Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csak egynemű gyereked van?

Miért csak egynemű gyereked van?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy akiknek csak egynemű gyereke van, azoknak van-e hiányérzete. Csak annyit terveztek vagy?

3 fiúnk van, nyilván negyedjére örültem, hogy kislány lesz. Nem amiatt vállaltuk, mert még nem volt lány, hiszen nincs garancia, simán lehetett volna fiú megint . Csak elgondolkodtam, nincs-e hiányerzete azoknak, akiknek csak egynemű gyereke van.


2023. júl. 20. 18:23
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, meg nem is a kedvezményekért! Mielőtt valaki ebbe köt bele, hogy miért lesz még egy gyerekem.
2023. júl. 20. 18:24
 2/26 anonim ***** válasza:
55%
Az első kislány, a második kisfiú lesz, de a férjem nagyon szeretett volna egy fiút is, úgyhogy ha az eredetileg tervezett 3 mind lány lett volna, akkor lett volna negyedik is. (De több biztos nem.) Én is szerettem volna mindkétfélét, bár kicsi félek, hogy fogok - e tudni jól nevelni egy kisfiút is. Én nagyon lányos lány vagyok, kihívás lesz nem lányos fiút nevelni. 😅
2023. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Csak egy gyereket vállaltunk, így tudva levő volt első perctől, hogy csak egyetlen nemű lehet. Nem, nincs hiányérzetünk, imádjuk a gyöcköt, így teljes az életünk.
2023. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De mi lett volna, ha három után ő is lány?

Nálunk elsőre lányt szerettem volna, mert úgy éreztem, fiúval nem tudok majd mit kezdeni.

Másodjára úgy voltam vele, mindegy, hogy lány vagy fiú. Ha lány, lesz mindkét nemből, ha fiú, legalább egyneműek.

Harmadjára nagyon lányt szerettem volna, csalódott is voltam, mikor közölték, megint fiú.

Azóta eltelt 10 év és úgy gondoltuk, érkezhet még egy baba. És érdekes, de most úgy éreztem, nem lettem volna annyira csalódott, mint a 3.nál, úgy voltam vele, akkor elfogadom, nem adatott meg. De így azért nagyon boldog vagyok. Érdekes, hogy férjem csak fiút akart, negyedjére, most mondta, hogy megérett egy lányra. 😄

2023. júl. 20. 18:35
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Ok, a kerdesed alapvetően értelmetlen, hiszen minden egészséges gyerek egynemű. Amit kérdezni szeretnél, az a "Miért csak azonos neműek gyerekeid vannak" lesz, de erre még a nyilvánvaló válasz az, hogy azért, mert a magzat neme nem befolyásolható
2023. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Első fiú lett, most újra fiút várunk. Nekem egy percig nem okozott csalódást. Gyereket akartam, nem fiút vagy lányt. Persze jó lett volna, ha lány, akkor teljes a "szett" de nincs hiányérzetem. Tudom milyen egy fiú és imádom, úgyhogy kétségtelen, hogy a második fiút is imádni fogom. Tervben van a harmadik gyerek is, meglátjuk mit hoz az élet. A szonográfus egyébként mondta, hogy vannak férfiakat akiknek az a spermium a gyorsabb, ügyesebb aki a fiú/lány géneket hordozza így nagy eséllyel csak egyik vagy másik nemű gyermeket képes nemzeni.
2023. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"Miért csak azonos neműek gyerekeid vannak"

Inkább "azonos nemű gyerekeid", nem? Ha már kötözködünk...

Egyébként a választ nézve, nincs igazad. Nem erre voltam kíváncsi, mármint lehet, hogy valaki úgy volt vele, két azonos nemű után nem vállal többet, mert mi van, ha ő is az lesz vagy ennyit tervezett, nem is érdekli, milyen lenne a másik nemmel.

2023. júl. 20. 18:40
 8/26 A kérdező kommentje:

6-os!😅

Igen. Nálunk is így gondoltuk, de most már 10 évvel öregebbek vagyunk, lehet, azért lett lány és nem megérett rá...🤣

2023. júl. 20. 18:41
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Elso korben lanyt szerettunk volna, fiunk lett (imadjuk termeszetesen), viszont nem feltetlenul terveztunk tobb gyereket. Csak azert, hogy hatha lany lesz, biztosan nem vallalunk meg egyet.
2023. júl. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy kislányunk van és most megint kislányt várunk. Teljesen mindegy volt nekünk a neme, de kislányt éreztünk mindketten és nagyon örültünk, amikor bebizonyosodott. Most másodszor is ugyanígy történt. De nem számít tényleg, gyermeket szerettünk volna, teljesen mindegy milyen nemű. De mostmár nem tudnám elképzelni másképp. Ha fiaink lennének akkor is valószínű úgy éreznénk, hogy minden úgy tökéletes. Én nem értem őszintén azokat az embereket, akik csalódottak tudnak lenni a nem miatt vagy csak azért vállalnak többedik gyereket, mert azonos nemű gyerekeik vannak. Mint ha valami gyűjtemény lenne..
2023. júl. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!