Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ment az agyadra az...

Mennyire ment az agyadra az anyaság?

Figyelt kérdés

Előre félek, hogy olyan anyuka leszek, mint az ismerőseim nagy része, akik szerintem szörnyen idegesítőek. Gondolok itt azokra, akik minden nap posztolják a babát, pár hónapos gyerek képéhez odaírják, hogy "boldog névnapot kicsi szerelmem", nem igazán értem mi értelme online felköszönteni egy babát. A másik, amit észrevettem és nem értek mikor többesszámba beszélnek a gyerekről "4 hetesek vagyunk", "jön a fogacskánk", "fáj a pocink". Sok nőnél látom, hogy szülés után elmegy az eszük, és már nem önmaguk, ők onnantól csak anyák, semmi más. A szomszédunk még a haját is levágatta, és azzal indokolta, hogy egy anyukának nem illik a hosszabb haj, mert sok időt elvesz a babától, míg pl.megszárítja.

Erről beszélgettünk sógornőmmel, és szerinte ezt csak most gondolom így, ha megszületik a babánk az én agyam is el fog valamennyire menni, mert ez így normális, hogy beszűkül a világ, és a gyerek körül forog minden gondolat. Ez valóban így van?


jan. 1. 13:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
82%

Én értem a kérdést. A környezetemben van egy rakás intelligens, tanult, önálló nő, akiket a szülés után mintha lobotomizáltak volna és ez elég ijesztő.

Nekem a legparábbak az ilyen Kismamablog meg Cukimamik szintű FB oldalak, amik néha bekúsznak a látókörömbe, ahol az anyukák büszkén dagonyáznak az ilyen 'èn sem mostam hajat, mióta gyerekeim vannak' meg 'az agyam már sosem lesz a régi, haha' kontentben.

jan. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
79%

21) azok az oldalak tényleg a legalja. Olyan anyukáknak van, akiknek a teljes személyisége azon 'mártírkodni' (idézőjel, mert élvezik), hogy csak a gyerekből áll az életük. 'Jaj hát ő 8 éve nem volt sehol a kisbolton kívül és 9 éve nem aludt át egy éjszakát sem, de hát mit lehet tenni, ha rá édesanyaként ekkora nonstop szükség van otthon' 🙏 Bónuszként ezek a nők szedik szét bármelyik másik anyukát a legpiszlicsárébb dolgok miatt.

Szóval hogy a kérdésre is válaszoljak, igen, sok nőnek teljesen az agyára megy az anyaszerep és megértem, ha valaki fél ettől gyerekvállalás előtt.

jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
35%
Biztos hogy van ilyen is, de pl én olyan kismamát is ismerek, aki vállalkozó, szülés után 2 héttel már ugyanúgy intézte a dolgait, jött ment, ugyanolyan csinos volt mint előtte, aki nem ismerte meg se mondta volna róla, hogy most szült.
jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
21) nálunk a családban is van ilyen.. öcsém felesége lánykorában sem volt a legélesebb kés a fiókban, de brutális, amit a 'babóca' kihozott belőle. Teljesen infantilizálta magát, szó szerint képtelen felnőtt módjára kommunikálni - mondjuk eleve nem is lenne miről, mert a világon semmi nem érdekli már a gyereken kívül. Emellé éDeSaNyAkÉnT felvett egy ilyen ájtatos, szentséges viszonyulást a világ dolgaival szemben: ha valaki pl szóba hozza a háborút / válságot / bármit, kizárólag az érdekli, hogy mi lesz a gyerMekekkel (mindenki más megdögölhet). Nem volt egyszerű a családi karácsony 😅
jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Elnézést, senkit sem akartam megbántani a fogalmazással, de tényleg nagyon sok ismerősömnél tapasztalom ezt a változást szülés után. Olyanoknál is, akik a baba előtt teljesen normálisan álltak a dolgokhoz, ezért is féltem úgymond magam ettől. Most még kivülállóként azt gondolom, hogy lehet a baba a legfontosabb úgy is, hogy nem őrül bele senki. Igen, nekem őrület, ha valaki képes fiúsra vágni a haját, mert nincs 20 perce megszárítani, de napi minimum 2x tölt fel képet facebookra, meg hosszú posztokban ecsetli, hogy mennyire szerelmes a gyerekébe. A legnormálisabbnak tartott kolléganőm pl.megsértődött mikor moziba hívtuk a többiekkel, mert hát, Ő édesanya, hogyan képzeljük, hogy majd órákat a gyerek nélkül lesz?! Neki a másik kattanása az, hogy a majdnem 3 éves gyereket 32 hónapos babának nevezi, amitől úgyszint frászt kapok, mintha nem akarná felfogni, hogy cseperedik a gyerek, és már nem baba.

