Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik túlsúllyal kezdték a...

Akik túlsúllyal kezdték a második terhességüket, el tudták kerülni a nagy fokú hízâst?

Figyelt kérdés
168cm,75kg-val lettem most terhes. Nem rég kezdtem a második trimesztert. Mivel a rosszullétek ismét elkerültek ezért +4kg-al többet mutat a mérleg. Néztem egy átlag napi kalória bevitelt. Az 2000 körül van. 4 napja beállítottam egy appon 1700/nap és figyelem hogy ne lépjem túl. Mivel nem dolgozok ezért minimális a mozgás, napi 10 perc séta kb. Így, hogy túlsúllyal kezdtem, elvileg nem játszik az a 2-300 kalória többlet nálam. A cél nem a fogyás, hanem az a maximum 12 kg a végére. (Elsővel 30-at híztam 🤦‍♀️) Aki ért hozzá, leírná, hogy terhesen ez az elképzelés a kalóriák számolásával tartható e? Meg fogom kérdezni a védőnőt is természetesen. Egyébként ez a mennyiség húsokból és tejtermékekből áll össze leginkább. Ha belefér egy csoki vagy fagyi, nem vetem meg azt sem 😬 Köszönöm, ha válaszoltok.
2023. jún. 22. 07:58
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
168 77 kg-val kezdtem, most 24 hetes vagyok és 79 kg. Bevallom azt eszek, ami jól esik, nem méregetek semmit. Sokat sétálok, mást nem mozgok. A cukrom rendben van.
2023. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Sziasztok.. hasonló vagyok mint ti

Genetika és tényleg a levegőtől is hízok

Mindig a súlyommal küzdöttem

De azt úgy utálom hogy a doki M tegnap megjegyezte sokat híztam 92 kg kezdtem 100 vagyok 165 cm és 30 hetes

Tényleg oda figyelek mit eszek nagyon ritkán nasizok nem vagyok kívános cukrom is jó

De akkor is nagyon rosszul esett

A

2023. jún. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó. Valószínűleg azért jegyezte meg az orvos, mert túlsúllyal kezdtél. Engem már a második uhn piszkált. A 14.héten vagyok és 4 kilót híztam. Valószínű, hogy te sem fogsz 10 alatt megállni ahogy én sem 🤷‍♀️ Pedig figyelek, nem zabálok össze vissza és mégis. Ne szomorkodj, le megy, aminek le kell menni. Ha a vérképed, cukrod, vérnyomásod rendben van, akkor nincs okod aggódni, mert te ilyen alkat vagy. Viszont az esetek többségében azért morognak az orvosok, mert az elhízás hozza magával a többi betegséget és nagyobb az esély komplikációra szülésnél. Nekem legalábbis azt mondta az orvosom, hogy most fogjam meg az elején, mert ezen múlik, hogy könnyű szülésem lesz e. Majd meglátjuk. Mindenesetre ne ostorozd magad. 😊Kitartást és könnyű szülést kívánok.
2023. jún. 28. 07:29
 44/44 anonim ***** válasza:

Köszönöm 43!

Viszont kívánom neked is!

A

2023. jún. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!