Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség esetén a ti munkahelyeteken is így van? (Kifejtés lentebb)

Figyelt kérdés
A munkáltatóm (multi cég) azt mondta, hogy a veszélyeztetett terhesség táppénz kezdetének első napja a keresőképtelensegem első napja, ezt le kell nyilatkoznom és másnap mindenemet (laptop, telefon, belépőkártya, jogosultságok) le kell adnom, mint ha kilépő lennék és erről a táppénzről már vissza sem tudok menni, tehát szülési szabiig ezen leszek ha ezt elindítom. Én úgy gondoltam, hogy a keresőképtelenség első napja a szülési szabadsággal kezdősik. Erősködik a HR-es, hogy márpedig ez így van. Semmilyen erre vonatkozó jogszabályt nem találtam. Ez valóban így lenne? A háziorvosom mást mond. Szerinte ki be lehet ugrani ebből a 9-es kódú táppénzből is. Jogszerűtlenül akar eljárni a munkahelyem?

2023. máj. 15. 19:23
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hétig véreztem méhszájseb miatt, úgyhogy nem is a babával volt baj, de azóta is minden orvosom/védőnő úgy kezel, mintha fél lábbal lógna ki belőlem a gyerek. 10. hét óta minden tökéletes, már 24 hetes vagyok. Úgyhogy amit én látok az az, hogy akit egyszer bekategorizálnak veszélyeztettnek, arra utána úgy is néznek. A hányás amúgy nem számít veszélyeztetett terhességnek hivatalosan, azért arra szokták kiírni a kismamákat, mert az több pénz, de hivatalosan nem szabadna.
2023. máj. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy aki elmegy 9-es kóddal táppénzre, azzal bizonyos idő után lenyilatkoztatják, hogy a szülésig már nem is tervez visszamenni, mivel csak úgy lehet pl. felvenni valakit a helyére.

Mondjuk nem egyből, meg nem tudom, mi lenne, ha valaki azt mondaná, hogy de igen, vissza tervez majd menni, mert szerintem olyan nálunk még nem volt :)

A szülési szabadság része pedig hülyeség, én pl. a szülésig végig csak táppénzen voltam, pedig nem voltam keresőképes :)

2023. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Nem multi, hanem közszféra: nálunk csak azokkal csináltatták a leadós dolgot végig, akiknek határozott idejű szerződésük volt. Nekem még a kulcsomat sem kellett leadnom, elvileg az e-mail címem is megvan, sokáig a hozzáférési jogosultságaim is megvoltak (babázás alatt nem hivatalosan segítettem egy kicsit a munkában, akkor néztem). Volt olyan munkatársam, aki elment terhesség (hematóma) miatt pár hét táppénzre, aztán amikor az felszívódott, visszajött néhány hónapra és csak a végére írták ki újra. Ami érdekes, hogy nálunk a többség csak a terhesség végén szokta "kiíratni" magát, pedig fertőző munkahelynek számít, de általában lehet úgy szervezni a munkát, hogy ne legyenek gázos dolognak kitéve. Az üzemorvos nem kekeckedik, a munkahely meg örül, ha minél kisebb a munkaerőhiány.
2023. máj. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Valóban a keresőképtelenség idejére jár a tp. Általában azért a dolgok leadásával meg szokták várni a 30 napot, mert onnantól számít valaki tartós távollévőnek.

Ki-be lehet egyébként ugrálni, én pl minden hónapban megszakítottam pár nap szabadsággal, hogy ne kelljen visszafizetni a cafeteriát.

2023. máj. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
24 ez a tipikus esete amúgy a csalásnak.
2023. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Rising Phoenix ***** válasza:
Valószínűleg át akarják adni a munkaeszközeidet annak, aki helyettesíteni fog a szülési szabadságod alatt, és betanítani a munkádra.
2023. máj. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
26 már megvan ki helyettesít. De legalább 30 napot várhatnának max.
2023. máj. 16. 11:30
 28/35 Rising Phoenix ***** válasza:
57%
Értem. Abban a 30 napban ki végzi el a munkádat?
2023. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van a kérdezőnek, a 30 napot kivárhatnák, hogy tartós távollétnek számítson...

Egy multinál szerintem annyi időre pont meg lehetne oldani a helyettesítést új munkaerő felvétele nélkül is, más okból is kieshet bárki annyi időre egy komolyabb betegség (vagy akár hosszabb szabi) miatt is.

Viszont ez a ki-be ugrálás a cafetéria miatt, amit a 24-es írt, elég nagy szemétség a dolgozó részéről, hisz így aztán tényleg nem tudnak felvenni senkit a helyére addig, míg meg nem szül vagy kezdi meg a szülési szabadságot. És nem csak a munkáltatóval, hanem a kollégákkal szemben is...

2023. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mondom megvan a helyettesítőm. Át is adtam neki a munkám teljesen, mert még kivettem a szabijaimat.
2023. máj. 16. 21:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!