Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár metszés közbeni méh...

Császár metszés közbeni méh eltávolítás?

Figyelt kérdés

Elég ritka diagnózis született tegnap. A kérdést fel tettem már a nők egészsége kategóriában is, ott egy nagyon kedves úriember probált megnyugtatni. Nehezen megy megmondom őszintén... Talán van itt olyan kismama, aki hasonló problémával küzdött.

Tegnap volt a 3.trimeszteri uh. Jelenleg 31 hetes vagyok. A lepény a 20. hét óta teljesen fedi a méhszájat, eddig egész jól húztuk, sem görcs, sem pedig vérzés nem jelentkezett. Tegnap volt egy hüvelyi uh is a hasi után, hogy meg tudjuk mi is a helyzet. A lehető legrosszabb gyanú merült fel, mégpedig a lepény belenőtt a méhfalba. Hétfőn kell be mennem a kórházba, ahol szülni fogok. Tudom, ott el fognak mindent mondani,de hátha köztetek is van, aki egy kicsit megnyugtat. Amit a szonográfus elmondott, hogy ebben az esetben szükség lehet a császár közbeni méh eltávolításra, mivel nem tudják kimetszeni úgy a placentát, hogy nem lépjen fel nagyfokú vérzés,a továbbiakat meg a kezelőorvosnak kell elmondania. A neten nem sok mindent találni a témában, mivel nagyon ritka szövődménye ez a placenta praevia totalisnak. Úgyhogy ennyi infóval üldögélek most itthon, és csak bízni tudok benne, hogy nem kell idő nap előtt kivenni a babát a lepény rendellenessége miatt, mivel szerencsére nagyon is jól érzi magát odabent, szépen fejlődik, de mint minden esetben, itt is az lesz a cél, hogy én ne kerüljek életveszélybe, és sajnos olvastam, hogy ilyenkor akár a 34. héten is műthetnek, hogy elkerülhető legyen a súlyos vérveszteség. Nagyon el vagyok keseredve...



#koraszülés #méheltávolítás #Placenta percreta #Placenta praevia totalis
2023. okt. 28. 09:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
Nem elképzelhetetlen ez a művelet, hogy a szülés után eltávolítás lesz a vége. Több terhesség nem lehet, ha méh vagy más eltávolítás lesz a vége. Áljál kérdező pozitívan, nem lesz gond és félned nem kell. Stramm nő vagy.
2023. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😊Igen, ezzel tisztában vagyok, és csúnyán mondva jelenleg ez a legkisebb bajom, hogy több gyermekem nem lehet. A jelenlegit féltem de nagyon, aki a pocakban van, hogy idő előtt ki kell venni és sarkosítva miattam lesz koraszülött. Igaz, majdnem 2kg már, de akkor is jó helyen van még odabent. Remélem megpróbálnak mindent, hogy a lehető legtovább bent tartsák.

Az, hogy nekem nem lesz méhem, nem tudom milyen hatással lesz a további életemre, annyival biztatott az orvos, hogy a petefészket ilyenkor meghagyják, hogy a hormonok továbbra is működjenek. Próbálok pozitív lenni, főleg a baba miatt nem reccsenhetek meg, de azért nyelem a könnyeimet tegnap óta rendesen.

2023. okt. 28. 10:17
 3/24 anonim ***** válasza:
22%
Tuti hogy magánkórházba mennék,én csak "sima" császárral is inkább magánba mentem,nem bántam meg.
2023. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Eddig minden vizsgálat és a terhes gondozás is magán úton történt. Viszont úgy tudom, hogy komplikáció esetén nem vállalja a magán klinika a kismamát. Legalábbis a Medicover például nem enged ilyen esetben náluk szülni.
2023. okt. 28. 11:00
 5/24 Bogica0616 ***** válasza:
92%
Nézesd meg magad több orvossal is. 1 helyen történő diagnózis alapján biztos nem mennék bele a korai műtétbe, ha pedig helyes a diagnózis a 34. Héttel nincs gond már, ugyan olyan jó az élet esélyes mintha nem lenne koraszülött. A 2500 grammot érje el inkább az a fő.
2023. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
#3! Ne beszélj butaságot! Magánkórház eleve nem vállal komplikált eseteket. Ha ott történik komplikáció, azonnal átszállítják az újszülöttet állami kórházba, mivel ott nincs PIC se. Jó, hogy nem azt írtad, szüljön otthon.
2023. okt. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
Az is lehet kérdező, hogy szerencséd lesz és meg marad mindened. Vannak, amikor az orvosok tévednek. 30. Héttől bármikor születhet a baba és jó esélyei vannak a kiirtig. 2,5 kiló baba súlyt olvastam aminek meg kell lenni. Az sem biztos, hogy szükséges az eltávolítása. Két orvos, mást mond. Sok sikert
2023. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást 😊 Nagyon jól esik.
2023. okt. 28. 11:31
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy nekem is van egy olyan betegségem, aminek a végső kezelése csak a méheltávolítás, emiatt benne vagyok olyan csoportokban ahol nagyon sok nőnek kivették méhét, személyesen is ismerek 2 ilyen embert is.

Mindenki csak pozitívan nyilatkozik róla, semmilyen hátrányát nem érzik annak, hogy nincs méhük, csak pozitívum, hogy nincs menstruáció és nincs fájdalom. Mivel a petefészkek maradnak a hormomháztartásra, öregedesre, libidóra nincs hatással.

Az egyiküknek akit ismerek volt császárja és külön volt évtizedekkel később a méheltávolítás ugyanúgy hasi vágással, a felépülésről azt mondta a császárnál azért volt csak könnyebb, mert ott volt egy baba, akit el kellett látnia és az hatalmas erőt adott. Szóval bárhogy is lesz bízz benne, hogy erős leszel.

2023. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a jó kívánságot😊 Szeretnék erős lenni műtét után is és tényleg terelem a gondolataimat pozitív irányba,hiszen ha hétfőn esetleg be is fektetnek a további vizsgálatok és megfigyelés szempontjából, tudom hogy ott jó kezekben leszek, mert egyből tudnak cselekedni ha bármi történne. Ez tartja bennem a lelket, hogy bizonyára a kisbabámért is mindent el fognak követni, ha előbb is kell megszületnie(de ne legyen így 🥺)
2023. okt. 28. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!