Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár metszés közbeni méh...

Császár metszés közbeni méh eltávolítás?

Figyelt kérdés

Elég ritka diagnózis született tegnap. A kérdést fel tettem már a nők egészsége kategóriában is, ott egy nagyon kedves úriember probált megnyugtatni. Nehezen megy megmondom őszintén... Talán van itt olyan kismama, aki hasonló problémával küzdött.

Tegnap volt a 3.trimeszteri uh. Jelenleg 31 hetes vagyok. A lepény a 20. hét óta teljesen fedi a méhszájat, eddig egész jól húztuk, sem görcs, sem pedig vérzés nem jelentkezett. Tegnap volt egy hüvelyi uh is a hasi után, hogy meg tudjuk mi is a helyzet. A lehető legrosszabb gyanú merült fel, mégpedig a lepény belenőtt a méhfalba. Hétfőn kell be mennem a kórházba, ahol szülni fogok. Tudom, ott el fognak mindent mondani,de hátha köztetek is van, aki egy kicsit megnyugtat. Amit a szonográfus elmondott, hogy ebben az esetben szükség lehet a császár közbeni méh eltávolításra, mivel nem tudják kimetszeni úgy a placentát, hogy nem lépjen fel nagyfokú vérzés,a továbbiakat meg a kezelőorvosnak kell elmondania. A neten nem sok mindent találni a témában, mivel nagyon ritka szövődménye ez a placenta praevia totalisnak. Úgyhogy ennyi infóval üldögélek most itthon, és csak bízni tudok benne, hogy nem kell idő nap előtt kivenni a babát a lepény rendellenessége miatt, mivel szerencsére nagyon is jól érzi magát odabent, szépen fejlődik, de mint minden esetben, itt is az lesz a cél, hogy én ne kerüljek életveszélybe, és sajnos olvastam, hogy ilyenkor akár a 34. héten is műthetnek, hogy elkerülhető legyen a súlyos vérveszteség. Nagyon el vagyok keseredve...



#koraszülés #méheltávolítás #Placenta percreta #Placenta praevia totalis
2023. okt. 28. 09:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Imádkozom értetek 🥰
2023. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztató szavakat, jó kívánságokat. Ha túl leszünk ezen az egészen, leírom részletesen, hogy mi történt. 😊
2023. nov. 2. 09:39
 23/24 anonim válasza:
100%
Szia! Mi történt, jól vagy(tok)? Ugyanez van velem is,20. hét és félek mi lesz. Remélem minden jól alakult!
ápr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekelne, hogy mi lett veled, Kérdező! Remélem minden jól alakult!
ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!