Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek az elönyei ha az ember...

Melyek az elönyei ha az ember idösebb korban vàllal babàt? 33 éves nö

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 21:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk addigra lett meg hozzá az anyagi része.
2023. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Nincsenek előnyei.
2023. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Érettebben viselkedik, stabil munkája van, biztosak az anyagiak
2023. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%

Lehiggad,

tudja mivel jár a dolog, nem a habos babos részt várja

Anyagilag általában stabilabb…

Párkapcsolat is kiforrott..


Persze van x ellenérv is ;)

2023. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag stabilabb (ami jól is jött nálunk). Érettebb 30 N
2023. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Nem tudom az én esetemben mennyire számítok “idősebbnek” (mivel ma már 45 évesen is simán szülnek) de leírom a tapasztalataimat.

Az első gyermekemet 30 múltam pont mikor szültem.

Előnyei: kialakult élet, értsd: kertes ház, biztos és viszonylag jól fizető állás nekem és a férjemnek is, nyugalom hogy már elértem sok mindent amit akartam, jàrtam sok helyen ahol szerettem volna, sok lehetőséggel élhettem, nem voltak anyagi gondok a baba körül, mertem/tudtam kérni segítséget ha szükségét éreztem (baby sitter), nekem ilyesmi.


(Most várom a második és egyben minden terv szerint utolsó babánkat, 35 vagyok. Ez már talán inkább kései. De ma már nem mérvadó. Ennek az előnye biztosan az, hogy mivel a 2 gyerek között pontosan 4 évet dolgoztam, még biztosabb helyem lett a munkahelyemen, és nem kérdés, hogy újra visszavárnak.

Elég rugalmasak tudtunk lenni etéren, összedolgoztunk, és segitettük egymást, hiszen tudtuk és egyértelmű volt hogy az én munkám/keresetem biztos megmaradása is ugyanolyan fontos. Azt gondolom az is előnye a korunknak, hogy ezt már fel tudjuk mérni, és egymást segitve meg tudtuk és meg is akartuk oldani/valósítani.)


Nagyszülői segítségunk nagyon kevés, szinte 0. Baby sittereztünk fél éves-2,5 éves koráig, utána magánbölcsi, majd egy év ovi.

A kései gyerekvállalás egyik hátránya (ugyan ezt nem kérdezted) de talán pont a nagyszülők hiánya. Eleve nincs már nagypapa a gyermekeimnek. 2 év alatt mindkettőt elveszítettük. A férjem anyukája meg már idős és beteg is egy pici gyermekhez. Az én anyukám pedig messze él egyenlőre.

Remélem nem kett kusza és ki rudod hámozni ami számodra érdekes. Nálunk így alakult, egyenlöre jó és működik.

2023. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Én ezt nem korhoz, hanem inkább jellemhez és aktuális helyzethez kötném. Ismerek 40+ éves embereket akik agyilag kb egy tini szintjén vannak...
2023. aug. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én túl idősen próbálok éppen. Azon kívül, amiket már leírtak, nem érzem, hogy kimaradok bármiből "miatta". Pl. X évig nem utazok(vagy nem olyan nyugodtan, mint gyerek nélkül), nem érdekel, ha nem lesz karrierem, nem tudok bulizni, önfeledten barátnőzni, egyszerűen semmi. Megvolt már minden, gyerek nélkül se hiányzik.

De ami a legfontosabb, jobban fogom értékelni, mint mindent, ami nem hullik az ember ölébe. Akinek fiatalon összejön, nincs ideje arra gondolni, mekkora mázlista, hogy ő lett neki. Nekem van. Valahányszor nehezebb időszakban leszek, mindig ott lesz mellette, hogy történhetett volna úgy is, hogy ez a nehézség nincs, de Ő sincs! Fiatalon általában csak a vele járó nehézséget nem akarják, a babát igen, "idősen" már tudjak, hogy a kettő együtt jár és mennyivel rosszabb lenne, ha nem lenne.

2023. aug. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Kiéltem magam, mindenhová eljutottam, ahová akartam, mindent megvalósítottam, amit akartam.

Jól kiismertem a férjem, nincsenek meglepetések, van saját vagyonom, és olyan munkahelyem, ami visszavár, és komoly pozícióban.

Ezeket 20-on évesen egyiket sem tudtam volna elmondani magamról.


Meg ha annak szülök, akivel akkor együtt voltam, már rég elvált nő lennék.

2023. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is az anyagiakat tudnám írni, normál esetben azért sz ember jobban áll 33 évesen, mint 23 évesen.
2023. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!