Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy szoktatok le a dohányzásr...

Hogy szoktatok le a dohányzásról amikor kiderült, hogy terhesek vagytok? Az is írjon aki nem a terhesség miatt, vagy esetleg nem szokott le minden érdekel.

Figyelt kérdés

A természetes összetevőjű nyugtató nem használ, mást meg nem akarok beszedni.,

És miután letettétek nem voltatok idegesek? Én annyira feszült vagyok, hogy hihetetlen, és már 3 hónapja nem dohányzom, kéne valami megoldás.


2010. okt. 19. 09:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

En is 7 evig cigiztem, nap/doboz sot volt egy idoszak,hogy szorakozohelyen dolgoztam,ott meg elment 2 doboz is amikor dolgoztam.Elso gyerekkel terhes lettem.Amint meglattam a 2 csikot a teszten,letettem a cigit.A nyolcadik - kilencedik honapban szivtam egy-egy slukkot a ferjemtol.3 honapig szoptattam,ahogy elapadt a tejem,ragyujtottam.Ez volt 1.5 eve.Most ujra terhes vagyok.Ujra letettem a cigit,de meg a hatodik honapnal sem tartok es nagyon de nagyon kivanom,habar most mar konnyebb kene legyen,mert a ferjem is letette.Nagyon szeretnem,de nem vagyok biztos benne,hogy le tudok mondani rola vegleg.

Neked meg szoritok.Nekem semmi nem segitett azonkivul,h a babamra gondoltam.

Jo babavarast

2010. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

én 10 éve cigizek.sajnos nem tudtam én sem le tenni teljesen.napi 2-3 szálat el szívok nem vagyok rá büszke.

ha te már nem gyújtottál rá 3 hónapja ne is tedd.gratulalok hogy volt ekkora akarat erőd.

2010. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia.

A cigiről nagyon nehéz leszokni, csak akkor megy, ha te is akarod.Én több, mint egy éve nem cigizek (ahogy pozitív lett a teszt) most a szoptatás matt.De!minden áldott nap eszembe jut, hogy de jó lenne rágyújtani. Mikor terhes voltam könnyebb volt, nem is kívántam egyáltalán. De most...ha már nem fogok szoptatni attól tartok nem lesz mi visszatartson.

Nagyon ügyes vagy, ha már 3 hónapja nem cigizel! Ne is gyújts rá. Olvasgass utánna milyen hatással van a cigi a babára, az visszatartó erő lehet, ha szükség van rá.

Vagy rágicsálj valamit, ha nagyon hiányzik és kerüld azokat a helyzeteket, amik régen együtt jártak a cigivel.Pontosan, ahogy a 10.32-es írta (szertartás-erkély).Kitartást és sok egészséget kívánok nektek!

2010. okt. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Sziasztok! Én is 10 évig cigiztem, mielőtt terhes lettem. Bár nem szívtam sokat, amint megláttam a 2 csíkot, azóta nem gyújtottam rá. A terhesség alatt nem is igazán kívántam, viszont az utóbbi 1-2 hónapban igen, de még tartom magam. A kislányom 1 éves, még igazán nem volt beteg, szerintem megérte nem cigizni. Most újra babát tervezünk, ezért hülyeség lenne újra rágyújtani, valószínűleg nem is teszem meg. De néha nagyon kéne egy cigi...
2010. okt. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én is bagoztam hu már vagy 15éve elsö fiamnál le tettem mikor meg tudtam terhes vagyok és rá se gyujtotam kb 2honapos koráig akkor is azért mert az akkori párom fiam apja bagozot és meg kinált de nem szoptattam..aztán második fiamal bagoztam nem vagyok büszke rá de szivtam ö 3évig szopizot és semmi baja..most terhes vagyok 17hetes és 1hete nem gyujtotam rá..nem is szeretnék már én a kicsit néztem meg azt milyen drága és abbol a pénzböl mennyi mindent vehetek amit cigire költötem volna..
2010. okt. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia...

Én nem a terhesség miatt szoktam le a cigiről,igaz most '14 hetes vagyok' és úgy gondolom,hogy segitett a teherbe esésemben,a leszokás.Nagyon sokáig cigiztem és volt,hogy napi 2 dobozzal elszívtam.

Nem volt olyan nehéz a leszokás,mint hittem.

Teljesen az agyunkban dől el,hogy rágyújtasz e vagy sem.

Nem kell cigi helyett semmilyen pótcselekvés mert alapvetően nem dohányozva jövünk a világra.

A leszokásban segitett egy megfázás is:),nem kivántam a füstöt és utána mikor jobban lettem,úgy gondoltam ha eddig megtudtam állni,akkor menni fog ez után is.

Volt,hogy ha hiányzott a 'mozdulat' vékony cikkekre vágtam egy almát és ahogyan egy szál cigit elszivtam,olyan komótosan elrágcsáltam:)

Két és fél éve nem dohányzom,de még pár hónappal ezelőtt is volt itthon cigi,és igy volt az elejétől,mert azt mondtam magamnak,hogy nem azért nem dohányzom mert nincs hanem mert nem akarok!!!

Fontos!!!

Ne 'kattogj'rajta,hogy jajjj most én nem gyújthatok rá mert......hanem az legyen előtted és légy rá nagyon büszke

,hogy nem gyújtok rá mert nem akarok,nem akarom,hogy büdös legyen a kezem,a hajam,a bőröm stb. nekem ez bevállt.

Gratulálok neked,hogy harcolsz ellene és mindenki másnak ,aki törekszik rá!!

Megirom,23 évig dohányoztam most 39 vagyok,nagyon jó cigi nélkül!!!

Nem értem mit szerettem rajta!

Minden jót és kitartást mindenkinek:)

Ha nekem sikerült,akor bárkinem sikerül ez tuti:))

2010. okt. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a sok biztatást:)
2010. okt. 19. 16:17
 18/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez valóban fejben dől el. A terhesség előtt 18 évig dohányoztam, majd a teszt után azonnal letettem. Jó néhány hétig mindig ott volt a táskámban az a doboz cigaretta, amit addig szívtam azzal, hogy ha végképp nem bírom, akkor rágyújtok és bumm, nem lesz semi gond. Szerintem is ez a tudat - hogy nem azért nem gyújtok rá mert nincs, vagy nem lehet, hanem mert NEM AKAROK - segített.


Nem merném kijelenteni, hogy a szoptatás után soha többé nem gyújtok rá, de 28 hetesen egyelőre eszem ágában sincs.


További kitartást kívánok, mert ha már 3 hónapon túl vagy, akkor ezután is menni fog!

2010. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!