Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felnevelni vagy elvetetni a...

Felnevelni vagy elvetetni a nehezebb?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, az apja hallani sem akar a gyerekről. Mindig abortusz ellenes voltam, úgy érzem nagyon megviselne lelkileg. Viszont egyedül vagyok, a családom támogat, de még van pár évem az egyetemből és a korábbi céljaim sem szeretném feladni. Valamiért azt érzem nehéz feladni az eddigi életem és nem ilyen kapcsolatba terveztem gyereket szülni...

2023. júl. 25. 16:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%
Bármelyiket is választod megbánod hogy nem a másik mellett döntöttél. Ezt így nem lehet definiálni melyik nehezebb v könnyebb
2023. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
11%

Én nem ölném meg. Van egy munkatársam aki azt mondja, minden egyes nap úgy ébred hogy az abortált gyerekére gondol.

Az abortusz életed legrosszabb döntése lesz, amit nem tudsz megváltoztatni.

Ha végképp nem akarod akkor szüld meg, add örökbe, ezzel valakinek a legnagyobb álmát váltod valóra.

Egy év hihagyás nem a vilàg.

2023. júl. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%
Felnevelni
2023. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen felnevelni. Megszülni és örökbe adni pedig mindennél rosszabb.
2023. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
76%
100%ban egyetértek a 4es válaszolóval. És az abortusz még mindig nem gyilkosság, lépjünk már túl ezen a f@szságon.
2023. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
25%

Elvetetni.

Inkább jobb fel nevelni

2023. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
85%

Én nem tudnám elvetetni, de ez rajtad nem segít. Az biztos, hogy sokkal nehezebb és drágább a gyereknevelés, mint gondoltam volna valaha. Engem ott hagytak, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Házas voltam, tervezett gyerek volt, csak nekem nem tűnt fel, hogy a férjem már más után csapja a szelet. Igaz, hogy én nem egyetemista voltam, de nagyon gyorsan egyedül maradtam és erősnek kellett lenni ahhoz, hogy egyedül meg tudjak mindent oldani.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, kitartást, bárhogy döntesz is.

2023. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nehéz, nyilván az abortusz is megvisel, nem egy olyan dolog ami után másnap már röhögcsél az ember, mintha semmi sem történt volna. De a gyereknevelés sem egyszerű, pláne egyedülállóként, egyetemistaként (ellehet végezni ugyan terhesen meg baba mellett, ha nagyon akarod. De az kőkemény. Igaz én második diplomát csináltam kisbaba mellett, még úgy is nehéz volt, hogy az apja mindenben kivette a részét és támogatott), 0 munkatapasztalattal 2-3év múlva munkát keresni, olyan országban ahol egy kisgyerekes anyát nem szívesen vesznek fel, mert sokat kiesik ha beteg a gyerek... Ha nincs munkahely ami visszavár akkor baromi nehéz, pláne olyat ahol hozni vinni tudod a gyereket.
2023. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
85%

Az elsővel értek egyet. Ez egy olyan helyzet amiben bármit választasz azt fogod gondolni (lehet hogy nem egyfolytában de gyakran), hogy rosszul döntöttél.

Mivel még nincs gyereked így ha abortuszellenesként elveteted, bűntudatod lesz, és azt fogod gondolni hogy hát más is megoldja, neked is ment volna stb.

Ha megtartod szembesülni fogsz a rideg valósággal, ami nekem is sokkal rosszabb volt mint képzeltem pedig alapból nehézre készültem.

Anyagilag is nehéz, de lelkileg és fizikailag is az. Engem nem hagyott el a férjem mégis sokszor azt gondolom hogy nem kellett volna bevállalnom. A lehetőségeim is lekorlátozódtak pl tanulásban is. Nem tudom kire bízni ameddig elmennék, de online se jó, mert akkor is figyelnem kell rá. Munka világában is hátrány ha nő vagy és gyereked van.

Az örökbeadás elméletben jó megoldás, de kizártnak tartom hogy könnyebb lenne lemondani egy kihordott gyerekről. Vagy hogy aki örökbead kényszerből az ne kelne minden nap ezzel a gondolattal. Lelkileg nagyon nehéz lehet ez is.

2023. júl. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
82%
Abortuszom volt. Szakítottunk volegenyemmel előtte mert megcsalt, ez a hír pedig nem erdekelte. Egy percig se bantam meg. Nem akartam ilyen apától gyereket. A gyerek megerdemli a jó apát. A gyerek. A 8 hetes magzat nem érez, nem gyilkossag elvetetni. 6 év telt el, van már gyermekem. Boldog hazassagom. Ez így jó.
2023. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!