Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgozzak CNC-ként...

Meddig dolgozzak CNC-ként terhesen?

Figyelt kérdés

5hetes kismama vagyok. CNC maró gépen dolgozom egy műhelyben ahol megmunkáló gépek, esztergák vannak. Nem tudom, hogy lehetnek e veszélyes anyagok a munkahelyen. Az emulziógőz esetleg. Mivel nincs nő munkatársam így nem tudom mi lehet a szabály.

8 hetesen megyek majd csak ultrahangra(ilyenkorra kaptam időpontot)

Háziorvossal tudnám kiiratni magam. Fönöknek egyenlőre nem szívesen szólnék.

Szerintetek menjek el inkább táppénzre vagy mit csináljak?



2023. okt. 25. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én rákérdeznék az üzemorvosnál. Nyugi, köti a titoktartás, nem mondhatja el a főnöködnek.
2023. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel nem dolgozunk sokan a cégnél nincs saját üzemorvosunk. Ki vagyunk rendelve egy szolgáltatóhoz, de úgy tudom oda csak időponttal lehet menni.
2023. okt. 25. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a háziorvosodhoz és kérd ki az ő véleményét ez esetben.
2023. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm, aki ilyen munkakörben dolgozott, nagyon hamar elment táppénzre.

De fontos tudnod, ha a munkaköröd nem biztonságos terhesen, a munkáltatódnak más munkakört kell biztosítania, vagy ha ilyet nem tud, fel kell mentenie a munkavégzés alól, amivel a béred 100%-ával lehetsz otthon (amíg a táppénz 60%).

2023. okt. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Forgácsoló férjem üzeni, hogy a porított emulzió soha nem egészséges sajnos (lefúvatás). Hosszútávon az állás és a terhesség sok energiát el fog venni. Ha éjszakás műszakban is dolgozol, az még fokozottabban szívni fogja az erődet. Vegyszerekkel pedig még fokozottabban kell dolgoznod, mert a belélegzett gőzök is ártalmasak lehetnek.

Szerinte mihamarabb írasd ki magad táppénzre.

2023. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 nagyon nehéz és hiányszakma,automatikus veszélyeztet terhes leszel szülésig.Terhesen nem dolgozhatsz,nehéz fizikai munkát sajnos.
2023. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve várandósan éjszaka sem dolgozhatsz. Minél előbb beszélj orvossal.
2023. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A héten rosszullétek miatt táppénzre mentem és jövőhéten megyek be megosztani a hírt a munkáltatóval. Megpróbálom azt a 100%-ot kiharcolni.
2023. nov. 2. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!