Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csak egynemű gyereked van?

Miért csak egynemű gyereked van?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy akiknek csak egynemű gyereke van, azoknak van-e hiányérzete. Csak annyit terveztek vagy?

3 fiúnk van, nyilván negyedjére örültem, hogy kislány lesz. Nem amiatt vállaltuk, mert még nem volt lány, hiszen nincs garancia, simán lehetett volna fiú megint . Csak elgondolkodtam, nincs-e hiányerzete azoknak, akiknek csak egynemű gyereke van.


2023. júl. 20. 18:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek kislányt akartam, fiú lett. Nem voltam csalódott. Most azt éreztem, hogy kislányom lesz. Erre a prena szerint megint fiú. Egy kicsit elkeseredtem, mert szerettem volna megtapasztalni, milyen lányos anyának lenni, de mire odajutok, megbarátkozom a gondolattal, hogy én bizony fiús anya leszek. Többször nem futnék neki csak azért, hogy hátha lány lesz. Nekem ez kimarad az életemből. Ez van, ezt kell szeretni. És szeretni is fogom ❤️
2023. júl. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyermekem van, fiú. Fiút szerettem volna, örültem hogy az lett, nem vágyok másodikra sem, és lányra sem. Nem is lesz. Tökéletesen elégedett vagyok, nincs hiányerzetem.

Már 8 éves, kezd még több szabadidőm lenni, nem vágyok vissza a csecsemő korszakba.

2023. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3 fiam van. 2,5 éve próbálkozunk 4.babával, kislányt szerettem volna, de már az sem érdekel, ha a 4.baba is fiú lenne, csak jönne már össze.

2023. júl. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Telejsen átérzem! Tavaly két missed abom volt sajnos, úgyhogy nekem sem számított már a neme, csak egészséges legyen! Szorítok nektek!🙂
2023. júl. 21. 13:25
 25/26 anonim ***** válasza:
79%

Két gyermeket terveztünk, és a férjemmel mindketten nagyon kislányt szerettünk volna, már a nevét is tudtuk évekkel a gyerekvállalás előtt.


Aztán 2 fiunk lett. Az első alkalommal kicsit csalódott voltam, de azért hamar átkattant az agyam, a férjemé is. Másodjára már beletörödve mentem az uh-ra, szóval nem lepődtem meg, mikor mondta az orvos, hogy fiú, addigra "feldolgoztam".


De őszintén, igen, van hiányérzetem. Pedig nyilván imádom a fiaimat, tele van a szívem szeretettel irántuk, de fàj néha, hogy sosem tudom meg milyen lányos anyának lenni, nem élhetem át a lányos anyaságot, mármint ne tagadjuk már le, hogy a két kapcsolat nagyon eltérő, pláne felnőtt korban. Én mindenhol azt làtom, hogy a nők érdeklődnek a családjuk iránt jobban, a férfiak nem annyira érzelmesek, meg amúgy is a menyek javarésze alapból utálja az anyóst, mert más szokásai vannak, mint a saját anyjának, szóval feltehetően ki is leszek rekesztve az életükből 20 év múlva.


Egy kicsit az is rátesz a dologra, hogy a családban minden velem egykorúnak van lánya, mindkét velem egykorú szomszédasszonynak is, a legjobb barátnőmnek is, aztán folyzon hallgatnom kell, ahogy áradoznak a lányos anyasággal járó dolgokról, milyen anya-lánya programot csinálnak és ilyesmi, nyilván nem ellenem szól el, de azért mindig az orrom előtt van, mi marad ki az életemből.


De harmadikat emiatt nem vállalnék, anyagilag nem is férne bele.

2023. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
3 fiunk van, igazából mindig szerettem volna egy kislányt is, de nagyon örültem annak,hogy végül fiúk lettek, jobban értek hozzájuk,meg tényleg nem közhely de a legfontosabb,hogy egészsegesek. Aztán nem rég lett egy pozi tesztem hatalmas meglepetés, és persze eszembe jut,hogy lehet lány, de most is inkább arra fókuszálok,hogy egészseges legyen.
2023. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!