Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség esetén a ti munkahelyeteken is így van? (Kifejtés lentebb)

Figyelt kérdés
A munkáltatóm (multi cég) azt mondta, hogy a veszélyeztetett terhesség táppénz kezdetének első napja a keresőképtelensegem első napja, ezt le kell nyilatkoznom és másnap mindenemet (laptop, telefon, belépőkártya, jogosultságok) le kell adnom, mint ha kilépő lennék és erről a táppénzről már vissza sem tudok menni, tehát szülési szabiig ezen leszek ha ezt elindítom. Én úgy gondoltam, hogy a keresőképtelenség első napja a szülési szabadsággal kezdősik. Erősködik a HR-es, hogy márpedig ez így van. Semmilyen erre vonatkozó jogszabályt nem találtam. Ez valóban így lenne? A háziorvosom mást mond. Szerinte ki be lehet ugrani ebből a 9-es kódú táppénzből is. Jogszerűtlenül akar eljárni a munkahelyem?

2023. máj. 15. 19:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Vissza lehet menni, de az üzemorvosnak is jóvá kell hagynia, ha több mint 30 napig voltál táppénzen.
2023. máj. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha mégsem tudsz visszamenni, akkor mikor adod le?Ha mondjuk kórházban kell maradnod végig,vagy feküdni kell.Ha mégis visszamész, akkor majd visszaadja.Ennyi.
2023. máj. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy miért kellene előre tudnom, hogy erről a táppénzről szülés előtt már nem megyek vissza. A dolog drasztikusságát nem értem, hogy nem biztosítanak lehetőséget se arra, hogy visszamehessek. Mindent letörölnek a gépemről, telszámomat odaadhatják másnak stb. Ez nekem annyira fura.
2023. máj. 15. 20:33
 14/35 A kérdező kommentje:
12 megkérdeztem a férjem is beviheti a dolgaim.
2023. máj. 15. 20:34
 15/35 A kérdező kommentje:
12: ja és na ez az. Semmit nem kapok vissza. Mindent letörölnek és kiadhatják, mint ha kilépő lennék. Nem értem ezt a fajta eljárást. Nem örökre hagyom el a céget hanem x időre megyek el.
2023. máj. 15. 20:35
 16/35 anonim ***** válasza:
87%
Általában nem megy vissza az ember ilyen táppénzről.Valószínűleg az üzemorvos úgysem enged vissza,és ezt tudják is.Ezen kívül,gondolom addig is el kell látni valakinek a te munkádat,a munkáltató meg nem köteles új eszközöket venni másnak,hogy te otthon használhasd,az ő tulajdonát ameddig otthon vagy.De nem tudom mi a baj?Nekünk haza se lehet hozni a szolgálati mobiltelefont,le kell adni szolgálat végén.Benti számítógép megint nem hazahozható.Mi kóddal nyitunk ajtót,az hetente változik.Ha több mint egy hétig nem vagyunk, akkor a főnök enged be először.
2023. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

16: nem az eszközleadással van a bajom. Van sajátom természetesen. Amit munkára kaptam csak arra használom.


Nekem csak az a fura, hogy úgy kezelnek, mint ha elmennék a cégtől.

2023. máj. 15. 20:47
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy itthon teljesen bevett gyakorlat elhúzni táppénzre és évekig vissza sem nézni, nem meglepő hogy így állnak hozzád. Sajnálom, tényleg nem általános hogy visszamennek táppénzről, ez az igazság.
2023. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
76%
Dehát 2-3 3vre elmész a cégtől.Van aki vissza se megy.
2023. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

15


Ez nekem is fura



Most 5 éve jöttem el, közben a munkatársam visszament 1 hónapja és a posztomat látja el épp.. még a mappáim is megvannak, pedig a cég telephelye is elköltözött🤷🏻‍♀️



Egyébként miért vagy veszélyeztetett? Van esély, hohy megszűnik?


( engem felszívódott hematómával is veszélyeztetett státuszon tartanak.. eléggé le is vagyok korlàtozva, pedig már 15 hete nincs ilyen panaszom.)

2023. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!