Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen lévő kismama vagyok,...

Táppénzen lévő kismama vagyok, kirúgtak a munkahelyemről. Ilyet megtehetnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 18:05
1 2 3 4
 21/33 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
100%

Ajánlott olvasmány a főnöködnek a Munka Törvénykönyve... "

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság időtartama alatt. (Mt. 90. § (1) bekezdés)" Én is harcoltam már munkáltatóval, igaz nem ilyen ügyben, de végül nekem lett igazam. Ne hagyd magad, sok pénz múlik rajra.

2010. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
...és nagyon kétségbeesett, elkeseredett :(
2010. okt. 20. 19:09
 23/33 anonim ***** válasza:
66%
egyértelmű, munka ügyi bíróság...elég szép pénzt leakaszthatsz magatoknak:). Nem teheti meg. Ezért csúnyán megüti a bokáját! Én most megyek vissza gyedről, és engem sem rúghat ki még!
2010. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Csak egy kérdés.

Határozott vagy határozatlan a munkaszerződésed? Mert határozott esetén kirúghat, illetve csak annyi hogy nem hosszabbítja meg

2010. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Azonnal irány a munkaügyi biróság. Nehezen fogja előadni, hogy nem tudta, hogy terhes vagy... 18 hetesen... Jól körberöhögik majd és egy csomó pénzébe is kerül majd a dolog.
2010. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Hahatározott munkaidejű szerződésed volt, és lejárt, nem köteles meghosszabítani. Azaddig szólt. Ha még nem járt le, akkor nem szüntetheti meg.

Másik lehetőség, amivel itt eddig senki nem foglalkozott, hogy ha megszűnik a munkahely, jogutód nélkül. Tehát ha az az allás, amit betöltöttél,megszűnik, tehát senki nem kerül a "helyedre", szintén olyan ok, amitől a terhesség nem véd. Természetesen erre a más munkakörbe való helyezés orvoslás lehet.

Szóval sajnos nem mindenható a terhesség alatti védelem sem. És ügyes munkáltatók ki tudják használni. :-(

2010. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Utolsó olvashatna: több éve ott dolgozik és az indok, hogy nem tudta a távollét okát. Nem megszűnt a munkaköre és egyéb okosságok...
2010. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Igen, már több éve dolgozom/tam ott, tehát már nem határozott idejű volt a szerződésem, nem is szűnt meg a cég.
2010. okt. 21. 14:39
 29/33 anonim ***** válasza:
Én most a 18. héten vagyok, és a 8. hét óta itthon vagyok táppénzen. Mielőtt táppénzre vettek volna, utána néztem, hogy mi a helyzet ilyenkor.Igazuk van az előttem szólóknak. Ha határozatlan idejű a szerződésed, és nem voltál próbaidős, akkor nem rúghatnak ki. Ha a munkáltató állítja, hogy nem tudta, miért vagy táppénzen, az sem nagy probléma, mert a fogantatás pillanatától védett vagy. Már akkor védett vagy, mikor még te sem tudod, hogy jön a baba.
2010. okt. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
49%
Az mind szép és jó amit eddig leírtak, de én sajnos úgy tudom, hogy nemrég megváltoztak az erre vonatkozó törvények, táppénz alatt is elküldhetik az embert és akkor is ha terhes. Viszont az ellátások így is járnak, akkor tulajdonképpen nem vesztesz semmit, mert az sem jobb ha akkor rúgnak ki közvetlen miután visszamész dolgozni.
2010. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!