Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik túlsúllyal kezdték a...

Akik túlsúllyal kezdték a második terhességüket, el tudták kerülni a nagy fokú hízâst?

Figyelt kérdés
168cm,75kg-val lettem most terhes. Nem rég kezdtem a második trimesztert. Mivel a rosszullétek ismét elkerültek ezért +4kg-al többet mutat a mérleg. Néztem egy átlag napi kalória bevitelt. Az 2000 körül van. 4 napja beállítottam egy appon 1700/nap és figyelem hogy ne lépjem túl. Mivel nem dolgozok ezért minimális a mozgás, napi 10 perc séta kb. Így, hogy túlsúllyal kezdtem, elvileg nem játszik az a 2-300 kalória többlet nálam. A cél nem a fogyás, hanem az a maximum 12 kg a végére. (Elsővel 30-at híztam 🤦‍♀️) Aki ért hozzá, leírná, hogy terhesen ez az elképzelés a kalóriák számolásával tartható e? Meg fogom kérdezni a védőnőt is természetesen. Egyébként ez a mennyiség húsokból és tejtermékekből áll össze leginkább. Ha belefér egy csoki vagy fagyi, nem vetem meg azt sem 😬 Köszönöm, ha válaszoltok.
2023. jún. 22. 07:58
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Az volt a magyarázat, hogy ő tud nekem mutatni táblázatot arról hogy miként alakulnak terhesség alatt a számok kalória szerint, de nem vagyunk egyformák, lehet hogy ami egyik kismamának jó, a másiknak nem, mert lassabb az emésztés, máshogy reagál a szervezet. Ennyi volt a magyarázat.
2023. jún. 22. 12:32
 32/44 anonim ***** válasza:
66%

Hát....

Nem kötekedni akarok, de eleve túlsúllyal kezdted, az előzőnél is oda dobhattad a gyeplőt (30 kiló az nagyon sok). Szerintem felelősség teljes hozzáállás, hogy most a meglévő túlsúlyra már nem szeretnél indokolatlanul sokat felszedni. Annak viszont csak az a módja, hogy figyelsz az étel minőségére és mennyiségére (ebben segít a számolás) és mozogsz amennyit tudsz/jól esik.

De tényleg legyen úgy, ahogy jónak látod. Még annyi, hogy a terhességi elhízás nem csak esztétikai kérdés, egészségügyi kockázati is vannak, de erről nyilván te is tudsz.

2023. jún. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
32-es. Igazából amit leírtam elképzelés, azt gondoltam jónak, de most így letört a szarvam.
2023. jún. 22. 13:38
 34/44 anonim ***** válasza:
38%

Nem értem miért. Ajánlások szerint is 2000 maximum 2300 kalória bőven elég egy átlagos kismamának. Te túlsúlyos vagy, nem dolgozol, nem mozogsz. Bőven elég lenne az 1800 kalória, pláne ha odafigyelsz arra, hogy az minőségi legyen. Ahogy te is írod a java fehérje, ezen felül lassan felszívódó szénhidrát és minimális zsiradék. Sok zöldség és kevesebb gyümölcs (azoknak nagyon magas a cukortartalma). Ja és persze sok folyadék, lehetőleg víz. Tulajdonképpen a védőnő se mondott mást.

Persze fel lehet méri szemmértékkel is hogy nagyjából mennyi lehet az adott étel kalória tartalma, de az nagyon csalóka tud lenni, biztonságosabb ha az ember nagyjából nyomon követi.


Amúgy meg ha eldöntötted, hogy a védőnőre hallgatsz és nem mérsz, nem számolsz, nem figyelsz oda, akkor minek írtad ki a kérdést?

Legfeljebb majd megint elhízol, és szülés után leadod. Ezzel sincs gond, csak akkor nem túráztatjuk magunkat a válaszadással.

2023. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:
Ha jobban figyeltél volna, a védőnő előtt írtam ki a kérdést. És nem, még nem döntöttem el semmit sem teljes egészében. Ma is számoltam az eddig bevitt kalóriákat.
2023. jún. 22. 14:44
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írtad, hogy nem mersz neki ellent mondani, meg letörte a szarvad (ezt úgy értelmeztem hogy elvette a kedved). Ezekből gondoltam, hogy te végül is már eldöntötted, hogy lesz ami lesz, ha a védőnőhöz hasonlóan 20 kiló, akkor 20 kiló. Azzal sincs baj, sokan szülés után szabadulnak meg a plusz kilóktól. Csak szerintem gyerek(ek) mellett semmivel nem egyszerűbb vagy könnyebb, sőt.
2023. jún. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Nyílván nem fogok leállni vele vitatkozni 😅 Férjem is egyből azt kérdezte, hogy akkor milyen módszerrel figyeljen oda a kismama, hogy ne hízzon durván el🤷‍♀️ Azzal valóban elbizonytalanított, hogy 2000 kcal alatti étrend nem egy kismamának való. Viszont az, hogy ő 55kg val kezdte állítólag a terhességet és arra szedett fel 20kgot az nem egyenesen arányos az én jelenlegi méreteimmel. De mint írtam, nem állok le vele vitatkozni.
2023. jún. 22. 17:31
 38/44 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatodra válaszolva, 2 éves volt a gyerek, mikor el kezdtem diétázni. 105 el mentem szülni, 95el jöttem ki. Egy tapottat nem mozdult a mérleg 2 évig. Vissza fogytam 75re,majd vissza mentem dolgozni és még 10kg mínusz. Amit viszont nem szabad elfelejtenem, hogy akkor még fiatal voltam. Most nem biztos, hogy ha megszakadok is, le tudnék adni 20kg felesleget. De még lehet 10et sem. Ezért nem szeretnék 12kg-ál többet hízni. Ha azt a 4 kg-ot vesszük a hátra lévő trimeszterekre is, akkor az pont jó is lenne. De tudjuk jól, hogy a többet pont az utolsó időkben szedi fel a legtöbb kismama. Ezért kell ezt megfogni mindenképpen valahogy. És ahogy előttem írták, nem csak az esztétika a fontos a későbbiekben, hanem az egészség. A 30kgnál volt aztán minden. Magas vérnyomás, terhes cukor,a végére fájás gyengeség miatt császár. Most még patika minden. Kopp-kopp.
2023. jún. 22. 17:46
 39/44 anonim ***** válasza:
Nem kell koplalni terhesen és valóban okozhatják a hormonok is a hízást. Ha odafigyelsz mit eszel, mozogsz ésszerű kereteken belül és nem eszel még akkor is, mikor már jóllaltál akkor kevesebb kg jön fel, mintha ezeknek az ellentétét csinálnád.
2023. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
39es. Az 1700kcal-ról mi a véleményed? Az már koplalás kategória túlsúly esetén is?
2023. jún. 22. 18:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!