Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes így gyereket Vállalni?

Érdemes így gyereket Vállalni?

Figyelt kérdés

24 /N vagyok a párom 32 . mindenünk megvan jelenleg ahhoz hogy gyereket neveljünk (ház, állás, pénz) . boldog párkapcsolatban élünk és nagyon szeressük egymást. Mivel a párom már 32 ezért én már nagyon szeretne gyereket és én úgy vagyok vele hogy egyik percben mindent megtennék azért hogy gyerekem legyen és én is nagyon szeretnék, másik percben amikor már jobban belegondolok akkor úgy érzem hogy ez nem nekem való és rettegek attól hogy a gyerek mindent felborít.


Másik dolog az hogy nagyon aggódó típus vagyok ,meg se született és már most attól rettegek hogy beteg lesz hogy elvesztem vagy nem leszek jó anya.

Szóval rengeteg aggodalom kétség és félelem van bennem ami a ami arra következtet inkább mégsem szeretnék gyereket. Az utóbbi években szorongással és depresszióval küzdöttem amit Hálistennek legyőztem és most boldog kiegyensúlyozott életet élek minden tökèletes jelenleg és rettegek attól hogy ha jön a baba akkor mindent felborít és újra beteg leszek mentálisan, vagy nem fogom bírni lelkileg..


Nektek mi a véleményetek? Volt valaki már hasonló helyzetbe? Érdemes belevágni? sokan azt mondjak hogy a baba majd boldogságot ad és nem lehet megbánni.



2023. máj. 11. 08:48
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
90%

-nem nekem való, rettegek attól, hogy mindent felborít

-rengeteg aggodalom, kétség és félelem

-szorongás és depresszió

-minden tökèletes jelenleg és rettegek attól, ha jön a baba

-mindent felborít, beteg leszek

-nem fogom bírni


Nem 19 vagyok, de annak, aki magabiztosan készen áll a gyerekvállalásra, nem szabad, hogy ez járjon a fejében.

2023. máj. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

#16, persze, az aggódás és a félelem teljesen normális és természetes dolog, velejárója az anyaságnak.

De ha végigolvastad volna, amit a kérdés alá írt szöveget, ő már túlaggódja az egészet.

Ha mindenki azért rettegne még terhesség előtt, hogy "úristen, nekem biztos beteg gyerekem lesz, és nem leszek jó anya, meg az egész életemet fel fogja borítani!", akkor már tényleg kihalt volna az emberiség, és ezzel nem azt szeretném mondani, hogy ne aggódjon, féljen semmiért.

Csak annyi, hogy ennyire nem szabad beleőrülni a félelembe, és azért írták többen, hogy még nincs teljesen felkészülve arra, hogy belevágjanak, és egyébként is még elég fiatalok mindketten.

Kérdező, erről beszélj a pároddal, mondd el neki, hogy érzel, és beszéljétek meg, hogy mikor lenne ideális belevágni.

Ha úgy érzed, elfogadod a természetes velejárójának azt, hogy az egész addigi életeteket felborítja, és úgy érzed, neked akkoris megéri, hajrá. 😘

2023. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nem gondolja túl, önigazolást keres. Ha nem akkor nem, de muszáj lenne jobban megértenie a saját működését, mert így tényleg nem szabad gyereket vállalni.

Amúgy szerintem anyaként jobban félek mindentől (féltem a gyerekem)-előtte el sem tudtam képzelni ezt az érzést. Csak az érti akinek van gyereke.

2023. máj. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Anyaként kell is félni, egy ösztön, hogy keressük, hogy mi jelenthet veszélyt a kis utódunkra. Aki félti a gyerekét, az jobban meg tudja védeni. :)
2023. máj. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Senior Séf ***** válasza:
Gyereket vállalni sohasem ÉRDEMES. Vagy akarsz gyereket, és akkor nem forintosítasz, vagy nem akarsz, és akkor meg azért nem számolgatsz.
2023. máj. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Korai ez még neked, a párodnak meg nem sürgős, mert 10 év múlva is lehet még gyereke simán. Szóval ne kapkodjátok ezt el, bőven ráér 5 év múlva gondolkodni ezen. Nem értem 24 évesen miért vállalnád be, ha tele vagy kétséggel és fiatal, éretlen is vagy még ehhez. Igazad van, így nem lennél még jó anya, de tönkremennél te is tőle, várjál vele.
2023. máj. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!