Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amikor közlöm valakivel, hogy...

Amikor közlöm valakivel, hogy a 4. gyereket várom, akkor elég furcsán néznek rám az emberek. Más többgyermekes anyuka is szenved ettől az érzéstől?

Figyelt kérdés
Mindegyik tervezett gyerek , akartam őket és még szeretnék többet is ,ha birom egészségileg.
2009. jan. 3. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Én csak gratulálni tudok és minden elismerésem! :-) Amúgy értem a kérdésedet, nekem ugyan még csak egy kislányom van, de szeretnénk kistesókat, 2-t, 3-at, ahogy sikerül.:-)Ha valaki megkérdezi, hány gyereket szeretnénk és rávágjuk, hogy legalább hármat, akkor ránk is furán néznek. A mai világban nem divat anyának lenni, mert akkor hol marad a karrier? Nos én semmiért se adnám a gyerekemet, szerintem semmi nem ér annyit, mint ő, gondolom, ha többen lesznek, csak fokozódik ez az érzés.

Szóval ne törődj senkivel, gondolj arra, mennyivel szegényebbek ők!

Sok boldogságot a picurokhoz!

2009. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is a 4. gyermekemet várom,nekem azt szokták mondani,hogy bátrak vagyunk a párommal.Szerintem ez nem anyagi kérdés,legalább is nem kéne,hogy az legyen.Az emberek többsége mégis úgy gondolja,hogy manapság nagyon nehéz egy gyereket eltartani,ezért nem kellene vállalni.Valóban nem könnyű,de én hiszem,hogy szeretettel és türelemmel szerényebb körülmények között is boldog gyerekkora lehet mindegyik porontyunknak.
2009. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is gratulálok! Én is nagy családot szeretnék (remélem teljesül majd egyszer)és sok erőt, boldogságot kívánok neked és ne foglalkozz az ostoba emberekkel. :)
2009. jan. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
En masodik gyerekemet varom de nalam mas a problema :a korom .38 eves vagyok es mar hallottam olyan beszolast mastol hogy:na ez most anyja vagy nagyanyja akar lenni annak a gyereknek?En ezert izgulok egy kicsit hogy mit fognak szolni az emberek hogy egy tiz eves gyerek utan jon a pici?Neked (a paroddal egyutt)csak gratulalni tudok!Addig amig az ember kepes ugy gyereket vallalni hogy ne szenvedjen szukseget se a gyerek se a tobbi csaladtag,csak gratulalni lehet!
2009. jan. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szeretnénk több gyereket (nálunk is a minimum 3), még csak az elsőnél járunk, ő fél éves. 6-an vagyunk testvérek, 2 testvéremnek 5-5 gyermeke van, kettőnek meg 3-3. Az utóbbiak is szeretnének még. Boldogok vagyunk ilyen nagy családban. Csak az ítélhet el, aki ugyanilyen körülmények között él, s nem tetszik neki. Ilyet meg úgyse találsz. A többi véleménye nem számít. Ne foglalkozz velük.
2009. jan. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is 4-en vagyunk tesók.Miért ne vállalnád,ha anyagilag,lelkileg felvagy készülve rá!

Nekem eddig egy lányom van,még egy babócát szeretnénk és annyi.Sajnos az anyagiak miatt mi nem vállalhatunk többet.

Neked gratula,sok szerencsét,jó egészséget,hogy feltudd nevelni a gyerkőceidet!Minden jót!!!!

2009. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szívből gratulálok!

Testvéremnek is 4 gyermeke van 3 lány, 1 fiú. Amikor megtudtuk, hogy állapotos a negyedikkel, bevallom nagyon aggódtam. Mostanára viszont elszállt minden aggodalmam, hiszen látom, hogy (bár szerényebb körülmények között) mekkora szeretetben, összetartásban élnek. Öröm rájuk nézni és igenis büszke vagyok a Nővéremre!

2009. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Eggyetértek azzal . hogy a mai világ nagyon anyagis.

Szerintem sem ettől kellene függnie , hogy ki hány gyermeket vállal. Mi sem élünk nagy lábon , de megvan minden , ami csak szükséges a boldogsághoz. Van fedél a fejünk felett , megvan a napi ennivaló , nekünk ennyi elég. Ha előről kezdhetném , akkor sem csinálnám másként, sőt előbb kezdtem volna , mert már lassan kifutok az időből.

Egyébként szívesen leveleznék privibe hasonló nagycsaládosokkal!

2009. jan. 3. 12:51
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is 4 gyerkőcöm van.Nagyon meg tudlak érteni ,én is kaptam hideget ,meleget egyaránt.Sőt volt olyan aki megkérdezte hogy teljesen normálisnak érzem-e magam.Akkor nagyon rosszul esett,ma már csak nevetek rajtuk!Imádom a gyerekeimet,és ők is egymást!Ja egyébként 15,11,7évesek a picurkám pedig 6 hós.Egy másodpercig sem bántam meg hogy megszültem Őket.Az igaz hogy nem úgy van nálunk mint olyan helyen ahol csak 1 gyerkőc van.Itt mindent osztani kell ,de szerintem ez nem baj.Soha nem önzők,mindig gondolnak egymásra.Így is megvan mindenük és nem nézik sóvárogva a többieket.Az a baj hogy sokan úgy gondolják hogy ahol több gyerek van ,azok a családok teljesen lecsúsznak.Tényleg nehéz ,sok lemondással jár,de ezt az ember elfelejti rögtön ahogy végignéz rajtuk.Szerintem ne foglalkozz senkivel!Élvezd minden pillanatát a babavárásnak és a gyönyörű nagy családodnak!
2009. jan. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a negyediket várom a "nagyok" 13,10 és a legkisebb 2 és fél éves mind kislány most kisfiunk lesz. Én is nagyon gyakran megkapom hogy de bátrak vagyunk meg hogy fogjuk bírni? Nos köszönöm jól vagyunk és imádom a gyerekeimet szerintem aki el tud tartani 3,4 vagy akár öt gyereket is és jól érzi magát anyaként és háziasszonyként otthon, támogatja a párja, az miért ne vállalhatna több babát hiszen a nők erre (is) vannak programozva:)!

Gabi

2009. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!