Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek túl korán megyek...

Szerintetek túl korán megyek el táppénzre?

Figyelt kérdés
Most vagyok 18+3 napos és ma meg holnap dolgozom és utána már nem megyek…szerintetek túl korán megyek el? Kellett volna még maradnom, vagy “jó” időben vagyok?

2023. szept. 29. 07:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként is baromság itt összehasonlítani. A kérdező Magyarországon él,ergo nem érdekli hogy megy a külföldi Alaszkában.:D Kényszert érzel minden kérdéshez,hogy odaírd,hogy külföldön élsz. Aki meg kint él és erről akar beszélgetni,hogy ott mennyire jó,akkor javaslom a kinti beszélgetést,ahová már be van illeszkedve.
2023. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
40%

Jézusom ez a beszélgetés. Úgy teszünk mintha itt valami nyomós indok miatt lenne otthon a kérdező. Ne már. Ha valakit eü indokkal írnak ki, az nem így kérdez... És ne tegyünk már úgy, mintha nem lenne tök általános, hogy a kismama saját kérésére bármikor találnak "indokot" a táppénzre. Két egészséges terhességem volt, mindkétszer többször kérdezték hogy mikor akarok táppénzre menni? Még a munkahelyen is. Hogy miért? Mert tök általános hogy valódi egészségügyi indok nélkül elmennek és ebben partner az eü oldalon bárki. Ez valóban nem divat máshol, pláne nem egyéb gyermekkel összefüggő ellátással párhuzamosan. Ami ugye a világ szégyene mert az így keletkező lyukakat az államkasszán rekord áfával meg sarcokkal tömködik be.


És nem, nem magánügy, mert ez egy újabb manifesztuma az országban jellemző tolvajtempónak. Azért fizetek nagyon vaskos mennyiségű tbt, hogy hozzájáruljak az eü kasszához. Ha kell, akkor meglegyen a valóban rászoruló kismama megélhetése. Ha kell akkor megkapja Hanna a zolgensmát vagy megmutsek Kati néni csípőjét. Ha kell akkor én is el tudjak menni táppénzre, vagy megműtsék a vakbelemet. Nem pediglen azért, hogy munkaidőben történő babaruhavásárlást vagy - a legjobb - gyes melletti keresetkiegészítést finanszírozzak.

2023. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
64%
22, persze emiatt vannak lyukak az államkasszán, nem pedig azért mert a nagy kutyák magukat pénzelik. Előbb gondolkodj mielőtt hülyeséget írsz.....
2023. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Amióta terhes vagyok veszélyeztetett vagyok és magas rizikófaktorba soroltak az immun betegségem miatt. Hála istennek nem voltam rosszul egyszer sem(hányinger, szédülés stb) de viszont eszméletlen fáradt vagyok folyamatosan. Eladóként dolgozom, nagyon nagy a pörgés és a vásárlók miatt rengeteg a stressz. Sokszor stressz hatására eszméletlen hasi gorcseim vannak. Az orvos javasolta már az elején hogy menjek el táppénzre, de én csak most jutottam én odáig, hogy akkor elmenjek. Nem kell feküdnöm hála istennek, de a stressztől, emelgetéstől kímélnem kell magam!
2023. szept. 29. 16:22
 25/30 anonim ***** válasza:
96%

Pont erre gondoltam én is.:D Ezért vannak a lyukak ja,nem pedig azért mert odafent kilopják a szemed is.:D Ha már tolvajtempó,onnan indul pontosan,látod az állambácsi ilyen példát mutat népének,azok meg csak követik. A tb-d is neki megy,amiből megy nyaralgatni,eközben a kórházak összeborulnak. Ja az nem számít,hogy a börtönbe fenntartjuk az adónkkal a gyilkosokat pl.,de az igen ha szerencsétlen Julcsika,aki 10 évet ledolgozott keményen,elmegy 18 hetesen tp-re,mert vagy eü oka van vagy pedig így érzi. Egyébként ha a kismama kihasználja,akkor az orvosokat kell szankcionálni,ilyen egyszerű. Érdekes tőlem nem kérdezgették.:D De amikor probléma lett kiírtak.

Ezekszerint te se olvastad a múltkori kismama kérdéseit,aki veszélyeztetettként tovább dolgozott,ő is itt kérdezte ártatlanul ugyanezt,pedig ott bizony volt gond. Ennélfogva itt nem tudhatjuk.

2023. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, akkor aztán tényleg ne törődj semmivel, nincs korán, maradj nyugodtan otthon és kezdj el befelé koncentrálni - a babádra és magadra!


Magas rizikófaktor a betegséged miatt, ez épp elég indok.


Tessék, kedves fanyalgók, egy újabb várandós, akit előre leírtatok, mint táppénzcsaló. Gratula.

2023. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
72%
Ne viccelj, akkor még későn is kezded a táppénzt. Jó pocakosodást!
2023. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mentem volna hamarabb is, de már a munkahelyemen és az ismerőseimtől emiatt is hogy már most elmegyek, olyan beszólásokat kapok amit senkinek nem kívánok…így egy pici bűntudat el kezdett bennem motoszkálni, hogy mi van ha tenyleg korai, ezért tettem föl a kérdést itt, hátha olvasok olyat aki hamarabb ment el és ez talán egy picit megnyugtat…

2023. szept. 30. 06:51
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Én 30. héttől vagyok itthon, járóbeteg ellátásban dolgozom amúgy, igenis kezdett megterhelő lenni az egész napos ácsingózás, arról nem beszélve, hogy nem akarok már semmi légúti vagy egyéb fertőzést sem összeszedni, ha nem muszáj.

Illetve vállakozó vagyok, annyi adót befizettem már az államnak munkaképes korom óta, hogy az is bennem van, hogy ez igenis járjon már ki nekem. 🤷🏻‍♀️

2023. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell háborogni amiért vkiben felmerül bármikor is a táppénzre vonulás gondolata, hiszen minden trimeszternek lehetnek nehézségei, ami miatt habár a kismama bírná ha nagyon akarná, de nem akarja kizsigerelni a testét és úgy érzi eljött az idő. Nem kell egy munkának kemény fizikai munkának lennie, elég ha stresszesebb a munkakör, már ezzel is veszélyeztetHETi a babát. Le a kalappal az előtt, aki végig dolgozik, de úgy gondolom, hogy, akik ezt bevállalják olyan személyiségek is, hogy azt szeretik ha pörög az élet körülöttük. Nem vagyunk egyformák, nem viseljük egyformán a terhességet, ennyi.


Én az első perctől táppénzen vagyok, én ugyam fokozottan veszélyeztetett vagyok (4 vetélés után lombik, iker várandósság, magas vérnyomás, IR). Nem tudom milyen egy egyes terhesség, de pl. én végighánytam az első 16 hetet, ha nem hánytam akkor aludnom kellett, azóta is öklendezek random szagoktól és most már eljutottunk oda, hogy egy 10 perces séta után leszakad a hasam, ülve a bordáim mennek szét, rendszeres a migrén, mindig van vmi. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy hisztis ember. Nem sok olyan időszakom volt eddig (24 hetesen), amit közepsulis tanárként maradéktalanul meg tudtam volna oldani.

2023. okt. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!