Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik túlsúllyal kezdték a...

Akik túlsúllyal kezdték a második terhességüket, el tudták kerülni a nagy fokú hízâst?

Figyelt kérdés
168cm,75kg-val lettem most terhes. Nem rég kezdtem a második trimesztert. Mivel a rosszullétek ismét elkerültek ezért +4kg-al többet mutat a mérleg. Néztem egy átlag napi kalória bevitelt. Az 2000 körül van. 4 napja beállítottam egy appon 1700/nap és figyelem hogy ne lépjem túl. Mivel nem dolgozok ezért minimális a mozgás, napi 10 perc séta kb. Így, hogy túlsúllyal kezdtem, elvileg nem játszik az a 2-300 kalória többlet nálam. A cél nem a fogyás, hanem az a maximum 12 kg a végére. (Elsővel 30-at híztam 🤦‍♀️) Aki ért hozzá, leírná, hogy terhesen ez az elképzelés a kalóriák számolásával tartható e? Meg fogom kérdezni a védőnőt is természetesen. Egyébként ez a mennyiség húsokból és tejtermékekből áll össze leginkább. Ha belefér egy csoki vagy fagyi, nem vetem meg azt sem 😬 Köszönöm, ha válaszoltok.
2023. jún. 22. 07:58
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
De ha tudod,hogy papíron vagy csak veszélyeztetett (még mibdig nem derült ki hogy miért), akkor miért pihensz? Mikor tudod, hogy csak amiatt mondja?
2023. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Bogica0616 ***** válasza:
100%
17. Vagyok. Olyan nincs, hogy papíron veszélyeztetett vagy! Ha kamu táppénzre vagy véve, mert azt írod, hogy most nem dolgozol, akkor nyugodtan mozogj, ha meg veszélyeztetett vagy akkor ahhoz mérten mozoghatsz, hogy mi okozza a gondot.
2023. jún. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
70%

#22!


Dehogy nincs. A kis könyvemben veszélyeztetett terhesként vagyok nyilvántartva, ergo papíron az vagyok. Azért, mert volt már korábban két vetélésem és pm alul működésem van, azt mondta az orvosom, hogy emiatt a besorolás. De a lombikos kismamák is alapból veszélyeztetettek. Szóval van olyan, hogy valaki csak papíron veszélyeztetett.

2023. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Előző császár és a nehéz fizikai munkakör miatt vagyok 9-es kódon. Legalábbis mikor rá kérdeztem, ez volt válasz.
2023. jún. 22. 12:07
 25/44 A kérdező kommentje:
Egyébként most végeztem a védőnőnél. Ő nem támogatja a kalóriaszámlálást, mondván, hogy a terhességi időszak nem arról szól és nem a diétáról. Kérdeztem, hogy de a 4kg az sok, nem? Azt mondta hogy igen, de ő is 20at hízott és tisztába van vele, hogy a hormonok is okozzák az elején a megnövekedett kilókat. Az étkezésre tért ki, hogy több legyen a zöldség, gyümölcs és a csirke hús. Plusz kerüljem a fehér lisztes dolgokat, de ezt a kalóriaszámlálást felejtsem el.
2023. jún. 22. 12:13
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Én 167 cm 75 kg voltam az elsővel, 16 kgt híztam, a másodikat várom most, 79 kgra tudtam fogyni, mielőtt teherbe estem, tehát már amúgy is volt plusz... viszont én az első gyerek mellett akkor se tudok pihenni, ha meg akarok pusztulni, reggel 6-kor kel és onnantól nincs megállás, este 9-ig pörög az arcán és vinni kell ki hóban fagyban, esőben szélben, most meg 50 fokban... mindketten tocsogunk a naptejtől, de nem lehet nem kivinni, mert akkor nem fárad el, és lebontja a teljes házat. Szóval 20 hetes vagyok, a hasam már látványos, de még egy kilót nem híztam. Pedig azért én is eszek, ha éhes vagyok.
2023. jún. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a védőnőddel
2023. jún. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
27-es. Én sem merek ellent mondani 😆
2023. jún. 22. 12:20
 29/44 A kérdező kommentje:
Kiegészítés képpen, a bérosztályon is rá kérdeztem, hogy ezt nem lehet e módosítani és ott azt mondták, hogy 35 éves kortól automatikusan 9es kóddal írnak ki. Júliusban töltöm a 36-ot.
2023. jún. 22. 12:23
 30/44 anonim ***** válasza:

Hát jó, akkor próbáld meg. Csak úgy nehéz kereteket szabni, de ha nem baj, hogy hízol 20 vagy még több kilót, akkor okés. Legyen úgy, ahogy neked a legjobb.

Azt megindokolta, hogy mi a baj a kalória számolással? Hisz nem koplalni szeretnél vele, hanem egy egészséges szintet tartani.

2023. jún. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!