Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismama vagyok,...

Táppénzen lévő kismama vagyok, kirúgtak a munkahelyemről. Ilyet megtehetnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 18:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem rúghat ki.Mond meg neki,hogy bepereled ha kirúg.:)Egyből nem fog szemétkedni veled.Elöszőr nálam is bepróbálkoztak.:)
2010. okt. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

csak sajnos már kirúgott...

már minden papíromat megkaptam.

2010. okt. 20. 18:42
 13/33 anonim ***** válasza:
Helyesen tetted. Holnap mondd meg neki, hogy a Hr-s jól nézzen utána a dolgoknak mert, téged nem lehet kirúgni. Az én cégemnél ilyen nincs ( Hr-s vagyok). Légy bátor és vigyázz a babádra. Sok szerencsét.
2010. okt. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Mivel indokolta a kirúgásod? Mert indoknak is kell lennie. Ne hagyd magad.
2010. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Az volt az indok, hogy nem tudja a távollétem okát, pedig tudta, hogy táppénzen vagyok a terhesség miatt.
2010. okt. 20. 18:47
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzen vagy kirúgtak?? Ráadásul kismamaként??


Hát ilyen a világon nincs! Táppénz ideje alatt nem mondhatnak fel egyrészt, másrészt a várandós nő a fogantatás pillanatától felmondási védelem alatt áll.

Ezt jó lenne a főnőköddel közölni, meg azt is ha továbbra is fenntartja a felmondást mentek a munkaügyi bíróságra. Szépen nézzen utána az ilyen perek kimenetélnek, 90% felett a munkavállaló nyeri a pert, a munkaadó meg fizetheti a perköltséget és a munkavállaló teljes bérét visszamenőleg! Ha neki ez jó hajrá!


Menj be a legközelebbi munkaügyi kp-ba és kérj segítséget a per indításához! Ne hagyd magad!

2010. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Tudta, hogy terhes vagy?

Mert ha nem, akkor hivatkozhat erre... ha viszont tudta, akkor egyértelmű nyerő ügyed van a munkaügyi bíróságon.

Minél hamarabb vedd fel a kapcsolatot egy ügyvéddel!

2010. okt. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
18:50-es, igen tudta, hogy az vagyok és még örült is neki.....
2010. okt. 20. 18:51
 19/33 anonim ***** válasza:
Szia! Ez felháborító! Ne hagyd magad! Hiszen ezután is kell valamiből élnetek (még ha a Párod dolgozik is)! Érdeklődj utána! Hány hetes vagy?
2010. okt. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
18 hetes vagyok
2010. okt. 20. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!