Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kutyám rá ugrott a hasamra...

A kutyám rá ugrott a hasamra és nagyon fáj, lehet baja, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A kutyám nem szokott sose ugrani rám, sem a páromra. 5 hónapos golden retriever.

Azonban sajnos idegenekre szokott. És hiába fegyelmezem továbbra is ugrik és az idegenek meg hagyják.

Sajnos most itt volt nálunk egy rokon, akinek nagyon megörült és örömében rám is rám ugrott, a tappancsával egy jó nagyot a hasamra, ahol a baba mozog!!

És most minden lépésnél érzem, fáj. 10 perce történt, de még mindig érzem, hogy ahol a baba van, ahova ugrott fáj.


Már sajnos nagy erő van a kutyában.


Mit csináljak? Menjek ultrahangra? De hát úgy sem látszik gondolom semmi az uh-n:( el vagyok keseredve. :((((( teljesen, már kisírtam a szemem.



Köszönöm, ha leírod, hogy ha voltál hasonló helyzetben, hogy a kutyád/gyereked megrúgott, esetleg máshogy szereztél sérülést.



2023. nov. 9. 11:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan mi baja lenne ennyitől egy magzatnak? Ne viccelj már.
2023. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
89%
Nyugi! Nekem is beleugrott a hasamba a tacskóm véletlenül pedig nagyon nagyon vigyázunk, ha a közelemben van már fogom a hasam, nehogy véletlenül...de megtörtént így is. Én is megijedtem, de ott a hasfal,izmok, magzatburok, magzatviz, ami védi őt! Nekem is fájt a helye utána! Semmi baja nem lesz, ne aggódj, nekem sem lett semmi az ijedtségen kívül :)
2023. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
94%

Konyorgom, gondolkozz egy kicsit.

Vegyel egy lufit amiben van egy alma. Rakd teli vizzel. A lufit rakd egy eros bor taskaba ( ez lesz a hasizom), majd egy eros gumi taskaba. Es igy usd meg a lufit. Mi baja lesz az almanak ??

Autobalesetben is vedve van bent a gyerek , nem lesz semmi baja egy 5 honapos kutya mancsatol.

2023. nov. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
91%

Azért fájt, mert akkor is fájt volna, ha nem vagy terhes. A babának semmi baja se lesz, ne aggódj.


Tesóm akkorát vágódott terhesen, hogy megálltak mellettünk kocsival, hogy rendben van-e minden, és rendben volt. Kolléganőm a felmosott folyosón hasra esett, ott se lett semmi baj.


Próbálj megnyugodni.

2023. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, első baba és biztosan, ha majd lesz egyszer második akkor már máshogy fogom felfogni.

Azóta nem volt panaszom.

Enyhült a fájdalom és inkábbb csak kicsit érzékeny volt utána még ott a hasam.

Az zavart leginkább, hogy pont ahol neki vágódott a lábával, pont utána egyből ott dűlledt ki a hasam, rugdosott izomból a baba, tehát pont ott volt.


Voltam a védőnőnél, mert ma kellett mennem. Meghallgattuk a szívhangját, ő is azt mondta, amit ti, hogy védi a magzatvíz és burok és ne ijedjek meg, szerinte felesleges elmenni ügyeletre emiatt, mert hogy ha lenne is bármi úgybse tudnak vele mit csinálni, viszont szerinte tuti nincsen semmi baj.


Megnyugtatott a válaszaitok is, végül nem mentem ügyeletre. Majd december első hetén mondom a nőgyógyásznak, hogy ez történt és próbálja alaposan megnézni a kisbabàt.

2023. nov. 9. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!