Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan sértődtem meg?

Jogosan sértődtem meg?

Figyelt kérdés

31 hetes kismama vagyok. Nem híztam túl sokat (6kg jött rám eddig) ok hogy túlsúllyal kezdtem a terhességet, de tényleg csak hasam lett sehova nem híztam.


Egyik rokonom kijelentette hogy szülés után haskötőt kellene viselnem hogy mihamarabb visszanyerjem a formám és csinos lehessek.


Nekem ez nagyon rosszul esett és fel is háborodtam hogy még meg sem szültem, de már azon kellene lennem hogy minél hamarabb kisebb legyen a hasam.


Jogosan húztam fel magam ezen? Más is így vélekedik erről, vagy csak szerintem túlzás hogy a mai világban csak az számít hogy minél hamarabb rendbe szedje magát az anyuka?


2023. szept. 24. 03:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jogosan sértődtél meg, nem hiszem, hogy a rokonodnak bármilyen beleszólása lenne abba, még akkor sem ha nem lennél terhes (hát még így.) hogy neked mi a prioritás, és hogy hogyan nézel ki, hagyd figyelmen kívül. Nem más érzi jól magát a bőrödben, hanem te saját magad. Nem azt mondom, hogy igénytelennek kell lenni, de most az hogy valaki valamilyen élethelyzet miatt soványabb, vagy teltebb az átlagnál semmit nem számít, csak annak aki direkt kukacoskodik.
2023. szept. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem volt jogos.

Ez csak egy jó tanács.én magam se hittem el de császár ,homokzsák és hasleszoritó után ugy mentem haza a kórházból hogy alig maradt hasasm. A világ egyik legjobb találmánya. És nem vagyok egy híú nő,de jól esett ezt látni a tükörben.

2023. szept. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem, de hát a hormonok...

Mindenre el lehet sütni, mint generális mentség

2023. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Vékony voltam, nagy hassal (csak a hasam nőtt szinte, 66kg-al mentem a szülőszobára). Nekem is mondták, hogy majd vegyek hasleszorítós bugyikat, meg pántot, mert állítólag akkor nem marad kötényhas, meg hamarabb visszamegy. Nem a túlsúlyosság miatt mondják, hiába veszed annak. Mindenkinek elmondják akik hordtak és bevállt nekik 🤷🏼‍♀️. Nekem még a védőnő is javasolta, meg mindenkinek szülés utánra.
2023. szept. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Minek kell besértődni meg az egók harcát megvívni?! Engedd el a füled mellett és csináld ahogy jónak látod.
2023. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Miért kell megsértődni egy tanácson? A hasleszorítónak semmi köze ahhoz, hogy te mennyit híztál, nyilván nem arra célzott, hogy sokat szedtél fel.


Bárcsak nekem is tanácsolták volna anno többen is, mert úgy hogy csak egyszer hallottam róla hírből, nem hordtam. Meg is lett az eredménye.

2023. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Bogica0616 ***** válasza:
79%
Csak jót akart neked. Jó a haskötö, has szorító és társai. Segít a meggyengült izmoknak. Már szülés, császármetszés után rögtön viselni kell, hogy jobban hasson, meg könnyebb mozogni. Bár nekem mondták volna, nem csak császár után.
2023. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat!

Így látatlanba is írom, és nem csak neked minden kismamának.HORDJATOK HASKÖTŐT!!És nem azért mert "dagadtak" vagytok,hanem mert esélyt kell adni a hasizmaitoknak a regenerálódásra.A hasizom megnyúlik,szétnyílik,amíg a baba bent van,nem tudnak a belső szervek ellazulni,"kitüremkedni,de ahogy megszülsz,már nincs ez a védelem, és haskötő nélkül(aki hajlamos rá),szépen jön a pocak,és a kötényhas és társai.Életem legnagyobb hibája volt,hogy nem hordtam haskötőt.Mondjuk én protokollban írnám elő már a kórházban a friss anyukáknak.

2023. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a legjobb szándékkal adták a tanácsot, és ahogy az eddigi válaszokat olvasom, kifejezetten hasznos dolog lehet.

Az már téged minősít, hogy te csak azt lesed, min lehet megsértődni.

2023. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Derjaderja ***** válasza:
100%

Sok múlik a stíluson, de nálunk terhes tornán anno mindenkinek javasolták szülés utánra a haskötőt.

Az enyémen látszik is hogy nem hordtam.

2023. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!