Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ment az agyadra az...

Mennyire ment az agyadra az anyaság?

Figyelt kérdés

Előre félek, hogy olyan anyuka leszek, mint az ismerőseim nagy része, akik szerintem szörnyen idegesítőek. Gondolok itt azokra, akik minden nap posztolják a babát, pár hónapos gyerek képéhez odaírják, hogy "boldog névnapot kicsi szerelmem", nem igazán értem mi értelme online felköszönteni egy babát. A másik, amit észrevettem és nem értek mikor többesszámba beszélnek a gyerekről "4 hetesek vagyunk", "jön a fogacskánk", "fáj a pocink". Sok nőnél látom, hogy szülés után elmegy az eszük, és már nem önmaguk, ők onnantól csak anyák, semmi más. A szomszédunk még a haját is levágatta, és azzal indokolta, hogy egy anyukának nem illik a hosszabb haj, mert sok időt elvesz a babától, míg pl.megszárítja.

Erről beszélgettünk sógornőmmel, és szerinte ezt csak most gondolom így, ha megszületik a babánk az én agyam is el fog valamennyire menni, mert ez így normális, hogy beszűkül a világ, és a gyerek körül forog minden gondolat. Ez valóban így van?


jan. 1. 13:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
23%

Ha nincs segítséged és a gyerek vagy ordít vagy a kezedben van, te sem fogsz fél órát hajszárítással tölteni, inkább levágatod

Jah, akkor végül is igen, nekem is az agyamra ment az anyaság

jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően egy baba hatalmas változás az életben. Előtte egy szabad ember vagy, utána meg ott van egy baba, akit a nap 24 órájában el kell látni.


Nyílván nem egészséges teljesen beleőrülni az anyaságba, de a másik véglet se jó, ahol nem foglalkozol eleget a babával. Az első gyereknél sokan nehezen találják az aranyközép utat.

jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem az anyaság készített ki hanem az, hogy nem aludtam eleget. Ami összefügg természetesen a babával, de olyan szinten nem voltam, hogy posztolgassak mindent, azelőtt se csináltam meg most se, mert nem szeretek ilyesmit. Amúgy ha kérdezték mi újság, van-e már foga stb. akkor elmeséltem és kész.
jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Szia, sokan ráérnek gyakorolni, de a hajukra nincs idejük? 😀 Nem, nem megy el mindegyiknek az esze.
jan. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ha alapvetően nem vagy ilyen beallítottságú, nem fogsz drasztikusan megváltozni.

Pl en meg azt nem értettem mi a francért kell kiposztolni a a 3D ultrahangos képet, a kutyat nem érdekli, mindenki csak illendőségből lájkolja és irja oda hogy "de cuki". Szóval én is kaptam egy rakas képet a kislányomról, ami nekünk nagy élmény és csodalatoa, de nem raktam ki, mert továbbra is ugyanaz maradt a véleményem.

Nekem is van egy két baratnőm, akiknek elment az esze és ha róluk kérdezek valamit, mindig beleszővik valahogy a gyereküket és végül róluk lesz szó és ez baromira idegesítő ezért mar nem is keresem őket, mert másról sem tudnak beszélni, de ők alapvetően évek óta vágytak az anyaságra és látszik, hogy soha más körül nem fog forogni már az életük, csak a gyerekek körül és megszünt nekik létezni más ezen a vilagon.

jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
36%

Tköm tele vele.


Másrészt aki igazán komolyan veszi, az nem fog ráérni posztolgatni a facén..

jan. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
53%

Szia. Én most vagy 31 hetes. És ahogy az ötös válaszoló írta kell hozzá egy beállítottság szerintem is.

Úgy gondolom hogy én se leszek olyan akinek minden gondolata csak a gyerek körül jár és más megszűnik létezni nekem.

Kezdjük ott hogy szerettem volna gyereket de nem voltam ráfüggve hogy minden gondolatom csak ez legyen. Ennek a "számlájára" írom azt hogy elsőre sikerült.

Akkor szokták kérdezni tőlem hogy beszélek e hozzá meg ilyenek, hát én egyáltalán nem szoktam mert nem vagyok olyan "fajta" (pont az akikről szó esett hogy minden gonolat csak a baba). Nem szoktam hasat simogatni se, nem szoktak rátenni a kezem. Nyilván ha mozog este vagy valami mikor fekszek akkor oda teszem a kezem de ennyiben ki is merül nekem. Nem gondolok rá egész nap.

És eleve NEM akarom hogy csak róla szóljon minden gondolatom meg egyéb dolgok, semmiképpen nem akarok ősanya lenni és nem is leszek. Ugyanúgy fogok én időt tartani hisz a gyereknek van apja is. Nem csak magamnak szülöm hanem a férjemnek is ugyanúgy.

Sokan az ismerős körökből (anyukák) már azon fennakadnak hogy nem zabálom végig a terhességem és nem hagyom hogy elhízzak végtelenségig, "nem adok meg mindent a babának" címszóval illetnek.

jan. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Nekem még csak a terhesség ment az agyamra.😁 Egyértelmű, hogy első a baba, a második is és a harmadik is. Csakhogy ez együtt jár némi aggodalommal és korláttal. Nem, mehetek, nem látogathatom meg, nem cipelhetem, nem kelhetek fel, nem ehetem, nem ihatom, nem szívhatom, nem edzhetek. De miééééért??? Azért, mert a baba az első! Csak te ezt még nem tudhatod, csak azt, hogy NEM TE! Állandó konfliktus forrás.
jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
46%

Automatikusan tobbesszamban beszelnek a kisfiamrol, nem tudom ez hogy jon, de figyelek ra, mert oszinten engem is idegesit! De meg is igy jon, csak nagyon figyelek.


Egyszeruen teljesen megvaltozott az eletunk, amiota megszuletett a kisfiam. O all most jelenleg a kozpontban, de nem hinnem, hogy ettol elment volna az eszunk. Ha a ferjemmel kettesben vagyunk peldaul, akkor is szeretunk a gyerekrol beszelni, nem tudjuk ot teljesen kizarni es csak magunkkal foglalkozni.

A hajam en is levagattam valamennyire, de azert, mert kihullot a fele szules utan es ha rovidebb, tobbnek tunik. Ennyi volt az oka.

Facebookra mondjuk nem posztolok, azt se osztottam meg, hogy terhes voltam es hogy megszuletett. Nem hasznalom, nem erdekel.


De igen, jelen pillanatban a gyerek korul forog a vilag, de 8 honapos konyorgom, mi pedig szeretjuk ot.

El kene mar varni, hogy onallo legyen en meg szarjak ra es eljem az eletem, mintha itt se lenne? Ez nem volna tul jo a gyerek szempontjabol.


Azt gondolom, hogy akkor vallalj gyereket, ha ezt az itelkezo, mindent jobban tudok magatartast le tudod vetkozni. Mert te is kerulhetsz meg ilyen helyzetbe es ez az egesz gondolkodasmod gaz.

Konnyu kivulallokent megmondani a tutit.

jan. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%

Ezek szerint nekem nem ment el az eszem.

Én nem posztolgatok, beszéltem igy a babával/babáról. Pedig 2 gyerekek is van.

A hajam is mindig megszáritottam, a kávét is melegen ittam napi 2x.


De ettől függetlenül valóban 0-24órás kőkemény munka az anyaság. Rengeteg lemondással.

jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!