Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szoktatok le a dohányzásr...

Hogy szoktatok le a dohányzásról amikor kiderült, hogy terhesek vagytok? Az is írjon aki nem a terhesség miatt, vagy esetleg nem szokott le minden érdekel.

Figyelt kérdés

A természetes összetevőjű nyugtató nem használ, mást meg nem akarok beszedni.,

És miután letettétek nem voltatok idegesek? Én annyira feszült vagyok, hogy hihetetlen, és már 3 hónapja nem dohányzom, kéne valami megoldás.


2010. okt. 19. 09:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam le teljesen, egész nap összesen kb két szálat szívtam el. beleslukkoltam egyet-kettőt, aztán elnyomtam. A gyerek teljesen egészséges.Ahhoz elég volt, hogy ne legyek teljesen idegbeteg. Nem biztatni szeretnélek, félreértés ne essék, ha már három hónapja nem gyújtottál rá, akkor most se tedd, nagyon ügyes vagy, hogy eddig is kibírtad.
2010. okt. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, magam is csodálkozom, hogyan bírtam ki, de eszeveszett ideges tudok lenni. De ha rágyújtok nálam nincs "megállás", nem bírom ki sajnos 1-2 cigivel.
2010. okt. 19. 09:45
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát sajnos nincs más mint az akaraterő:(

Én azért tettem le még terhesség előtt mert nehezen jött a baba, igaz nem miattam hanem a férjem betegsége miatt, de gondoltam én is rásegítek a dologra. Én nem gyújtok rá jó pár hónapja, viszont bevallom, hogy ha rettentő ideges vagyok vagy feszült (robbanásig) akkor elszívok egy szál cigit. Ez kb. havi 1-2 szálat jelent.

2010. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2 dobozzal szívtam/nap,egyik napról a másikra leraktam.Szenvedtem mint a kutya,fizikailag-lelkileg is nagyon nehéz volt,de meg kellett emberelnem magam,a baba érdekében.Iszogass citromfű teát,az segít,és ne gondolj rá.Ha eddig kibírtad,mostmár rá ne gyújts.
2010. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Igazábol nem a baba miatt szoktunk le a férjemmel, de utánna kb fél évvel Ő is megfogant :)

Mi Champix-ot szedtünk ami ugye gyógyszer és nagyon drága DE olyan hányingert és undort csinál, hogy nincs kedved rágyujtani, ha pedig mégis megteszed akkor nagyon de nagyon rosszul esik.

Viszont ha már 3 hónapja nem dohányzol és ideges vagy akkor a Citromfü teát tudom javasolni ami nekem csodákat tett. A férjemnek pedig az Orbáncfü tea.

Egy dolog viszont biztos: leszoktunk, fél évre rá terhes lettem, megszületett, most 10 hónapos és bármilyen stresszhelyzet van én rá tudnék gyujtani :( és van stersszhelyzet rendesen :(

Erről nem lehet leszokni csak nem dohányzol és kész. Rengeteg akaraterő kell hozzá!

Csak kitartást tudok kivánni és mindig gondolj arra, hogy a babának is és a mamának is igy a jobb!!!! Ja és arra, hogy már letetted!!!

Ügyes vagy és gratulálok hozzá, hogy már 3 hónapig birtad!!!

Egyébként most te terhes vagy??

2010. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Bizony,hiába szoktam le,én is akármikor rá tudnék gyújtani.Orbáncfű jó,de terhesen nem szabad inni,citromfüvet azt igen.
2010. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A Champix-ot mi is próbááltuk tavaly, de nekünk semmi nem történt tőle:)

Igen 18 hetes terhes vagyok, azóta nem gyújtottam rá, mióta gyanús lett, hogy lakik a pocakomban valaki:)

2010. okt. 19. 10:26
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tea ötletet, van is itthon.
2010. okt. 19. 10:28
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én is rá tudnék gyújtani, pedig tudom, hogy először rosszul esne, le se tudnám tüdőzni, de ismerem magam, elszívnék nem sokkal később egy második cigit is és az már nem lenne olyan rossz és egy pillanat alatt visszaszoknék. Biztos, hogy nem tudnék kocázni. 5 hetes terhes voltam, mikor kiderült, azonnal abbahagytam, 8 évig cigiztem. Fizikailag nem hiányzik, főleg, hogy érzem, a tüdőm hálás, hogy nem szívatom többet, nem kell soha többé köpködni, ez pl jó motiváció. A terhesség alatt beszereztem egy gyümölcscentrifugát és minden nap facsartam a friss zöldség meg gyümölcsleveket, ez pótolta a szertartást. A lelki függés sokkal alattomosabb dolog, elhiteti veled, hogy akkor leszel igazi önmagad, ha újra cigizhetsz. (Pl milyen jó lesz majd amikor szoptatás után kijárhatok az erkélyre) Nekem ezzel kellett leszámolnom és erősíteni magamban, hogy nem része a személyiségemnek, hogy dohányzom. Nem leszek büdös mamája a gyerekemnek és főként szeretném megérni az unokáimat is.
2010. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Én 7 évig dohányoztam, amikor pozitív lett a teszt akkor 2 hétig napi 1-2 szálat még elszívtam, de utána mikor 6 hetes terhes lettem, letettem. Azóta semmi, de hiányzik néha nekem is. Ilyenkor a babára gondolok. 25 hetes
2010. okt. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!