Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is teljesen tönkre tett...

Mást is teljesen tönkre tett a terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kezdődött magas tsh-val és 8-as tsh-ra teherbeesés után syntroxint kezdtem szedni vetélés elkerülése miatt.

Azóta minden szuper volt. Boldogan éltem meg minden percét, mindennap énekeltem a kisfiamnak és simogattam.

Most 31 hetes vagyok és teljesen tönkre ment a vèrképem egyik hétről a másikra. A májfunkcióm felborult. Aminek 40 alatt kellene lennie az 240 stb.

Epekövességre utaló jeleim lettek. Iszonyatosan elkezdtem viszketni mindenhol és szinte vörös, büdös lett a vizeletem.


Kiderült terhességi májbetegségem, epepangàsom lett.


Elkezdtem szedni rá a gyógyszert, de borzasztó a kedvem, már hallani se akarok arról, hogy terhes vagyok vagy hogy hogy vagyok. A kisbabám mozog, de már nem merek koncentrálni rá, csak szomorkodom, ahelyett, hogy simogatnám a hasam.


Mindig is sok babát szerettünk volna a párommal. Már most ott tartok, hogy elment az életkedvem, mert félek ennek is a végétől.


Elvileg növekszik az esély arra, hogy a baba elhaljon ezért 36 hetes indításon gondolkozik az orvos.


Őt is féltem és sajnos már most magamat is nagyon. Este már úgy fájt a gyomrom, hogy sírni tudtam volna és iszonyatos hányinger gyötört.


Ti hogy éltétek meg, hogy tudtátok elfogadni a helyzetet, hogy pl. Nem volt probléma mentes terhességetek? Ezután hogy lehet nyugodt szívvel tesót vállalni?



25 éves vagyok. Egészségesen étkezem. Nem cigiztem, ittam alholt életemben, nem is ettől alakul ki ez. Sose volt semmi bajom és a családban se volt erre példa. Megfelelő súlyom is van, csak 7 kg-ot híztam, odafigyeltem magamra.



dec. 30. 09:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én a vérnyomást is nézegetném magamnak a biztonság kedvéért.
dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kb 2 hét különbséggel szült mint én. Neki is epepangása volt és az a jó ha észrevették nálatok. Nála úgy volt, hogy a gyógyszer mellett folyton ellenőrizték az értékeket és amint rosszabb lett indították a szülést. A kisfia egészséges lett. Mivel 32 héten fedezték fel kapott tüdőérlelő injekciót, ha esetleg koraszülött lenne a baba.

Szerintem nyugodtan beszélj a babádhoz és próbálj pozitív lenni. Hidd el rosszabb lenne, ha nem kezelnének, és ez elég gyakori probléma terhesség esetén.

Kitartást!

dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de szerintem attól semmi sem lesz jobb és semmi sem fog megoldódni, hogy keseregsz és arra keresed a választ, hogy más hogyan élte meg a terhességgel kapcsolatos problémáit és, hogy így hogy lesz testvér. Mindenki másképp éli meg, a testvér téma pedig még bőven ráér, még ez a gyerek sem született meg.

Én azt nem értem, hogy hogy lehetsz még otthon… A szobatársam pontosan emiatt a betegség miatt fekszik bent mellettem a terhespatológián már 3. hete. Folyamatosan vizsgálják a vérét, a vizeletét, hetente egyszer epesav szintet néznek ki, 24 órás vizeletgyűjtés is van neki hetente, napi 3x szívhang keresés, napi 1 NST, heti 2 UH. Ezek a minimumok ennél a betegségnél. Ugyanis alattomos, bármikor megtámadhatja és leállíthatja a baba szívét, folyamatos kórházi kontroll szükséges.

Nincs orvosod, aki érdemben foglalkozna ezzel? Nem értem…

dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó:

De van még hozzá magán orvosom van, akinek 25 ezret fizetek 5 hetente.... :///

(Borsod megye)

Most pénteken derült ki magán nőgyógyászom pont ügyelt a kórházban és beutalt vérvételre egyből miután hívtam, hogy viszketek. Epesav mérést is kért, de azt a vért felküldték Debrecenbe! És nem jött meg az eredmény még, hiszen hétvégén senki sem értékeli ki, meg gondolom jan.1-jén sem fogják.

Sajnos nem mondta a doki, hogy ilyen rendszerességgel lennék nézve.

Pénteken kell visszamennem kontroll vérvételre, akkor fog el telni 1 hét gyógyszer szedés.

Akkor megint kérem tőle, h epesav mérés legyen, amit küldjünk fel Debrecenbe, de annak majd megint az eredményére várni kell.

:(

Fel sem merült, hogy befektet vagy megultrahangoz vagy bármi.

dec. 31. 06:05
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a kórházba! Onnan haza se engednek ilyen tünetekkel
dec. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Pénteken a kórházban voltam. Elmondtam a gondom. Látták az értékeim, azt mondták szedjem a gyógyszert, 1 hét múlva kontroll.
dec. 31. 16:11
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hogy vagy azóta? Szerintem elég aggasztó volt, amiket írtál, remélem minden rendben. Orvoshoz mikor mész legközelebb?
jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Azóta is viszketek, csak esténként.

Eléggé depis lettem.

Ettem lencsefőzelékety de már azt se ehetem meg, mert nagyon fájt a hasam tőle. Nem ehetek semmi hüvelyeset, olajosat, paradicsomos dolgot. Nagyon szomorú vagyok, mert már nem tudom mivel etessem magamat és a babámat.

A kontroll vérvétel pénteken lesz.

Pénteken

jan. 3. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!