Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetes is...

Most akkor hány hetes is vagyok valójában? Teljesen összezavart a legutóbbi vizsgálat!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt hiszem most már eléggé össze vagyok zavarodva a terhességem korát illetően.


Eddig ezek a számítások voltak:


Utolsó menzesz: 2023.10.22, de ovuláció késői nálam (19-20.napon) és maga a ciklus is átlag 30 nap.

Első UH-n (12.19.) 6+6-nak lett mérve, CRL: 1cm, terminus: 08.07.


Majd egyéb okokból voltam 01.08-án, ahol kereken 10 hetet dobott ki az UH, CRL: 3,08cm - itt már 2 nappal nagyobb lett ezek szerint, de ez eddig okes.


És most jön a fura rész: 01.26-án voltam genetikai UH-n, ahol előző UH szerint 12+4 napos lettem volna, CRL 6,41cm (ez táblázat szerint 12+5-nek felel meg szóval reális),

DE leleten ez van: UH-n mért méretek alapján 13+2, utolsó menzesz szerint 13+5 így mivel kevesebb, mint 1 hét eltérés van a két értek között a menzesz szerinti terminust veszik alapul a továbbiakban, tehát 07.31.


Nekem ebben az a fura, hogy ha CRL es az eddigi számítások alapján 12+5-nek felelt meg, akkor hogyan jött ki nekik a 13+2? Ráadásul 13+5-tel kell ezentúl számolni, így kvázi átugrottunk 1 hetet a semmiből 😅


Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!



jan. 28. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, semmit nem jelent. Nekem is ugyanígy volt. Össze -vissza mértek az elején. Ráadásul nekem olyanokat is mértek, amiről tudtam, hogy képtelenség, mert 1 próbálkozás volt és olyan kicsinek mérték, hogy addig nem élnének el a spermiumok. Gondolhatod, hogy mennyire kaptam frászt, hogy nem fejlődik. Utoljára már nagyjából akkora volt, amekkora szerintem is lehet🤣 Genetikain még nem voltam.

Nálad arról van szó, hogy a genetikai méret pontos, mert ott már nem csak CRL-t mérnek, hanem az összes méretet összevetve jött ki a 13+2, de mivel, ahogy írtad, ha nincs 1 hét különbség a menstruáció szerintivel, nem változtattak.

jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

* Bocs, így jött ki a 13+5 a 13+2 helyett. A valós valószínűleg a 13+2, te ezt tudod, de az előző nem lényeges. Szóval csak 3 nap különbség van a valós, meg a kiírt között.

#1

jan. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
64.1 mm-es CRL az 12+5, nem tudom, hogy jött ki nekik a 13+2. Esetleg kérdezd meg tőlük.
jan. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent. Nekem azt mondta a doki mikor hasonló volt, hogy ha 1 hétnél kevesebb (vagy egy hét) az elterés akkor a menstruációt veszik alapul. Az elején még van összevisszaság. Ne aggódj
jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3! Valószínűleg úgy, hogy a magzat nem tök egyenesen fekszik, hogy szépen le tudják mérni fejtőtől farkcsontig, ezért számít pl.a combcsont, ami nem hajlik a fejkörfogat, ami nem hajlik, tehát a pontosabban mérhető részek is, azok alapján meg 13+2. Az 3 nap különbség a CRL-hez képest. Simán belefér.

#1

jan. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

A többi méret amúgy ez volt:

NT: 1,20mm

BPDOi: 2,23cm

OFD: 2,30cm

HC: 8,09cm

AC: 6,57cm

FL: 0,95cm

jan. 28. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Magzati ultrahangvizsgálatokat végzek. 12 hetesen nem a többi biometriai adat, hanem a CRL alapján határozzuk meg a terhességi kort. Persze azt jól kell lemérni, az tény.


És jelen esetben azért számít, mert a leírt CRL 12+5-nek felel meg, ami már jelentős eltérés a 13+5-től.

jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rákérdeznék. Szerintem az is simán benne van, hogy másolták a szöveget és benne naradt a régi adat. Én jártam már így. Az utolsó menstruáció szerinti kor semmiképpen nem változhat, így fura. És nagyon is sokat jelenthet az a plusz egy hét a várandósság végén, amikor mindenáron indítani akarnak. Inkább most korrigáljanak, minthogy akkor kelljen vitatkozni. Kívánom, hogy ne juss el addig a pontig, de jobb biztosra menni. Sokan nem gondolnak erre.
jan. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a segítséget! Sajnos csak 6 hét múlva megyek legközelebb dokihoz a 2.genetikai UH-ra, de addig is majd a védőnőnek is megemlítem.
jan. 29. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!