Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csak egynemű gyereked van?

Miért csak egynemű gyereked van?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy akiknek csak egynemű gyereke van, azoknak van-e hiányérzete. Csak annyit terveztek vagy?

3 fiúnk van, nyilván negyedjére örültem, hogy kislány lesz. Nem amiatt vállaltuk, mert még nem volt lány, hiszen nincs garancia, simán lehetett volna fiú megint . Csak elgondolkodtam, nincs-e hiányerzete azoknak, akiknek csak egynemű gyereke van.


2023. júl. 20. 18:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 fiú 1 lány párost szerettem volna, de a második is fiú és már teljesen beleéltem magam, hogy majd milyen lesz 2 fiúval. Nem hiszem, hogy szeretnénk harmadik gyereket, de ha egyszer mégis lenne hiányérzet, akkor sem úgy vállalnánk, hogy hátha lány, hanem, hogy harmadik gyermek. Én magam amúgy inkább vagyok fiús anyuka, mint lányos, tehát lehet ezért se zavar annyira, hogy két fiam lesz.
2023. júl. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy 4,5 éves kisfiam van és úgy tünik, hogy most kislányt várunk őszre.

Érdekes gondolatokat ébresztett bennem a kérdésed, mert bennem ez a kérdéskör rengeteget változott az évek alatt. Először nagyon lányt szerettünk volna, nagyon azt vártunk, de kisfiu lett. És egyébként imádjuk. Most is azt mondom ha nem lenne még egy gyermekünk is csodálatosan, tökéletes lenne vele az életünk. Olyannyira hogy másodjára úgy gondoltuk és éreztük, biztos még egy kisfiunk lesz. És az biztos, hogy akármi lett volna, semmilyen körülmények között több gyermeket nem vállaltunk volna.

Ellenben úgy érzem ugyanolyan boldog lennék akkor is ha most kisfiut várnék mint hogy kislány lesz a második baba. Söt ez egy kicsit még furcsa is egyenlöre. Mellesleg a második terhességem elejétől csak azt kivánom hogy egészséges legyen. Mivel a kisfiamnak hála tudom milyen csodás gyermeke lehet az embernek, mást nem is kivánok magunknak, csak egészséget.

2023. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

1 fiú 1 lányról apmodtam mindig is.

Lett 2 fiú.

Nincs az az isten, hogy bevállaljak egy 3.gyereket, csak hogy hááááátha lány lesz. Nem. Örülönk nekik, szeretjük imádjuk őket. Ennyi.

2023. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is fiú-lány párosról álmodoztam, és ráadásul az is szerepelt az álmaimban, hogy a fiú legyen az idősebb (nekem is bátyám van, talán emiatt?). Hát, van két kislányom, fiú egy sem :D De nincs hiányérzetem, amikor megtudtam, hogy a második is lány lesz, őszintén örültem és már nem szeretnék fiút egyáltalán. Sőt, az első lány után is már reménykedtem, hogy a második is az lesz, annak ellenére is, hogy a férjem örült volna ha fia is születik. De hacsak valami isteni közbenjárásra nem esek totál véletlenül teherbe (hormonális spirálom van, elvileg emellett nem történhet ilyen, de persze ki tudja), akkor nem lesz 3. gyerek, nem tervezzük, nem akarjuk, nem fér bele, szóval ha nem is lennék elégedett ezzel a felállással, akkor is kénytelen lennék belenyugodni.
2023. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%

Én lányra vágytam, mert a családunkba csak az volt, ott volt tapasztalatom. Illetve én is csajos vagyok :)

Lány lett és nagyon örültem. Ha lenne második, akkot is belül lányban reménykednék. Persze, ha fiú lesz is hazavisszük :) de nekem bejött a lányos anyuka szerep.

2023. júl. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 gyereket terveztünk. Kislányt szerettünk volna inkább mindketten és persze fiú lett. :)

Először kicsit csalódott voltam de csak ezért mert tudtam hogy csak ez az egy dobás volt. De hamar elmúlt ez az érzés, onnantól természetesnek tűnik hogy fiam van, elfogadtam hogy fiús anya leszek, mindkettőnek megvan a maga szépsége és nehézsége és a témát le is zártam magamban.

A napokban kaptam egy nadrágot a barátnőmtől, mert ő kifogyta és mikor a mosáshoz kipakoltam a zsebében volt egy kis rózsaszín hajcsat. Hát egy pillanatra megcsapott az érzés hogy az én zsebemben sosem lesz rózsaszín pici hajcsat...

De csak ezért nem vállalnék másodikat. Egyelőre maradunk az egynél. Néha elgondolkozom hogy talán min. 6 év múlva visszatérek a kérdésre, de addigra már elég öreg leszek, úgyhogy az örökbefogadás lenne talán a célszerűbb. Ott lehet nemet is kikötni, de szerintem nem tenném. Mostmár tényleg úgy vagyok vele hogy mindegy.

2023. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Fiunk van, nekem a fiú-fiú meg a nagyfiú-kislány felállás is tetszik.
2023. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Mi 4 gyereket szerettünk volna mindig. Viszonylag kis kor különbséggel meg is született 4 fiú. Az elsőnél nagyon örültünk hogy kisfiú. Köztük a másodikkal 14 hónap van, örültünk hogy ő is fiú. A harmadiknál én örültem volna ha kislány lesz, de persze a fiúnak is örültem. A negyediknél úgy voltam hogy tuti kisfiú, bele törődtem hogy mi csak fiút tudunk össze hozni. 22 évesen szültem az elsőt, 30 évesen a negyediket.

Aztán váratlanul terhes lettem 40 évesen. Először kiderült hogy ikrek, aztán az hogy lányok. Iszonyúan meg voltam ijedve először. Nem voltam képben a lányok nevelésével, annyira idegennek tűnt az egész.

Már két évesek, és őszintén szólva nagyon örülök hogy lányok lettek.

2023. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én magam is meglepődtem, de nincs. 2 fiam van, nekem ők a gyerekeim, nem kéne más, és nem vagyom se kislányra, se másik gyerekre, teljesnek érzem a családot. Pedig mindig lanyt akartam, de aztán "elmúlt", talán felnőttem vagy nem tudom. El sem tudom kepzelni, hogy ne a 2 kisfiam legyen a 2 gyerekem. Több gyerek pedig nem kell.
2023. júl. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Ahigy olvasom, a többségnek vagy egy vagy 2 gyereke van akik egyneműek. Ott értem, hogy ennyi, de ahol 3 vagy több és egynemű, igazából az érdekelt jobban. Nálam is a másodiknál mindegy volt, ahogy írtam is. Csak utána még terveztünk. Köszönöm mindenkinek a választ!🙂
2023. júl. 21. 08:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!