Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császár metszés közbeni méh...

Császár metszés közbeni méh eltávolítás?

Figyelt kérdés

Elég ritka diagnózis született tegnap. A kérdést fel tettem már a nők egészsége kategóriában is, ott egy nagyon kedves úriember probált megnyugtatni. Nehezen megy megmondom őszintén... Talán van itt olyan kismama, aki hasonló problémával küzdött.

Tegnap volt a 3.trimeszteri uh. Jelenleg 31 hetes vagyok. A lepény a 20. hét óta teljesen fedi a méhszájat, eddig egész jól húztuk, sem görcs, sem pedig vérzés nem jelentkezett. Tegnap volt egy hüvelyi uh is a hasi után, hogy meg tudjuk mi is a helyzet. A lehető legrosszabb gyanú merült fel, mégpedig a lepény belenőtt a méhfalba. Hétfőn kell be mennem a kórházba, ahol szülni fogok. Tudom, ott el fognak mindent mondani,de hátha köztetek is van, aki egy kicsit megnyugtat. Amit a szonográfus elmondott, hogy ebben az esetben szükség lehet a császár közbeni méh eltávolításra, mivel nem tudják kimetszeni úgy a placentát, hogy nem lépjen fel nagyfokú vérzés,a továbbiakat meg a kezelőorvosnak kell elmondania. A neten nem sok mindent találni a témában, mivel nagyon ritka szövődménye ez a placenta praevia totalisnak. Úgyhogy ennyi infóval üldögélek most itthon, és csak bízni tudok benne, hogy nem kell idő nap előtt kivenni a babát a lepény rendellenessége miatt, mivel szerencsére nagyon is jól érzi magát odabent, szépen fejlődik, de mint minden esetben, itt is az lesz a cél, hogy én ne kerüljek életveszélybe, és sajnos olvastam, hogy ilyenkor akár a 34. héten is műthetnek, hogy elkerülhető legyen a súlyos vérveszteség. Nagyon el vagyok keseredve...



#koraszülés #méheltávolítás #Placenta percreta #Placenta praevia totalis
2023. okt. 28. 09:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam (más okból) 34. héten született. Elmondták, hogy ilyenkor már nincs nagyobb esélye a későbbi problémáknak (mint pl. diszlexia vagy más részképesség-zavarok, szembetegségek, tüdőbetegségek), mintha időre született volna. A hirtelen koraszülés még lehet rosszabb eset ilyenkor a baba tüdeje szempontjából, de gondolom nálad ez nem merül fel, meg fogjátok kapni a szükséges tüdőérlelőt is időben. És amúgy is csak egy lehetőség, hogy nagyon korán kéne születnie, még sok mindenen múlik, hogy meddig húzhatjátok.


Nyilván nem ideális korábban születni, főleg ha inkubátorban kell lennie egy darabig, nem annyira lehettek együtt. Próbálj pragmatikusan állni a kérdéshez és olvass utána a koraszülött-ellátásnak, hogy tudd, mire kell készülnöd. Pl. kenguruzás (ez azt jelenti, hogy az inkubátorból kiveszik a babát csupaszon és a hasadon van, ez valamiért segíti a fejlődését, minél többet engedik, annál jobb), támogatják-e az anyatejes táplálást a ti kórházatokban, segítenek-e a fejésben, utánakérdezel van-e kórházi fejőgép vagy vinned érdemes (én bizony vennék egy motorosat ebben az esetben) támogatják-e a szoptatást stb.

