Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek túl korán megyek...

Szerintetek túl korán megyek el táppénzre?

Figyelt kérdés
Most vagyok 18+3 napos és ma meg holnap dolgozom és utána már nem megyek…szerintetek túl korán megyek el? Kellett volna még maradnom, vagy “jó” időben vagyok?

2023. szept. 29. 07:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%

Ha konkrét egészségügyi oka van vagy az orvos javasolja a munkaköröd miatt, akkor sosem túl korai.

Nyugodtan le lehet minden kérdésnél pontozni azokat, akik így tesznek, lehet mártírkodni azzal, hogy a munkahelyről egyből szülni mentek, de mi értelme?

Minden terhesség és minden ember más, ezt kellene megérteni. Van, aki végig bírja pörögni az egészet, van, akit az első szívhangtól fekvésre köteleznek, van, aki az elején van rosszul és van, aki a végét bírja nehezen.

Kérdező, ne mások döntsenek helyetted, ez kizárólag a te dolgod és az orvosodé.

Én például a 7. héttől itthon vagyok, mert vérzés jelentkezett, aztán meg már nem mentem vissza dolgozni a többszáz gyerek közé az iskolába stresszelni.

Sajnálom, ha valaki szerint ez elítélendő, nekem a saját gyermekem biztonsága az első. Senki nem akaszt érdemérmet azok nyakába se, akik végig dolgoznak.

2023. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
54%

11: de ha felmerül kérdésként, ugye akkor nem akarjuk megmagyarázni, hogy valami konkrét oka is volt? :-)


Akinek egészségügyi oka van, az nem gondolkozik azon hogy korai e vagy sem. Aki kinyújtott szülési szabinak használja, az nyilván lamentál ezen.


A táppénz meg nem erre való.

2023. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
69%

12, nem vagyok benne biztos!

Nem is olyan rég olvastam ott egy kérdést, amiben a hölgy leírta, hogy az orvos méhszájta lógó méhlepény miatt pihenést, tp-t javasolt, ő meg dolgozott tovább és csak hetekkel később kezdett gondolkodni rajta, hogy talán mégsem kellett volna.

Sajnos túlságosan befolyásolja az embereket az, hogy hogyan ítéli meg a társadalom és a közvetlen környezete a tetteit. Engem is fikáznak a kollégák meg a rokonok is (jajj, én térdig érő hóban kapáltam a krumplit a 40 fokban szülés előtt egy nappal, te meg nem dolgozol?) pedig minden okom adott. Az empátia teljes hiányát észlelem a legnagyobb problémának.

2023. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
31%

A tappenz akkor jarna legalisan, ha nem dolgozhatsz betegseg / veszelyeztetett terhesseg miatt. Persze Mo.-n divik a terheseknel a tappenzcsalas. Azt ugye tudod, hogy barmikor mehetnek ellenorizni, azt jelenti otthon KELL lenned, mert ugye beteg vagy. Nem plaza, fagyizo, muzeum.


A fizetesed 60 %-at kapod, ami majdnem fele mint amit kapnal. En tuti inkabb dolgoznek most, minthogy 2 evesen azon keseregjek, hogy keves a gyes, bolcsodebe kell adnom. Most pont tudnal gyujteni, hogy ne kellejen szerencsetlent hamar bolcsodebe adni.


Korhazban dolgozom noverkent, a 35. hetig dolgoztam (kulfold, itt nincs tappenzcsalas) , semmi gond nem volt. Ertelemszeruen konnyitett munka, nem emelgettem beteget, a vegefele mar csak a gepnel ultem megcsinaltam mindenki adminisztraciojat, vervetel rendeles stb., " veszelyes " beteghez nem mentem, stb.

2023. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
67%

11#-nél a pont, senki nem akaszt érdemérmet annak a nyakába,aki a munkahelyről ment szülni. Sőt én inkább annak akasztanék,aki ekkora társadalmi nyomás mellett igen is bevállalja,hogy márpedig nem bírja valami oknál fogva. Nincs annál visszataszítóbb,amikor verik a mellüket,hogy onnan mentek szülni. Hadd döntse el mindenki meddig bírja,legyen már ez mindenki magánügye. Lassan már annak is beszólnak,aki okkal marad otthon.

14# Te meg tedd össze a két kezed,hogy nem lett bajod,mert az én kolléganőm a könnyített ellenére is összeszedte a kis beteg kórokozóját. Mert ő majd megmutatja, hát megmutatta,csak nagy ára lett. Korábban volt itt egy külföldi nővér,aki azon aggódott hogy elkapta e a bárányhimlőt a betegtől. Te voltál? Ha neked ,fontosabb idegen személyek bent, oké,de mást én erre nem buzdítanék. Mondjuk eü-s létedre azt az időt empátia fejlesztésre fordítottam volna a helyedben az írásod alapján a munka helyett. Írom ezt eü-ként, remélem ilyenhez nem kerülök sose, már bocs.:(

2023. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
22%

15-os, irtam, nem Mo.-n elek, itt NINCS tappencsalas, mindenki dolgozik a szulesig ! Kizarolag olyan veszelyeztetett terhesseg eseten ahol fekudni kell, verzes, nyilo mehszaj stb. akkor maradnak otthon. Erdekes, mert nem halt ki meg a 80 millios orszag!

Aki nem megy terhesen dolgozni, azt kirugjak, NINCS olyan, hogy kiir a az orvos, mindenfele ok nelkul. Aki olyan helyen dolgozik, athelyezik, ennyi. Egy korhazban lehet am vegezni adminisztracios munkat is. Nem mindenki pelenkat cserel am.

2023. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
13%
A baranyhimlo reszhez meg annyit, hogy aki nem volt kiskoraban, az alap, hogy beoltatja magat mielott terhessegre kerul a sor 🙄
2023. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%

16, én ezt a részét értem. Meg is értem, engem inkább az zavar hogy elítéled a másikat mert kihasználja a lehetőséget. Nekem ez a mentalitás a halálom:/

Nem a 15-ös vagyok.

2023. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
48%
15# Tudod itt Magyarországon, bár nem tudod,mert te már nem ide valósi vagy, örülnek ha az adott munkakörre van ember. Nálatok máshogy mennek a dolgok ezekszerint,itt nincs külön adminisztrációs.. két vérvétel között te magad adminisztrálsz,mivel nincs elég ember...ja de van,HR-nek hívják nálunk,ahova viszont nem tudnak betenni. Állásidő mond neked valamit? Vagy azokat is lenézed?:D Nem a táppénzcsalással van a baj,mert igazad van,de a stílusod úgy,hogy emberekkel dolgozol hagy némi kivetnivalót. Akinek ilyen egy anonim oldalon és ennyire vagy elfogadó az emberekkel,annak a keze alá se a gyerekem,se én nem szeretnék kerülni. Van ilyen kolléganőm, így a stílust levágtam egyből.
2023. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%

Én nem tartom korainak, senkinek semmi köze hozzá, hogy mikor mész el. Egyedül a családoddal kell megvitatni, hogy anyagilag belefér vagy sem, illetve az orvosoddal.


A sok munka hőse pedig sosem ment le a munkaidejében többször büfébe a kelleténél vagy cigizni, telefonálgatni, idő előtt haza, stb.? Mert az is csalás, a munkáltató lett megkárosítva, amikor fizette az üres órákra is a bért. Hagyjuk már ezt az álszent szart, komolyan.

2023. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!