Természetesen vannak olyan szülők is, akik jól kezelik ezt a nagy változást, de úgy látom sokkal gyakoribb, hogy túlzásba esnek az anyukák (akár apukák is).

jan. 3. 15:22
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökéletes példákat hoztál, kb pont ugyanezek a jelenségek rémítenek meg engem is a környezetemben. A nagyon 'egyszerű' nőknél (bocsánat, nem tudom szebben megfogalmazni) még úgy-ahogy érti az ember, hogy a gyerekvállalással végre 'elért' valamit és onnantól az az identitása.. de mikor tök értelmes, ambíciózus nőknek mállik szét az agya annyira, hogy ugyugyu pocaklakó hurcikendő mosipelus, ma is ügyesen kakiltunk...az nekem para.
jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
83%

Fú, anyuka-dolgok a környezetemben, amiken én kiégek, a teljesség igénye nélkül:

- királyi többes. 'Kakilunk, szuszikálunk, szopizunk' 😬

- anyukák, akik szerelmesek a fiúgyerekükbe. 'Hercegem, szerelmem, lovagom'.

- anyaság, mint egyetlen identitás. Lásd: 'anya vagyok, neked mi a szupererőd?' bögrék.

- apuka infantilizálása, anyuka fontosságának túltolása. Lásd: mémek, ahol a gyerek felemás zokniban, fél pár cipőben, bugyival a fején áll, alatta valami 'innen tudod, hogy ma reggel apa öltöztetett' felirat, mert haha, apa akkora kretén, hogy mindent anyának kell megoldania.

- előbbi felturbózott verziója az a vérmami, aki a kisded 3 éves koráig egy percre nem engedi ki a látóköréből és utána büszkén mártírkodik, hogy a gyerek 'csak anyát akarja'.

- a terhesség és szülés köré húzott csillámpóni vattacukorfelhő. Minden áldott és csodálatos és természetes teremtő istennőség. Szülés kapcsán félkontár google kutatás, majd részletes szülési terv vízesés alatt vajúdással, illóolajos háborítatlansággal és a tényleg szükséges procedúrák elutasításával is (mert ő jobban tudja, minden más csak szülészeti erőszak).

- szoptatásnáci anyukák.

- anyukák 152 hónapos babával.

jan. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Ah az én kedvenceim azok a kismamák, akik a terhesség első percétől hisztériáznak MINDENEN, hogy ugye nem árt a babának 🙄

Imádom a húgomat, de jó ég, mikor minden szem mazsola és fél korty kávé után királydrámát tolt, hogy mi hogy hat a terhességére (sehogy), na az kemény időszak volt. A mobiltelefon gonosz lett (#ötgé), a hajfesték, napi 10 perc városi levegő és egyes csillagállások szintúgy.

jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Szóval nem csak én mászok ezektől falra.

#27 Neked van gyereked? Szülés után sem jöttek elő ezek a (számomra kissé beteges) dolgok?

jan. 3. 15:56
 30/31 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen anyuka ismerősöm, a nagylánya 11 éves, a pici pedig most lesz 4 hónapos, és naponta tölt fel képeket, videókat a Facebookra és a TikTokra a lányairól, de konkrétan MINDENT megoszt, lassan azt is, hogy mikor szarik.


Én egyébként nagyon nagy hülyeségnek tartom, ha valaki folyamatosan a kisbabáját mutogatja a közösségi médiában, nem tudják, hogy hány pedofil van?

jan. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!