Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak bennem van ezer félelem...

Csak bennem van ezer félelem a várandósság alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lombikosként ezer és egy dologtól rettegek bevallom. Első baba és az utolsó is sajnos, mert több lombikra nem érzem magam alkalmasnak, spontán meg nem szeretnénk esetleg a pár hónapos baba mellé egy "véletlenkét", mert erre is van bőven példa ugyebár.

Szóval mióta megtudtam, hogy sikerült a beültetés, na azóta kb mindenen rettegek. Pedig egyszer volt egy kis vérzésem az első trimeszterben, mint kiderült, a doki sokáig és nem túl finomkodva vizsgált és ez okozta. A lombik miatt egy rakat plusz gyógyszert kell szednem és félek, hogy vajon nem okoznak -e a babának gondot. Vérhigító, aszpirin protekt, Prednisolon, pajzsmirigy gyógyszer. Mondjuk a 24.héten a Prednisolont szerencsére elhagyhattam, a 28.héten pedig az aszpirin protektet is majd. Nem értem amúgy magam , mert minden genetikai vizsgálaton, minden ultrahangon mindent rendben találnak és tudom, hogy a simán fogant babáknàl is lehet probléma szülés alatt, után és a lombikos babák is lehetnek makk egészségesek, mégis bennem van, hogy vajon eleget teszek -e azért, hogy ez a baba egészséges, normál gyerek legyen.

Ti is vagytok ezzel így? Független attól, hogy hogy fogant a babátok? Hogy oké lesz-e vele minden? Hogy eleget tesztek-e már most érte? Hogy hogyan látjátok majd el úgy, hogy sosem volt még gyereketek? Ez főleg azoknak szól, akiknek egy gyermekük van, vagy most várják az elsőt. Légyszi ez ne az a kérdés legyen ,ahol gonoszkodunk, hanem legyünk megértőek egymással,mert szerintem a félelem ha sokan nem is vallják be, de ott van sokunkban.



2023. nov. 3. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13%
Hogy vagytok válaszolok,és a gyerekeitek? Gratulálok a terhességhez kérdező?Nem kell aggodni,mert nem tesz jot neked és a babának se. Nem tudom,hogy én látom igy.De a gyakori oldalon megnőtt sokat vártunk rá,nehezen jött össze,lombikos kism,ama vagyok válaszok és kérdések.Foglald le magad valamivel.ujság,tévé,kézimunka,otthon dolgozz.
2023. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
7-es válaszoló vagyok. Az a baj, hogy hiába mondja mindenki, hogy ne aggódj, sajnos ez nem így működik, hogy fogod, és kikapcsolod. A legrosszabbak az üresjáratok, pl. mosogatás vagy ilyesmi, amikor van időd még belelovallni magadat, szóval a kézimunka nekem pont nem lett volna megoldás, mert az agyam akkor szabadon tud járni. A videó meg sorozatnézés segített, mondjuk nekem az volt a legjobb, amikor tanultam, és muszáj volt koncentrálnom (elkezdtem legalább a kreszt megcsinálni, hogy hasznosan teljen az időm). És nagyon sokat segített, hogy a családom és a legjobb barátnőm meghallgattak, és támogattak. Ha beszélhettem róla, mindig könnyebb lett kicsit.
2023. nov. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk két lombik között spontán sikerült.

A lombik előtt volt egy kémiai terhességem, 2 hétig ment az izgulás hogy most mi van lesz-e ebből valami, ugye nem méhen kívüli. Na én akkor letisztáztam magamban, hogyha még egyszer pozitív lesz a teszt akkor nem így fogok hozzáállni.


A mindenen stresszelés elengedéséhez nekem az a stratégia segített, hogy Elfogadták, hogy nem rajtam múlik.

Onnantól hogy pozitív lett a teszt egyszerűen csak vártam mindig a következő időpontot, persze mindig izgultam, hogy vajon mi lesz, de tudtam, hogy bármi is történik, ha valami negatív derül ki az akkor se rajtam múlott és én nem tudok tenni ellene semmit. Örülni kell minden percek, amit a babám velem van, ha az csak 2 hét lesz akkor annyi, ha 12 hét akkor annyi, ha 20 hét akkor annyi, de ezekben a hetekben lehetek boldog, hiszen bármi is lesz a végkifejlet, ezeket a heteket, amiket boldogságban töltöttem nem veheti már el tőlem senki. És legalább idáig eljutottam, legalább e nyit megtapasztaltam, ha egyszer sikerült idáig eljutni újra sikerülne. Ezekkel a gondolatokkal éltem túl az első 1,5 trimesztert.


