Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg gond lehet ilyen...

Tényleg gond lehet ilyen mértékű hízás miatt?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok (már betöltöttem) és 10,5 kg van rajtam. Az orvos beijesztett már korábban, hogy ebből gond lehet, egyek kevesebbet, diétázzak. Hetekig számoltam a kalóriát 1600-1800 között ettem, de ugyanúgy jöttek a kilók, úgyhogy már nem számolom. Egy kis víz van rajtam, annyi hogy kicsit pufibbak a lábaim meg a gyűrűim nyoma ott marad az ujjaimon, pedig korábban kicsit nagyok voltak rám. Nem tudom, ez mennyire számít sok víznek. Nem tudom, mit kellene most csinálnom, lehet baja a babának emiatt? Az első terhességem alatt is sokat híztam a második trimeszterben, a harmadikban még 5 kg jött fel, így lett 16 a végére. Akkor senki nem szólt érte, de most az orvos nagyon komolyan vette és leszidott miatta... Mondjuk az első babám kicsit nagy súlyú volt, de szerintem az inkább genetika, mert a férjem családjában mindenki 4 kg feletti súllyal született. Amúgy teljesen egészséges vagyok, jó a vérnyomásom is, cukrom is, minden.

2023. máj. 5. 13:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

11-es vagyok, én írtam, hogy simán feljött rám 17 kiló az első gyerekkel, pedig nem zabáltam, nem vizesedtem, söt igazából elképzelni sem tudom máig, hol volt rajtam ez a sok extra súly, mert nem nagyon látszott. A második babàval sem, még a kórházban is dícsértek, hogy minden kismamának ilyen csinosnak kellene lennie, mint nekem :D


Egyébként nem sz*rtam rá, szimplán nem tudtam mit csinálni, normál módon ettem, illetve igen, a második trimeszterben valóban többet ettem kicsit, mint egyébként, mert sokkal éhesebb voltam, de akkor sem extrém adagokra kell gondolni.


A sógornőm még hízott összesen 7-8 kilót és hozzám képest borzasztóan meglátszott rajta, meg rajta is maradt.

2023. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ja, amúgy nem gondolnám hogy már most “szuperanyucika” vagyok, egyszerűen láttam màr pár olyat, akinek pont az ilyenek miatt jöttek elő egészségügyi problémái, nem is keveset. Arról nem is beszélve, hogy mi magyarok milyen egészségtelen nemzet vagyunk, sokan màr kapásból fiatalon túlsúllyal indulnak neki az életnek. Persze erről tehet az a sok egészségesnek gondolt, de amúgy agyonfeldolgozott élelmiszer is amit lenyomnak a torkunkon, meg a mozgásszegény életmód, stressz, stb…

Egyébként ha nem derült volna ki a babatervezés körül, hogy van egy enyhe IR-em, valószínűleg nem ástam volna bele magam ennyire a témába, és jobban elengedem magam, aminek meg jó eséllyel GDM lett volna a következménye. Így màr csak emiatt is igyekeztem odafigyelni, egyrészt hogy sikerüljon teherbe esnem, másrészt hogy rendben is legyen minden a terhességemmel.

2023. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

De amúgy ki írt ilyet, hogy 20-30 kilót hízott és akkor mi van? Vagy 2 kommentelő írt 20+ kilós hízásról, és nem mondták, hogy nem zavarta őket, csak hogy senki nem szólt nekik miatta és nem lett bajuk.


Te meg túlköltötted ezt.

2023. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
22. Hú az ilyen anyák miatt mint te örülök, hogy külföldön élek és mondhatom azt, hogy bocs nem értelek. Tudod mit, tessék jár a buksisimi, te már most sokkal jobb anya vagy mint az összes többi anya a Földön. Igazán különleges vagy, nem úgy mint ezek az egészségtelen állatok. Na remélem így jó, maradj mindig ilyen ítélkező okoska és tuti nem kell attól félned soha, hogy a kutya nem lesz rád kíváncsi 🫠
2023. máj. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#22, azzal a gondolkozással van baj, hogy "én teszek a vizesedés ellen és nem is vizesedem, akkor aki vizesedik, biztosan nem tesz ellene". Nem, ez nem így van. Van, aki vizesedik, bármit csinál, és van, aki akkor sem, ha a lehető legegészségtelenebbül él. Aki tesz ellene, és mégis vizesedik, annak meg elég frusztráló napi 20x meghallgatni, hogy az ő hibája és ezt meg ezt kéne tennie ellene (amit megtesz, sőt többet is) és hogy milyen lusta meg felelőtlen.
2023. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

4,18 vagyok

Tojtam mindenre így jött fel a 30kg,egy gramm víz nem volt rajtam, semmit nem tettem.

3x szültem víz sosem volt rajtam.

Kolléganőm 30 kg ot hízott, na neki kb mind víz volt.

2023. máj. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nem értem én sem most ezt, hiszen tényleg senki nem írta, hogy ennyit hízott és nem érdekelte. Én is híztam 16-ot az elsővel is, de nem azért, mert nem érdekelt. És a szüléssel lement 10, szóval sejtem, hogy az nem zsír volt.
2023. máj. 8. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!