2023. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%
Én csak azért írtam hogy magánba mennék,mert ha államiba mentem volna ott pusztulhattam volna meg. Folyton azt mondták minek akarom a szülést megúszni stb és az sztk azóta sem kegyes velem sőt pont hogy az állami orvosok miatt jutottam el a császárig. Tuti van olyan magánkórház ami mindent bevállal különben hol szülnének a hírességek/gazdagok/celebek. De igen elhiszem hogy ez már túl komplikált egy magánkórházhoz.
2023. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan magán kórház, ami mindent bevállal, mivel nincs hozzá se megfelelő eszközük se megfelelő személyzetük. Vészhelyzetben ha nem szállítanának át állami kórházban a magánban "pusztulnál meg", mivel eszközök híján nem tudnának megfelelően ellátni, nincsenek rá felkészülve.
2023. okt. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A placenta praevia totalisnak ez a típúsa nem csak magánkórháznak komplikált, hanem az összes intézménynek egy elég megterhelő beavatkozást igényel. Konkrétan a terhes nők 0,2%-nál lép fel ez a jellegű legsúlyosabb szövődmény (placenta percreta). Ha beigazolódik a diagnózis, akkor több osztály főorvosai is jelen vannak műtét közben a szülész nőgyógyásztól kezdve az urológuson át a fél kórház asszisztál, mert ebben az esetben át terjed más szervekre is a lepény lenövése, legtöbbször a húgyhólyagra. Úgyhogy most megy a fohászkodás, hogy ne essünk bele abba a kevés százalékba.
2023. okt. 29. 10:40
 15/24 A kérdező kommentje:
Aki esetleg követi a kérdést, leírom, hogy hétfőn befektettek. Maradt az erős gyanú placenta increta, percreta, ami majd ténylegesen műtét közben fog beigazolódni, ott fog eldőlni az is, hogy marad e a méhem, vagy sem. Legkésőbb a 36. hétig várnak a műtéttel, addig megfigyelnek és megy a fohászkodás, hogy ne legyen vérzés legalább a 34.hétig.
2023. nov. 1. 11:02
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a császárvonal Facebook oldalt, ahol esetleg sorstársakra is találhatsz és rengeteg szakértő tud segíteni a felmerülő kérdésekre. Ott a hangnem is támogató mindig és sok hasznos cikk, információ van fent. Főleg mivel császárral fogsz szülni, fel tudsz rá készülni és a további teendőket is meg tudod tanulni, úgymint hegkezelés, haskezelés, posztoperatív torna).
2023. nov. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Én nagyon nagyon szorítok nektek, hogy minden rendben menjen! Illetve azért is, hogy valami úton módon megmaradhasson a méhed is.
2023. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok segíteni a témában, de elolvastam és megdöbbentett hogy van ilyen. Kitartást kérdező. Ha lehet majd írd meg, mikor minden elrendeződött, hogy hogy alakultak a dolgok. Ismeretlenül is nagyon drukkolok! Remélem a legjobb kezekben leszel/lesztek!
2023. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szorítok, hogy minél tovább bent tudják tartani a babát és neked se legyen bajod.

Nem pont ugyanez történt a legjobb barátnőmmel, de hasonló az esetetek. Neki a 34. vagy 35. héten (nem emlékszem pontosan) iszonyú fájdalmai voltak, de uh-nem láttak semmi különöset, hazaküldték. Még aznap este visszament, sürgős császár… mint kiderült, megrepedt a méhe, a baba feje már az első vágásnál látszott is. Nagy szerencse volt, hogy pont úgy ékelődött be, hogy barátnőm nem vérzett el és a babának se lett baja, nem vágták meg. Neki a méhét is megmentették, bár második babát nem hinném, hogy bevállalnának, de a meglévő korababa egy egészséges kis tünemény, már 3 éves. :) Barátnőmben inkább az tartotta a lelket, hogy nem a baba betegsége miatt lett koraszülött, hanem “miatta”… nyilván ez így furán hangzik, mert ő se tehet róla. Fel a fejjel, jönnek még szebb idők, a baba pedig már jól lesz. :)

2023. nov. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
#11 vagyok, akinek szintén 34 hétre született a fia. Én arra gondoltam sokszor, hogy az én gyerekemet a modern orvostudomány mentette meg. 100-200 éve, ha ugyanígy járunk, talán túléli, de biztosan nem lenne egészséges, ép gyerek. Most meg van egy élő, sőt ép, egészséges fiam.
2023. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!