Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyek az elönyei ha az ember...

Melyek az elönyei ha az ember idösebb korban vàllal babàt? 33 éves nö

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 21:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Addigra volt egy stabil kapcsolatom, fix munkahelyem, kiéltem magamat bulizás szempontjából. És sokkal érettebben gondolkodtam.
2023. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem 18 évesen is, lazább vagyok, a nagyokkal minden szarral futottam dokihoz, türelmesebb vagyok.

Fiatalon érdekelt hogy nézki a lakás, most jobban érdekel, hogy a gyerek kint játszon, szaladgáljon együtt legyünk.

44 leszek mindjárt 1.óra 2 perc múlva 4 éves a legkisebb

2023. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
33 éves az idösnek számít? Jó tudni.
2023. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
32 vagyok, most vagyok terhes első babával, nem érzem magam idősnek. :D Mi most házasodtunk össze, most érett meg a kapcsolatunk arra hogy gyereket vállaljunk.
2023. aug. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Talán mélyebb önismerete lehet, ami előny. De ehhez dolgoznia kell magán…
2023. aug. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 évesen szültem először és most 32 évesen úton a második.

Ami előny: anyagiak egyértelműen, mindenre van pénz, mindenkinek, semmit nem kell centizgetni senkinek, infláció ide vagy oda. Volt időnk felkészülni, és pszichológiai szempontból is feldolgozni a szerzett családi problémáinkat férjemmel. Sok dolgot szerintem huszonpár évesen fel se fogtam volna még. Előny, hogy a személyiségünk kiforrott, a férjem már tudja mit akar, nem csapong, hogy kimaradtak a bulik, haverok, utazás, ez már megvolt, most neki tényleg azaz öröme a nap végén, hogy a gyerekkel lehet.

2023. aug. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Előnyök:megvan a megfelelő végzettségem, megtakarítás, ingatlan, kiéltük magunkat, elutaztunk mindenhova amit szerettünk volna, érzelmileg is stabilabbak vagyunk.

Nem szorultunk arra hogy szülőkhöz költözzünk, nem okoz gondot az a száz ezer a választható oltásokra, 50 ezer fejlesztésekre.


hátrány:én nem érzem.

2023. aug. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Az idösebbet bocsi aki magàra vette, én annak érzem magam , mindig fiatal anyuka akartam lenni 22-23 évesen nos ez nem jött össze.


Ami nekem pozitívum mèg, bàr írtak ellenpéldàt is rà, hogy most szàmíthatok 2 nagymamàra is, anyum tavaly ment nyugdíjba, anyòs jövö januàrban fog. Lesz segítségem ha gond lenne. 10 ève szültem volna akkor mèg mindkettem javàban dolgoztak.

2023. aug. 6. 09:23
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap híján 29 voltam, amikor az első született, már akkor úgy éreztem, hogy lemaradtam ezzel kicsit. Nyilván, akkorra lettek meg azok a körülmények, amikkel bátran mertem belevágni. Nekem fontos volt, hogy 3 évig otthon tudjak maradni vele, ahogy az is, hogy utána viszont dolgozzak is, hogy lehessek kicsit felnőtt megint. Majdnem 34 leszek, mikor születik a kicsi. Így van egy biztonságos életünk, amibe merhetek újabb, utolsó babát vállalni. Az egyetlen dolog, amit bánok, hogy nagy lesz a korkülönbség. Sosem volt szimpatikus az egyik kicsi, másik pici felállás, de a fiam végül olyan lett, hogy nagyon jó lett volna, ha van társasága, imádja a gyerekeket, igényli nagyon a társaságot. Nekem egyrészt könnyebb lesz így, neki viszont lehetett volna könnyebb. Nyilván, azért ez múlik majd a kicsi természetén is.
2023. aug. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
84%

31 évesen szültem. Eddigre jött össze a háttér, amit feltételként szabtunk magunknak. Ekkorra már dolgoztam jópár évet, jól kerestem, úgy éreztem, hogy nyugodt szívvel megtudom szakítani a karrierutam, az sem érdekel, ha más utat vesz ezután. Anyagilag nem csak együtt, külön-külön is megállunk a saját lábunkon, nincs egy rahedli hitelünk, stb. Ezen felül már nem vágyom bulizni, sokat komolyodtam, értem és tanultam.

Ami az előnye, az a hátránya is. Pl. a férjem anyukája már idősebb lett, nem tud már segíteni nekünk, mi segítünk neki is. Az én anyukám még dolgozik és mindketten 200 km-re vannak tőlünk, így nincs érdemi segítségünk. Ugyanakkor nem okoz gondot fizetett segítséget igénybevenni.

De mondjuk érzem, hogy az éjszakázást nehezebben viselem, mint a huszas éveim elején és önzőbb is lettem, plusz felelősebb. Megszoktam, hogy mindent úgy csinálok, ahogy akarok, ebből a korral szerintem nehezebben ad le az ember, engem nagyon pofán vágott emiatt a valóság, hogy az én igényeim milyen szinten háttérbe szorulnak egy gyerekkel. A felelősségtudat pedig azt hozta magával, hogy jobban aggódom, ezerszer meggondolok mindent, kevésbé vagyok laza, mint 10 éve lettem volna.

2023. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!