Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik felvették a babaváró...

Akik felvették a babaváró hitelt, hogy alakult az eletetek?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy babavaros csoportban és egyre cifrabb dolgokat, kérdéseket olvasok.

Kíváncsi lennék, akik kb az elején 2020 körül vették fel az itt levő szülők közül, mibe fektettek, hogy alakult a házasságuk.

Mi 2020-ban vettük fel, házat vettünk, az volt az oneronk, enélkül kétlem, hogy sikerült volna ingatlant vennünk. Ma meg már pláne.

2021 októberben született meg a kislányunk, most márciusban a 2.kislanyunk. Több gyermeket nem szeretnénk.



jan. 19. 13:18
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
78%

2021-ben vettük fel, 14 hetes várandós voltam. Tudtuk, hogy családi házat szeretnénk venni 1-2 éven belül, arra tettük félre, állampapírban volt addig, amíg kb. egy évvel később bele nem tettük a házunkba.

Idén érkezik a második gyerekünk.

Nem szorultunk rá kimondottan, de jól jött, hogy nem kellett piaci hitelként felvennünk ezt a pénzt.

Abban a csoportban én is benne vagyok szerintem, minden nap felolvasok belőle valami jó sztorit a férjemnek. :) Sajnálatos esetek, de sokszor az emberi hülyeség netovábbja valljuk be.

A pozitív sztoriknak nincs hírértéke, nem szorulnak segítségre... így nyilván ott a bukásból van rengeteg.

jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
94%
19 augusztusában vettük fel, októberben meg is született az első babánk, aztán azóta a második is, többet nem terveztünk. A pénzből kibővítettük a házunkat, hogy négyünknek kényelmes legyen.
jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
2021-ben vettük fel, mikor már várandós voltam. Ingatlan felújítása, és autócsere valósult meg a pénzből. Jól alakul a házasságunk, második gyermeket szeretnénk, aztán ha az sikerül, akkor házat vennénk :)
jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
95%

2019 szeptemberében vettük fel, éppen belefértünk 2019 októberében született a kisfiúnk.

Tavaly vettünk házat, addig a számlán csücsült, az lett önerő, ill. vettünk fe CSOKot is. Most várom a harmadik gyereket, 4m tartozást elengedtek a jelzáloghitelből és a babaváró 30%át. Kevesebbett fizetünk most a hitelekre, mint előtte az albérletre, ami egy penészes lyuk volt. Szóval nekünk megérte. Nyilván okosnak kell lenni, mondjuk nem terhesen vagy úgy, hogy azt sem tudom lehet-e gyerekem nem vettem volna fel. Nekünk már volt akkor egy kislányunk és bőven terhes voltam a kisfiammal, mikor beharangozták a babavárót.

Viszont ismerek olyat, akik tavaly vették fel, úgy, hogy a nőt rák miatt kipakolták, tehát saját gyerek kizárt, azóta is várnak az örökbefogadásra.

jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha el van indítva az örökbefogadási folyamat akkor azt figyelembe veszik a hitelnél.
jan. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
91%
Fogalmam sincs hogyan működik, viszont sem a nő, sem a pasi hogyan is fogalmazzak....nem 100as mentálisan. Szerintem nem fognak gyereket kapni, főleg a nő nagyon labilis...
jan. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

#35


A babavárónál nem tudom pontosan a részleteket, de CSOK-nál valamennyit lehet nyújtani a határidőn, ha van érvényes határozatuk, hogy várólistán vannak. De annyit biztosan nem, amennyire ténylegesen szükség lenne ahhoz, hogy gyereket kapjanak. Szóval mindenhogy el fogják kezdeni törleszteni büntetőkamattal.

jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Most utánaolvastam, a Babavárónál teljes szívás. Nem tolja ki a határidőt. Muszáj 5 éven belül meglennie az adoptált gyereknek, ami gyakorlatilag akkor is lehetetlen, ha már az első évben várólistásak, mivel egy újszülöttre átlag 5-7 évet kell várni. Itt viszont az sem játszik, hogy nagyobb gyereket fogadnak örökbe, mert a babaváró aláírása után született gyereket fogadnak el.
jan. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
95%
2020-ban vettük fel. Allampapírban van. Nagyobb házra váltásnál fogjuk felhasználni. 2 gyerek lett, nem tervezünk többet.
jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly vettuk fel, mar 13 hetes terhes voltam, lakasvasarlasra koltottuk. Nem bantam meg, hogy felvettuk, sajnos nulla szuloi hatterrel nem tudtunk volna mashogy lakast venni, pedig mindketten dolgoztunk mar gimnazium ota folyamatosan, es nem is rossz poziciokban.
jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!