Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is teljesen tönkre tett...

Mást is teljesen tönkre tett a terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kezdődött magas tsh-val és 8-as tsh-ra teherbeesés után syntroxint kezdtem szedni vetélés elkerülése miatt.

Azóta minden szuper volt. Boldogan éltem meg minden percét, mindennap énekeltem a kisfiamnak és simogattam.

Most 31 hetes vagyok és teljesen tönkre ment a vèrképem egyik hétről a másikra. A májfunkcióm felborult. Aminek 40 alatt kellene lennie az 240 stb.

Epekövességre utaló jeleim lettek. Iszonyatosan elkezdtem viszketni mindenhol és szinte vörös, büdös lett a vizeletem.


Kiderült terhességi májbetegségem, epepangàsom lett.


Elkezdtem szedni rá a gyógyszert, de borzasztó a kedvem, már hallani se akarok arról, hogy terhes vagyok vagy hogy hogy vagyok. A kisbabám mozog, de már nem merek koncentrálni rá, csak szomorkodom, ahelyett, hogy simogatnám a hasam.


Mindig is sok babát szerettünk volna a párommal. Már most ott tartok, hogy elment az életkedvem, mert félek ennek is a végétől.


Elvileg növekszik az esély arra, hogy a baba elhaljon ezért 36 hetes indításon gondolkozik az orvos.


Őt is féltem és sajnos már most magamat is nagyon. Este már úgy fájt a gyomrom, hogy sírni tudtam volna és iszonyatos hányinger gyötört.


Ti hogy éltétek meg, hogy tudtátok elfogadni a helyzetet, hogy pl. Nem volt probléma mentes terhességetek? Ezután hogy lehet nyugodt szívvel tesót vállalni?



25 éves vagyok. Egészségesen étkezem. Nem cigiztem, ittam alholt életemben, nem is ettől alakul ki ez. Sose volt semmi bajom és a családban se volt erre példa. Megfelelő súlyom is van, csak 7 kg-ot híztam, odafigyeltem magamra.



dec. 30. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%
Nálad NEM a terhessség a probléma, hanem az, hogy az "egészségesen étkezés" nem az, csak azt hiszed, és a többi problémád is megvolt, csak nem vizsgáltattad ki magad, ezért nem derült ki elöbb.
dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem toxémia? Figyelgetik azért a májfunkciód? Nekem is így elszállt a végén,gyomorfájdalom ami később már a lapockámba is sugárzott,hányinger,majd hányás a végén és hellp sy. miatt szállt el a vérképem,májfunkcióm. Utána a vérnyomás is jött vele. Szerencsére időbe észrevették és egészségesen megszületett. Azért azt nézegesd inkább. Hogy viseltem? Nehezen,mert az eleje óta minden hónapba jött valami plusz. Minden hónapba 1-1 fertőzés,egy kinyílt méhszáj,egy rövidülés,egy vesegörcs,stb. Végig hánytam mellé majdnem a 9 hónapot is,az is gyötört. A vizesedés,keményedés brutálisan hamar jött. Közbe az összes barátnőm,aki velem egyidős volt problémamentes nyugodt terhessége volt. Én is nagyon szerettem volna egy ilyet,de kárpótolt a kislányunk érte. :) Érte újracsinálnám újra és újra is. :D
dec. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

26 hetes vérképemen nem volt egy csillag sem, a májfunkciók tökéletesek voltak. 5 hét telt el és sajnos most a napokban kezdődött a tünet, a borzasztó viszketés a kezemen, lábamon, törzsemen, amiből tudtam, hogy baj van és be is igazolódott a vérkép miatt.

Most fogok majd gyomorkímélő, májkímélő diétát keresni, könyvet venni, hisz nyilván eddig sose volt ilyen bajom. Régen is terhesség előtt is csináltattam évente 1x vérképet és nem volt gondom, májfunkcióm tökéletes volt mindigis.

Köszönöm a második válaszolónak, hogy megosztottad velem a tapasztalatodat. :)

dec. 30. 10:05
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
2# vagyok. Nekem se volt soha bajom vele. Azelőtt másfél héttel volt egy tökéletes vérvételem a terhesség alatt is,csillag nélkül,másfél hétre rá a rosszullétnél már 200 feletti értékek a semmiből. Sajnos bármikor változhat pár napra rá is. :( Utána pedig amikor már kint volt a lányom,kb 5 óra alatt visszament az összes elszállt értékem a normálisra. Azóta is újra tökéletes,lekopogom.:D De figyelik biztosan. Kitartást!
dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Az epepangás borzasztóan veszélyes. Közelìtsd meg onnan, hogy legalább időben kiderült, be lehetett avatkozni, ez pedig szerencsés eset. És már nem sok van hátra.

Kitartás!

dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy kizárólag a terhesség, de igen. Sajnos, volt már egy vetélésem idén. Eredetileg mindig több gyereket akartam, de a korom miatt az is csoda lenne, ha egyet sikerülne szülnöm. De pont mostanában gondolkodtam azon, ha fiatal lennék, se hiszem, hogy még egy terhességet be mernék vállalni, ha sikerül eljutnom egy szülésig.

Az előzmények miatt alapból paragép vagyok az első perctől. Még 7hetes sincs, normál terhesség megállapításon se voltam, de az ügyeletet már 3x megjártam. Sokat kell pihennem, szinte mindig fekszem és minden nap megy a rettegés, vajon a mai napot is túléljük-e, fejlődik-e egyáltalán. Közben van egy ritka betegségem, amivel senki nem foglalkozik. Ne gondoljam már, hogy majd decemberben dolgozni fognak. Annyit tudok, hogy gyógyszert nem szedhetek rá most, úgyhogy állandó fájdalom. Nem tudom, él-e még, akiért ki kell bírnom.

dec. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6# Ez sem egyszerű!:( Olvastam egy kérdésed,nagyon szorítok biztosan. 5#-nek igaza van,kiderült és így tudják kontrollálni.
dec. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nagyon bíztató, hogy terhesség után helyre állhat az érték. Félek nagyon emiatt is meg a baba miatt is. Én nekem másabb, mert érzem a babát. Mozog, tudom, hogy él, de belegondolni, hogy bármi bajt okoz neki. Bele nézek a tükörbe és látom, hogy a nyelvem teljesen kisebesedett. Elmegyek wc-re és a vizeletem narancssárga pedig napi 3 l màr a minimum alacsony testsúlyom mellett. Tegnaptól a gyomrom folyamatosan fáj. Gondolkodtam, hogy normaflore-t elkezdem inni. :( nem tudom lehet -e, ezt meg kell majd kèrdezzem.

A tenyeremmel bármihez érek ég, amivel érintkezik.

Folyamatos viszketés az egész testemen.

Hányinger érzése a gyomrom fájdalma miatt.

Életemben nem gondoltam volna, hogy ilyen lesz velem.:(

dec. 30. 11:43
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Ihatsz normaflore-t, de ilyen tünetekkel én biztos nem otthon ülnék, hanem az ügyeleten.
dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9# Mondjuk igen,vagy a dokinak megemlíteni,itt lehet súlyos tünet is azért a gyomorfájdalom,sajnos.
dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!