Aztán onnantól hogy érzem mozogni sokkal könnyebb lett, és amikor a 20. héten 2 különböző orvosnál megcsináltattam a genetikai uh-t, és mindketten azt mondták minden rendben akkor még könnyebb lett. Őszintén az elmúlt 3 év nehézségei már kezdenek is feledésbe merülni, teljesen ugyanolyan váandósnak érzem magam mint bárki más.


A vérhigítót és a Letroxot nagyon sokakanak kell szúrniuk/szedniük úgy is hogy simán teherbe estek. Rengeteg baba született már meg teljesen egészségesen ezek mellett. Én a pajzsmirigy gyógyszer mellett még LDN-t szedtem az első trimeszterben, ennek még kevésbé ismertek a hatásai, de mégse félek, mert tudom hogy ez kellett ahhoz hogy velünk maradjon a babánk. Szükséges volt.


Nem kell tenned semmit. Hidd el, hogy a természet és a tested tudja a dolgát, minden rendben lesz. Ha mégsem az nem a te hibád, te nem tudsz ellene semmit tenni, és ennyi idős terhesen már bármi is lenne semmi köze a lombikhoz, mostmár te is olyan kismama vagy mint bárki más, neked is pont annyi esélyed van a pozitív végkimenetelre, mint a 17 évesnek, akit véletlenül csináltak fel. Tényleg. Hidd el.

2023. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

Az lehet a baj amit fent, pár sor után írtal "nem érzem magam alkalmasnak"

Ezen kellene elgondolkodni. Igy nem lehet hozzáálni a babához. Természetes hogy mindenki fél. Az első lombik mindenkinek az első lombik, full homályban tapogatózás. Az első baba mindenkinek az első baba, senkisem tudja hogy kell csinálni. Bízz magadban. Az ösztöneidben. Az,hogy így aggódsz azt mutatja, hogy szeretnéd a babát. Ez már jó.

Az orvosokban is bízz. A gyógyszerek amiket kaptál, már segítenek a baba megtartásában. A véghigító és az asp.prot. az az azért kell,hogy ne legyen vérsűrüsödés, vagy, trombózis (lehet van rá hajlamod) nekem is kell szedni. Végig kellett a lombik alatt.pajzsmirigy gyógyszert is kell hisz rossz a pajzsmirigyem

Ha ezeket nem szednéd, többet ártanál a babának mint azzal,hogy szeded.

Felesleges mindenen rágodnod. Úgy is úgy lesz ahogy lesz

Viszont az aggódással, negatív gondolatokkal ártasz. Az biztos.

Szóval nyugi. Az egyik nehezén túl vagy. Sok lány nem ilyen szerencsés.

2023. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%

Én is lombikos vagyok, és nekem meg sajnos egy ciszta is lett a méhlepényen. Valószínűleg nekem is utolsó várandósságom, így én inkább úgy állok hozzá, hogy élvezzem ki ameddig lehet :)

Az az igazság, hogy ezt az időszakot akkor is el kell viselni, ha idegeskedsz, és akkor is ha élvezed. Utóbbi sokkal sokkal könnyebb és jobb neked, a babának és a környezetednek is.

Kívánom, hogy kicsit ki tudj kapcsolni kérdező, mert tudom nem megy csettintésre. Próbáld meg lekötni magad, elterelni a gondolataidat.

Légy hálás a babádért <3 Más lombikos nők, akiknek nem sikerül nagyon nagyon cserélnének veled.

2023. nov. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Szia, nyugodj meg kérlek, ugyanilyen szorongós voltam a terhesség alatt, és mióta megszületett a pici csak rosszabb lett. Hidd el, te mindent megteszel érte, minden úgy lesz, ahogy lennie kell! Tudom, hogy nagyon nehéz, de gondolj más dolgokra, hangolódj rá valamire, nekem az picit segített (pl. kerttervezés, ruhák szelektálása vagy akármi amibe bele tudsz feledkezni). Sétálj sokat a friss levegőn, hallgass zenét, youtubeon vannak ilyen nyugtató videók kismamáknak. És ha nem segít, tényleg menj el pszichológushoz mert hidd el, ha megszületik, még jobban fogsz aggódni. Tapasztalatból mondom, nem bántásból. Minden jót kívánok nektek!
2023. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!