit és igyál sok vizet, nem lesz baj, ezzel a számolgatással én nem idegesíteném magam.
2023. máj. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen volt a súlyod a terhesség előtt? Nem mindegy, hogy kórosan sovány vagy kórosan elhízott súlyhoz képest van az a +10 kg.
2023. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Normális súlyról indultam, 59 kg. Most vagyok 69.
2023. máj. 5. 14:38
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, nekem az elsővel 19, masodikkal 20 kg jött fel, de senki nem macerált. 59 kg-ról indultam 172 cm-hez. A másodikat 9 hete szültem, 11 kg van még rajtam. A regeneráló tornát már csinálom, fokozatosan kapcsolok vissza edzős módba, szeptembertől járok majd ujra terembe. Le fog menni szép lassan, nem lesz gond, a hasam már lelapult.
2023. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nekem is simán lement az elsővel, szülés után 5 kg maradt, pár hónap múlva semmi. Nem is az a gond, hanem hogy elvileg egészségügyi kockázatot jelent.
2023. máj. 5. 15:07
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 28 hetes vagyok, 67-ről indultam most vagyok 76-nál, tehát 9kg jött fel. Nekem is mondta az orvos, hogy diétázzak, hogy nehogy nagy legyen a baba. Első gyerek. Teljesen egyetértek amúgy a dokival, tényleg nem szabadna már többet híznom, max 1-2kg-ot, de nem tudok mit csinálni. Pedig figyelek az étkezésekre is.

Örülök, hogy kiírtad a kérdést és látom, hogy nem vagyok teljesen egyedül.

2023. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!