Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik felvették a babaváró...

Akik felvették a babaváró hitelt, hogy alakult az eletetek?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy babavaros csoportban és egyre cifrabb dolgokat, kérdéseket olvasok.

Kíváncsi lennék, akik kb az elején 2020 körül vették fel az itt levő szülők közül, mibe fektettek, hogy alakult a házasságuk.

Mi 2020-ban vettük fel, házat vettünk, az volt az oneronk, enélkül kétlem, hogy sikerült volna ingatlant vennünk. Ma meg már pláne.

2021 októberben született meg a kislányunk, most márciusban a 2.kislanyunk. Több gyermeket nem szeretnénk.



jan. 19. 13:18
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
78%

9-es, ez volt a kérdés?


Lakjatok akkor ott, 2-3 gyerekkel nem 50 nm-es lakásban akar lakni az ember.

jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
74%

2020-ban vettük fel, akkor építkeztünk. Kb. 5 milliót beletettünk még a házba+berendezésbe, a többi megmaradt tartaléknak.


Pár hónapra rá megszületett az elsö babánk, idén a második, így már 30%-át elengedték, több gyerek nem lesz.


Hát ennyi. Van még 20 évre így havi 40 ezernyi törlesztönk, lehet, hogy előtörlesztünk majd belőle, lehet, hogy nem, meglátjuk, hogy állunk a következő években..

jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
0%

1 lesz de mindegy :D

Inkább, minthogy pár éven belül elváljak és fizessen a törlesztőt még 20 évig. Mert 80%- ra ez vár aki felvette

jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
60%
Az ket felnottnek is kicsi. Sajnos sajat boromon probaltam,nagyon szenvedtunk benne. Most 2 gyerekkel 150 nm en vagyunk es most ferunk el rendesen,van kulon szoba mindenkinek es eleg szekreny a cuccoknak.
jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
73%

"Lehet hogy kedvező a törlesztő, viszont 20 év nagyon sok idő. Nekünk nincs semmilyen hitelünk, de inkább nem vesszük fel, jó az 50m2-es lakásunk is."


Ezt is lehet okosan csinálni. Olyan ismerős is felvette, aki semmit nem költött belőle, mert nem volt rá szüksége. Lekötötték a legmagasabb hozamú államkötvénybe az egészet. Közben lett 2 gyerekük, így el is engedtek belőle. Ha elválnának, semmi gond: végtörlesztik a babaváró maradékát a lekötött pénzből. Ami azon felül kamatozott, már az övüké.

jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
76%

13-as, miért kéne 20 évig fizetni? Eladják a házat és törlesztik. 10 milló ma már csak töredéke egy eladott ház árának.


De téged miérr fusztrál, ha valaki felveszi a babavárót? Nyilván fusztrál, különben sim@n tovább mentél volna, nem jössz ide okoskodni és rosszmájúskodni egy ilyen kérdéshez, amire nem tudsz releváns választ adni, hisz nem is vagy benne :D


Inkább vedd fel, és akkor megszűnik ez a frusztráció :O

jan. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
56%
19ben vettük fel, hitelt törlesztettünk belőle. 23. decemberében született a baba, de mivel már volt 3 gyerekünk babaváró előtt, így több nem lesz.🤷‍♀️
jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%

2020 májusában vettük fel. 9.2mFt-ot "csak".

Akkor én gyeden voltam a naggyal, férjem meg hiába keresett egy vagyon a vállalkozásában, nem fogadták el az egészet bevételnek, így ennyit adtak max.

Emellé felvettük a csokot, használt lakás, 2 gyerekre (1.4mFt).

10millióért vettük meg a házunkat.

(Akkor még ennyiért lehetett kapni. Megyeszékhelytől 20km, 2000m2 telek, 120m2 ház).


2020ban terhes is lettem, de a 11.héten elvetéltem. Igy nem számitott bele. 2021 szeptemberében született meg a lányunk. 2.gyerek. igy megkaptuk a kamatmentességet. Több gyerek nem is lesz, ennyi volt a célunk. Vele kértük a 3év halasztást.



Ma már 2.5 éves lassan a kicsi. Itt lakunk meg mindig. Önerőből folyamat ujítjuk.

Férjemmel is minden oké, nem tervezünk válni.

Áprilistól fizethetjük tovább, akkor jár le a 3 év. 8.8mFt van vissza 😅

jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
70%
Mi felvettük, aztán takarékszámlán tartottuk minden megtakarításunkkal együtt, ami így bőven kiadta a törlesztőjét. Még nem költöttünk belőle, de lakást és kocsit fogunk venni.
jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
66%

2021-ben vettük fel építkezéshez lakáshitel helyett. Önerőnk volt szerencsére (mondjuk az öröklés sajnálatos és az a 10 év spórolás se szerencse kérdése) és végül félmillió maradt is belőle. Azt most költöttem el a bababútorokra, mert márciusra várom a kisfiunkat.

Most szünetel a törlesztés, mert sajnos veszélyeztetett terhes pedagógusként nagyon szűk a havi keretem. A férjemet viszont hamarosan előléptetik, ha ezt tudtuk volna akkor nem fagyasztottam volna be. Valószínűleg így is előre fogunk majd törleszteni. Ha minden jól megy, második gyereket is szeretnénk még. Abszolút nem a hitel miatt, mindig is két gyermekre vágytunk.

jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!