Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség esetén a ti munkahelyeteken is így van? (Kifejtés lentebb)

Figyelt kérdés
A munkáltatóm (multi cég) azt mondta, hogy a veszélyeztetett terhesség táppénz kezdetének első napja a keresőképtelensegem első napja, ezt le kell nyilatkoznom és másnap mindenemet (laptop, telefon, belépőkártya, jogosultságok) le kell adnom, mint ha kilépő lennék és erről a táppénzről már vissza sem tudok menni, tehát szülési szabiig ezen leszek ha ezt elindítom. Én úgy gondoltam, hogy a keresőképtelenség első napja a szülési szabadsággal kezdősik. Erősködik a HR-es, hogy márpedig ez így van. Semmilyen erre vonatkozó jogszabályt nem találtam. Ez valóban így lenne? A háziorvosom mást mond. Szerinte ki be lehet ugrani ebből a 9-es kódú táppénzből is. Jogszerűtlenül akar eljárni a munkahelyem?

2023. máj. 15. 19:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
73%
De ha munkát is átadtad, akkor végképp nem értem mi ez a pánik.Te sem akarsz visszamenni ezek szerint,mert kivettem a szabikat is, ebből tudja a munkáltató is,hogy nem fogsz visszatérni.Akkor mi az,ami indokolná,hogy bármi nálad maradjon?Mi az,amit annyira féltesz a belépőkártyádon,meg a cég laptopján?Nem mindegy már neked,hogy mikor adod le,de tényleg?Én a helyedben még örülnék is,hogy már letidtam ezt a kört,és nem kell nagy hassal levegő után kapkodva szaladgálni majd ezekkel.És ne mondd,hogy nem biztos hogy nem mennél vissza mert akkor májusban nem vetted volna ki az összes szabadságot ami járt.Ne problémázz már.Hozzá teszem,ha veszélyeztetett terhes lennék, akkor legkisebb gondom lenne ezeken rugózni.
2023. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Hat igy en sem ertem teljesen egyet ertek 31-el
2023. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Ja nem az, hogy nem akarom visszaadni. Csak, hogy egyből másnap ahogy elkezdődik a veszélyeztetett terhességes táppénz. Pont akkor kell dokihoz mennem másnap és akadékoskodott a HR, hogy márpedig azonnal. Pedig mondtam nekik, hogy akkor orvoshoz kell mennem és nem fogták fel. Szóval adhatnának egy pár napot amíg le tudom egyaltalán szervezni vidékről, hogy bejussak Bp-re, + jelenleg nem vezetek így meg kell kérnem a férjem és mivel ő is dolgozik ezért nem tud egyből ugrani ilyen miatt, ez nem így működik és el sem várnám tőle. Szimplán csak ennyi. Máshol adnak 30 napot a dolgok leadására. Meg amúgy csak a drasztikussága zavar picit az egésznek, de már nem érdekel.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2023. máj. 18. 10:52
 34/35 anonim ***** válasza:
Utolsó nap leadtam volna mikor tudom,hogy másnaptól nem megyek dolgozni.Akkor is,ha egy hónapig még csak szabin voltam.Te is tudtad,hogy nem fogsz visszamenni dolgozni,átadtad a munkát,stb.Miért nem adtad le akkor? Akkor nem kellene ezzel már vesződni.Azért drasztikusak,mert tudják,hogy nem fogsz úgysem visszamenni.Akkor mire várjanak?Gondolom nekik is van vele adminisztráció,meg valószínűleg másnak akarják kiadni az eszközöket.Te voltál buta,hogy nem adtad le az utolsó munkanapon.
2023. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Azért, mert alapból itthonról dolgozom és az utolsó nap délutánig megbeszéléseim voltak. + még van egy értékelés meg oktatás amit meg kell csinálni + lehetőség a kollegámnak is, hogy még tud keresni ha kell bármi...
2023. máj. 18. 11:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!