Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis korkülönbséggel kistesó?

Kis korkülönbséggel kistesó?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kislányunk most 15 hónapos. Akartunk lassan kistesót. Elsőre sikerült épp az imént teszteltem.

Nagyon örültünk persze. De viszont iszonyatos félelem kapott el. 2 eves alig lesz a nagyobbik gyerek. Hogy fogom ossze egyeztetni, milyen lesz 2vel. Szülésről nem is beszelve. Nagyon megvagyok most ijjedve 😭

Akinek kis korkülönbség volt a tesók között,hogy oldották meg? Mennyire volt nehéz?



2023. máj. 25. 14:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Egy barátunk lányának 20 hónap különbséggel született a kisebbik. Nem tudom, hogy csinálja, de remekül elvannak, pedig a férje este későig dolgozik, nagyszülők nincsenek a közelben.
2023. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Pont két év van a kettő között. Most 9 hónapos a kicsi. Hát nehéz 🥲😃. Abban remenykedem, hogy ha szeptemberben kezdni az ovit a nagyobb, akkor konnyebb lesz. A testem nehezebben birta a masodik terhesseget, fajdalmasabb volt, 3 hetet bent fekudtem a vegen a korhazban.Surgoseggi császár is lett , arctartas miatt. A hasizmom szetnyilt, lehet van egy kis koldokservem is (megyek dokihoz megnezetni). Időm nem sok van, delben mikor a nagyobb elalszik, a kicsi is alszik akkor egy fel orat kb, akkor tornazok, ennyi a szabadidom. 😃 Kosd fel a gatyad.
2023. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehetetlen olyat is lattam már hogy egy évvel volt csak idősebb az egyik teso. Olyan, mint ha egy idősek lennének így gondolj a dologra !!! 🙂
2023. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Nehéz lesz, de nekik jó később. Illetve sztem így, hogy lány az első, valamivel könnyebb sztem. Nekem 3 fiam van 2 évente születtek. Na, az nehéz volt. Ahogy nőnek, egyre könnyebb, de amíg ovi, alsó, addig kegyetlen volt. De nekik jó.
2023. máj. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Szia!én most szültem 2hete, a fiam 22 hónapos.

Nem nagyon nehéz ha van veled valaki,de azelső pár nap katasztrófa volt.

Kezdünk összecsiszolódni..kitartást neked :D

2023. máj. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 16 hónap volt köztük. Kifejezetten kis korkülönbséggel szerettük volna őket.

A gyerektől függ, nekem az eleje nagyon könnyű volt. Miután elindult, és elkezdte felfedezni a játékokat, onnantól volt nehezebb, mert jött a féltékenység. Most 4 és 3 évesek, már nagyon jó, teljesen összenőttek.

De szerintem abszolút gyerekfüggő az egész.

2023. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk is elsőre összejött a tesó, pedig a nagyra sokat vártunk, így lett 19 hónap köztük:) Szerintem szuper ez a korkülönbség, most már 2 éves múlt a kicsi és imádják egymást.

Az elején volt macera a logisztika terén (nappali altatásoknál elsősorban) meg amíg a hasfájósság tartott, de hamar kialakult. Miután a napirendjük "összerendeződött", még egész sok időm is lett délben illetve esténként kikapcsolódni, férjemmel időt tölteni stb. Amire nekem tudatosan kellett készülni, hogy mivel foglaljam el a nagyot a kezdeti hosszú szoptatások közben és hogy ne érezze úgy, hogy kevesebb figyelmet kap. Erre nekünk sok-sok olvasás, építés, kirakózás, kézműveskedés vált be, ami ment fél kézzel is.

(Nekünk ovi óta nehezebb, mert folyton betegek azóta, pedig előtte soha.)

2023. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Gyerek- és anyafüggő. Gondolom, ha ilyen kis korkülönbséget bevállaltál, akkor szeretsz és bírsz a gyerekekkel együtt lenni. Én nagyon hülye voltam, mikor belementem, hogy vágjunk bele a nagy 1 éves korában úgy, hogy a nagy többemberes volt, én meg hulla fáradt voltam már hozzá is. Az volt a "mázlim", hogy még 2 évig nem jött össze. Mindennek van előnye meg hátránya, így utólag inkább az előnyeit látom, hogy nálunk ez így történt. Baráti körben azt látom, hogy ahol van nagy türelem az elsőhöz és van segítség, vagy az apuka is aktívan kiveszin a részét, ott a kis korkülönbség is sokkal jobban menedzselhető.
2023. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Tapasztalatom még nincs, de úton a tesó, köztük 2 év 2 hónap lesz. A nagyobbik gyerekem a többemberes baba/gyerek iskolapéldája, és már ővele is egész könnyen elvagyok napközben, nekem a kisebbik már nem lesz olyan sokkoló. Korom miatt nem volt más opció.

De minden nehézség ellenére én szeretek anyának lenni, mindig is két gyereket akartam úgyhogy akármi lesz, állok elébe. Meg aztán így utólag visszanézve a nagyon durva kezdeti időszak tényleg gyorsabban telik, mint hittem. Most a terhesség is olyan villámtempóval zajlik nekem az elsőhöz képest, nemrég teszteltem, és most meg már 12 hetes.

2023. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak áltatni, rohadt nehéz. Főleg az eleje. Es igen, a logisztika a legnehezebb, mikor azert sem ugyanakkor alszanak... a naggyal kimondottan nehezek az éjszakák, rosszul alszik, férjem van vele, emiatt az estéink sem együtt telnek. Nem tudom, hogy fogom egyedül altatni öket este, mikor a férjem elmegy estére valahová. Stresszes őket kivinni, mert a nagy még maradna, játszana, nézelődne, a kicsi meg ordít, hiába szoptatom meg kint, hiába veszem ki a .babakocsiból. Most akkor melyik ujjamat harapjam le...?
2023. máj. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!