Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorral valóban...

Terhességi cukorral valóban nagy eséllyel császáros szülés lesz?

Figyelt kérdés
Debreceni vagyok, a Kenézy kórházban szerettem volna szülni, de az orvosom szerint GDM-es terhesek csak a klinikán szülhetnek, és több, mint valószínű, hogy programozott császár lesz. Hüvelyi szülést szerettem volna, de persze elfogadom, ha valóban így van, csak az okát nem teljesen értem. Egy hónapja követem a diétát, jókat szoktam mérni, de az éhgyomrim mindig 5 körül van (4,9-5,4 közt), ami a diabetológia szerint még éppen jó, de a nőgyógyászomnak nem tetszik, inzulint akar, emiatt is mondta, hogy pm-re készüljek. Azt tudom, hogy a kicsi súlya miatt 40.hét körül gyakran indítanak, de a programozott császárnak mi az oka? Hiába kérdeztem a dokimat, csak azt hajtogatta, hogy az éhgyomri mérésnek jóval 5 alatt kell lennie, így erre készüljek, mert hiába jó a többi mérésem, ez azt jelenti, hogy nem használ a diéta. Van itt olyan, aki hasonlóan vitte végig a terhességet (akár inzulinnal is) és mégis hüvelyi szülése volt?
febr. 12. 10:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ki mondott ekkora baromságot? Remélem nem orvos. A kettőnek semmi köze egymáshoz😅
febr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is gdm-es voltam első terhességnél és simán, természetes úton szültem, igaz indítani akartak terminus napján, de a gyerkőc 1 nappal előtte úgy döntött, hogy ő jön magától. A császár fel sem merült. Egészségesen és 3300 grammal született meg.


Nekem ott a terhelésem 7.7 lett, tehát éppen átlimbóztam a határ alá, szóval onnan figyeltem az étkezésekre, és vagy 2x mértem 7.0 feletti értéket. Szerintem is a dokid császárpárti, ez nem indokolja a pcs-t, kérj mindenképp másodvéleményt!

febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A harmadik GDMes terhességemet hordom. Simán szültem mindkét gyerekemet. Az elsőt 41+3ra a másodikat a kiírás napján. Szóba sem került GDM miatt a császár.
febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!